Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Konturowanie na sucho - trend w makijażu

Konturowanie na sucho - na czym polega i jak je wykonać?

Konturowanie twarzy na sucho to jeden z hitów makijażowych. Polega on na korygowaniu kształtu twarzy przy pomocy odpowiednio dobranych kosmetyków. Od konturowania na mokro różni się tym, że jest wykonywany w większości przy użyciu produktów suchych, sypkich, co daje efekt delikatniejszy i naturalny.

Jak prawidłowo konturować twarz na sucho?

Najważniejszą zasadą, o jakiej musisz pamiętać wykonując konturowanie twarzy, to zasada: jasny kolor służy do rozświetlania miejsc zacionionych, a ciemny do podkreślania wgłębień. Dzięki temu możemy podkreślić i wydobyć kości policzkowe, ukryć podwójny podbródek, czy wysmuklić owal twarzy.

 Czego potrzeba do konturowania twarzy na sucho?

Zacznij od nałożenia bazy pod makijaż  (jeśli jest taka potrzeba). Następnie zastosuj podkład Korektorem rozjaśnij cienie pod oczami lub ukryj niechciane defekty skóry.  Całą twarz muśnij pudrem sypkim lub w kamieniu. Te części, które chcesz wysmuklić pokryj bronzerem - nałóż go pod kości policzkowe, wzdłuż linii żuchwy oraz u szczytu czoła. Kolejnym krokiem jest nałożenie różu na dołach kości policzkowych. Na wystające części twarzy (czubek nosa, kości policzkowe, punkt pomiędzy brwiami, podbródek) nałóż rozświetlacz. Aby nabrać wprawy w konturowaniu na sucho warto wykonać parę prób, by potem móc paroma ruchami pędzla podkreslić swoje atuty a ukryć niedoskonałości.

Efekty konturowania na sucho są bardzo naturalne, ten typ makijażu zdecydowanie nadaje się na co dzień.

Produkty użyte w filmie

Produkty do konturowania na sucho

Przeczytaj koniecznie hit o makijażu

Zobacz pędzle niezbędne do konturowania na sucho


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro