Jak zapakować prezent?

Wybierz interesujący cię temat

  1. akcesoria do pakowania prezentow

Jak zapakować prezent?

Tradycyjnie prezenty pakujemy w kolorowy ozdobny papier. W tym przypadku wyzwaniem będzie jedynie estetyczne i precyzyjne zgięcie papieru. Prostszą i równie powszechnie stosowaną metodą jest zapakowanie podarku w ozdobną torebkę. Wielką zaletą toreb jest możliwość wielokrotnego ich użycia. A może w tym roku warto spróbować nowych metod pakowania prezentów?

Jak modnie i nowocześnie spakować prezent?

Najsilniejszymi trendami w tym sezonie są materiały eko, a więc:
- szary papier
- tektura
- bawełniane wstążki i koronki
- sznurki
- stemple
- rośliny żywe lub sztuczne

Wykorzystując te materiały stworzysz bardzo naturalne kompozycje, które zachwycą obdarowywane osoby. Skromna estetyka tego stylu pakowania wpisuje się w trend kameralnych Świąt Bożego Narodzenia.

Styl eko oznacza też wykorzystywanie pojemników, które otrzymujemy z recyclingu. Na przykład słoików po przetworach lub pudełek po produktach spożywczych. W stylu eko są również naturalne materiały, takie jak wiklina.

Innym modnym i silnym trendem jest wykorzystanie kolorowych papierowych taśm washi. Ten azjatycki produkt jest bardzo wytrzymały, piękny oraz posiada setki efektownych zastosowań.

Zobacz, co warto wykorzystać do pakowania prezentów i obejrzyj nasze tutoriale, które pokażą krok po kroku jak zapakować prezent.

Jak zapakować prezent przy użyciu taśmy washi

Washi to japońska taśma dekoracyjna o dużej wytrzymałości. Wykonana jest z cienkiego papieru ryżowego. Jest samoprzylepna i zazwyczaj kolorowa, upstrzona wzorkami. Ostatnimi czasy robi prawdziwą furorę. Idealnie sprawdzi się do ozdabiania prezentów.

Potrzebne produkty:

  • taśmy washi
  • szary papier
  • nitki, sznurki, wstążki
  • papier do scrapbookingu
  • pieczątka z napisami, można zrobić ją samodzielnie, na przykład z ziemniaka
  • nożyczki
  • taśma przezroczysta, idealna będzie wąska
  • gałązki świerkowe

Ozdobna taśma washi