Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Sprzedaż zakończona

Nie było ofert kupna

Święci nie zarażają.Siostra Faustyna ostatnie lata

39,00 zł
Przesyłka płatna z góry
List polecony priorytetowy
16,00 zł
List polecony ekonomiczny
15,00 zł
sprawdź szczegóły
Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy
Otrzymasz kupiony przedmiot albo zwrócimy Ci pieniądze. Sprawdź szczegóły.

Parametry

 • Stan:
  Nowy
 • Faktura:
  Nie wystawiam faktury
 • Okładka:
  twarda
 • Rok wydania (xxxx):
  2016

Opis

Marzena i Marek Florkowscy

Święci nie zarażają. Siostra Faustyna ostatnie lata życia

ISBN: 978-83-932133-3-7 180/250 mm/s. 211

MMF 2016

OSTATNI WSTĘP ś.p. Kardynała Franciszka Macharskiego
o chorobie i umieraniu

Polecamy szczególną książkę o ostatnich latach życia Siostry Faustyny i jej lekarzu, który odczytał w niej świętość.
200 unikalnych, kolorowych zdjęć. Ponad 200 stron wzruszeń.

Marzena i Marek Florkowscy

Święci nie zarażają
Siostra Faustyna - ostatnie lata życia

W tym roku mija dokładnie 80 lat od momentu, gdy Siostra Faustyna przekroczyła bramę Sanatorium Gruźliczego w Krakowie mieszczącego się przy ówczesnych Miejskich Zakładach Sanitarnych (obecny Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II). Spędziła tu osiem miesięcy.

Czy 8 miesięcy to dużo? 8 miesięcy z 33 lat życia. 8 miesięcy z 13 lat spędzonych w klasztorze. 8 miesięcy z 5 lat przeżytych w Krakowie. 8 miesięcy w szpitalu. Dokładnie 259 dni. Czekania na narodziny – dla nieba.

Czy w tej szpitalnej separatce leżała w czarnym habicie? Czy zdejmowała biały czepek i czarny welon? Czy poprzez chorobę ktoś dostrzegł w niej młodą, niewiele ponad trzydziestoletnią kobietę? Przecież tak niedawno miała na sobie różową sukieneczkę z falbankami z boku. Włosy do tyłu zaczesane w gruby, jak ręka warkocz. Był czerwiec 1924 roku, gdy z siostrami i koleżanką wybrała się na potańcówkę w dawnym parku Wenecja w Łodzi. „Była bardzo zgrabną i wesołą dziewczyną, i mogła się podobać” – zapamiętała ją siostra Natalia. I zapewne podobała się i to niejednemu. Nawet wtedy, tamtego czerwcowego popołudnia. Ten chłopiec, który poprosił ją do tańca. Kim był?

Czasem jej wygląd był przedmiotem złośliwości: „Piegowata zakonnica”, „Przez sitko opalana”– tak w gniewie myślała o niej jedna z wychowanek. Tego specyficznego blasku jej oczy nabierały także wówczas, w szpitalu. Jeszcze mocniejszego na tle ściągniętej chorobą twarzy. Rozjaśniały się w chwilach objawień, ekstaz, mistycznych zrękowin i zaślubin. Także wówczas, gdy doświadczała daru bilokacji, lewitacji, ukrytych stygmatów, gdy czytała w duszach ludzkich.

Jaka była ta codzienność szpitalna? To właśnie tu, z dala od klasztoru, Siostra Faustyna bywała uparta gdy chciała iść do kapliczki, dyskutowała z lekarzem, w wolnych chwilach szydełkowała, cieszyła się z soku z malin i pomarańczy, zaprzyjaźniła się ze świeckimi pacjentami, narzekała na gadatliwość mężczyzn. Pisała Dzienniczek.

A lekarz Siostry Faustyny? Doktor Adam Zylber, który odszedł w niepamięć, bo jego nazwisko zostało pomyłkowo zapisane? Powiedział to jedno zdanie: „Święci nie zarażają”. Całkowicie pozbawione sensu z punktu widzenia medycznego - przecież przez tyle lat pracy widział, jak potężne żniwo zbierają choroby zakaźne. Lekkomyślnie powiesił obrazek suchotniczki na łóżkiem swojego dziecka. I nie gruźlica zabiła jego rodzinę. I nie dzięki medycynie o nim pamiętamy.

A święci zarażają – tylko w zupełnie inny sposób.

"Dla wielu z nas, także chorych w domach i pacjentów szpitali, może być wskazówką, jak owocnie wykorzystać czas cierpienia i samotności" - napisał Kardynał Franciszek Macharski.

„Książka napisana z pasją, ubogacona wieloma archiwaliami stanowi bardzo cenną pozycję w bibliografii św. Siostry Faustyny" - siostra Elżbieta M. Siepak ZMBM.

Marzena i Marek Florkowscy

Święci nie zarażają. Siostra Faustyna - ostatnie lata życia

MMF, Kraków 2016

Dostawa i płatność
od 15,00 zł

Lokalizacja: Kraków, Polska

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
List polecony priorytetowy
pierwsza sztuka
16,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
1
List polecony ekonomiczny
pierwsza sztuka
15,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
1

Płatności

Faktura

Nie wystawiam faktury
O sprzedającym
begonia2000
begonia2000
100,0%
kupujących poleca tego sprzedającego

8

 

0

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

4,9

Koszt wysyłki

4,4

Obsługa kupującego

5,0

Dane firmy

Marzena Florkowska
MMF
Zdrowa 18/5
31-216 Kraków
REGON: 351056460
NIP: 677-140-71-97

Kontakt

Wyświetlenia:40
Numer oferty:7448419006
Zgłoś naruszenie zasad
Do góry