Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Dlaczego hulajnogi elektryczne są tak popularne?

Hulajnogi elektryczne szturmem wzięły polskie miasta. Dlaczego ich popularność wziąż rośnie? Przedstawiamy ich 8 najważniejszych zalet!
 Pozwalają zapomnieć o korkach i tłoku w autobusie. Umożliwiają jazdę bez wysiłku, z prędkością nawet 25 km/h. Ich zakup zwraca się w oszczędnościach na paliwie i biletach komunikacji miejskiej. Są ekologiczne – nie emitują zanieczyszczeń. Dają pełną swobodę – na hulajnodze elektrycznej możesz korzystać z chodnika jak pieszy. Zamiast szukać miejsca parkingowego, elektryczną hulajnogę zabierzesz do biura, pociągu, czy mieszkania, w którym nie zmieściłby się rower. Nie wymagają prawa jazdy, nadają się dla dzieci i dla dorosłych.
Jazda na nich to świetna zabawa!

Hulajnogi elektryczne są więc poręcznym i ekologicznym środkiem transportu. Ich małe rozmiary i możliwość szybkiej jazdy – w ramach przepisów dotyczących pieszych – sprawiają, że idealnie sprawdzają się na krótkich dystansach oraz jako uzupełnienie innych środków komunikacji. Pozwalają też unikać korków czy opłat za parkowanie w ruchliwych centrach miast.

Dlaczego hulajnogi elektryczne są tak popularne?

Pozwalają zapomnieć o korkach i tłoku w autobusie. Umożliwiają jazdę bez wysiłku, z prędkością nawet 25 km/h.
Ich zakup zwraca się w oszczędnościach na paliwie i biletach komunikacji miejskiej. Są ekologiczne – nie emitują zanieczyszczeń. Dają pełną swobodę – na hulajnodze elektrycznej możesz korzystać z chodnika jak pieszy.
Zamiast szukać miejsca parkingowego, elektryczną hulajnogę zabierzesz do biura, pociągu, czy mieszkania, w którym nie zmieściłby się rower. Nie wymagają prawa jazdy, nadają się dla dzieci i dla dorosłych.
Jazda na nich to świetna zabawa!

Wyprzedaż hulajnóg!

Hulajnogi elektryczne dla dzieci

Koszty utrzymania hulajnogi elektrycznej

Każdy sprzęt z czasem się zużywa i wymaga napraw albo wymiany podzespołów. W przypadku elektrycznej hulajnogi dochodzi temat kosztu ładowania akumulatora.

Policzmy to na przykładzie popularnego modelu Xiaomi M365. Hulajnoga wyposażona jest w ogniwa LG 7800 mAH /280 Wh. Producent zakłada, że naładowanie do pełna zajmie do pięciu godzin. Przez ten czas zużyjemy 1,4 kWh, co daje nam kwotę około 90 groszy.
Zobacz hulajnogi elektryczne Xiaomi M365

Żywotność typowych baterii litowo-jonowych zależy od głębokości ich rozładowania. Załóżmy, że w najgorszym wypadku (całkowite rozładowanie) akumulator wytrzyma 500 cykli. Od tego, czy zużyjemy ją w rok czy pięć, zależy oczywiście od intensywności jeżdżenia. Nowy akumulator to zwykle koszt do kilkuset złotych.

Hulajnogi w Strefie Okazji

Hulajnogi elektryczne, a prawo

Hulajnogi wyposażone w silnik elektryczny oraz akumulator stają się w Polsce coraz popularniejsze. Powstają kolejne wypożyczalnie, a przystępne ceny sprawiają, że taki sprzęt to częsty prezent urodzinowy czy komunijny. Jak takie pojazdy są traktowane przez prawo?

Hulajnoga elektryczna to jedno z urządzeń transportu osobistego. Jak dotąd jej definicja nie pojawiła się w polskich przepisach, dlatego według wielu opinii hulajnogą elektryczną należy poruszać się po chodniku.
I niestety taką hulajnogą nie można obecnie wjeżdżać na drogi dla rowerów.
Jednak ze względu na wciąż rosnącą popularność tego typu pojazdów może się to zmienić.  Według ostatnich doniesień Ministerstwo Transportu pracuje nad uznaniem hulajnóg i innych urządzeń elektrycznych (typu deskorolka czy segway) jako pojazdów, co otworzy drogę do poruszania się po drogach rowerowych.

Tymczasem podczas jazdy na hulajnodze elektrycznej dobrze jest pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności i ustępowaniu miejsca pieszym. Polecane jest także wykupienie ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, z którego można pokryć ewentualne straty powstałe podczas jazdy elektrycznymi urządzeniami.

Wiele krajów zajmuje się właśnie tworzeniem przepisów dotyczących hulajnóg elektrycznych, miejmy więc nadzieję, że także w Polsce szybko zostaną one wprowadzone w życie.

 

Polecane hulajnogi elektryczne

Hulajnogi na Raty zero


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro