1. dziecięcy niezbędnik basenowy

    Dziecięcy niezbędnik basenowy

  1. Dziecięcy niezbędnik basenowy

    Dziecięcy niezbędnik basenowy


Niezbędnik na basen - TOP5

Nic nie sprawia takiej frajdy dzieciom, jak zabawa w wodzie.

Pływanie pozwala odpocząć po całym dniu nauki, koryguje wady postawy, rozwija mięśnie i zwiększa pojemność płuc. Zajęcia na basenie mają być nie tylko rozwijające i przyjemne, ale przede wszystkim bezpieczne.
Jak dobrać czepek, odpowiednie okulary i antyposlizgowe klapki?

O tym dowiesz się z naszego video o TOP 5 na zajęcia na basenie. Sprawdź też jakie produkty do nauki i doskonalenia pływania rekomendujemy. Niech Twoje dziecko czuje się jak ryba w wodzie!

Wybieramy czepek pływacki

Czepek z poliestru przepuszcza wodę, ale jest łatwy w założeniu i idealnie dopasowuje się do głowy. Jest dużo bardziej wytrzymałe na chlor niż ten z lycrą. Plusem jest to, że po nałożeniu nie mamy uczucia ciągnięcia włosów.  

Czepek silikonowy jest najchętniej wybieranym czepkiem pływackim. Produkt ten jest bardzo wytrzymały, dzięki czemu może służyć przez wiele lat. Dużym plusem czepka silikonowego jest to, że można go łatwo zakładać i zdejmować, unikając tym samym bolesnego ciągnięcia włosów. Produkt ten jest polecany przede wszystkim osobom, które mają wrażliwą skórę głowy i chcą odpowiednio chronić włosy przed zniszczeniem.

Jest cieńszy niż czepek silikonowy. Warto jednak też wiedzieć, iż jest mniej rozciągliwy. Plusem jest jego lekkość, dzięki czemu jest wygodniejszy, szczególnie, jeśli jest stosowany podczas wyższych temperatur. Nie mogą z niego też korzystać osoby uczulone na lateks.

Czepek z lycry niestety przepuszcza wodę, natomiast jest bardzo łatwy w nakładaniu i zdejmowaniu. Czepek z lycry może nam służyć dość długo, jest miękki i wygodny.

Okularki pływackie dla dzieci

Płetwy dla dziecka

Dodatkowe akcesoria na basen

Wszystko wyposażeniu dziecka na basen


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro