Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Strefa akwarystyki - akwaria, akcesoria, dekoracje, rośliny i zwierzęta

  1. akwarystyka
  1. akwarystyka

Jakie akwarium wybrać?

Zanim zakupimy akwarium, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, jaką ilością miejsca dysponujemy i jak dużą hodowlę planujemy założyć. Pamiętajmy o tym, że dobrostan zamieszkujących w nim ryb zależy od przestrzeni, jaką dysponują. Jeśli mamy mało miejsca, warto przemyśleć zakup małego kwadratowego akwarium dla krewetek , jeśli jednak chcemy mieć chociaż małą ławicę rybek, minimalna wielkość akwarium to 25 litrów. Akwarium to nie wszystko - niezbędny jest zakup filtra, grzałki, termometru i innych akcesoriów.

Jakie akwarium wybrać?

Jeśli mamy mało miejsca, warto przemysleć zakup małego kwadratowego akwarium dla krewetki, jesli jednak chcemy mieć chociaż małą ławicę rybek, minimalna wielkość akwarium to 50 litrów. 

Akwaria - dobierz odpowiednią wielkość do swoich potrzeb

Gotowe zestawy

Oświetlenie akwarium

Szafki pod akwarium

Jak udekorować akwarium?

Podstawowym elementem dekoracyjnym akwarium są rośliny. Decydując się na te naturalne, musimy pamiętać, że wymagają one regularnego naświetlania i odpowiedniego podłoża - są one jednak nie tylko pięknym dodatkiem, rybki uwielbiają je podgryzać i stają się przez to naturalnym pokarmem. Sztuczne dekoracje nie wymagają żadnej pielęgnacji - do wyboru mamy sztuczne skały, korzenie, roślinki a także zatopione statki, ruiny, czy mostki, przez które ryby uwielbiają przepływać.


Jak udekorować akwarium?

Podstawowym elementem dekoracyjnym akwarium są rośliny. Decydując się na te naturalne, musimy pamiętać, że wymagają one regularnego naświetlania i odpowiedniego podłoża - są one jednak nie tylko pięknym dodatkiem, rybki uwielbiają je podgryzać i stają się przez to naturalnym pokarmem.

Popularne rośliny do akwarium

Dekoracje akwariowe