Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

Sprzedaż zakończona

Nie było ofert kupna

SALVADOR DALI grafika - BIBLIA - JUDASZ 1970 r.

100,00 zł
Przesyłka płatna z góry
List polecony priorytetowy
10,00 zł
sprawdź szczegóły
Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy
Otrzymasz kupiony przedmiot albo zwrócimy Ci pieniądze. Sprawdź szczegóły.

Parametry

  • Faktura:
    Nie wystawiam faktury
  • Rodzaj grafiki:
    Inne techniki
  • oryginał / reprodukcja:
    oryginał

Opis

Witam,

 

Mam do zaoferowania oryginalną grafikę Salvadora Dalego z cyklu „Biblia Sacra” o tytule Et post buccellam introivit in eum satanas, przedstawiającą Ostatnią Wieczerzę i, na pierwszym planie, ucznia Judasza. Grafika została wydana za zgodą autora w 1970 roku (za życia artysty), sygnowana i datowana z płyty. Grafika oprawiona jest w passe-partout o wymiarach 30x40 cm przystosowane do gotowych ram o tym wymiarze. Po drugiej strony grafiki znajduje się cytat z Biblii w j. angielskim jak na załączonym zdjęciu. Bardzo dobry stan zachowania grafiki. POLECAM.

Autor: Salvador Dali

Tytuł: Et post buccellam introivit in eum satanas

Technika: fotolitografia

Wymiary: 290 mm x 207 mm

Wydawca: Doubleday & Company, Inc., New York, USA

Rok wydania: 1970

O cyklu:

Pół wieku temu, w 1967 roku, we Włoszech po raz pierwszy ukazała się unikalna wersja Biblii z grafikami Salvadora Dalego. Biblia została wydana z błogosławieństwem papieża Pawła VI, który został obdarowany jednym z pierwszych egzemplarzy w oprawie z białej skóry i złota. Inicjatorem projektu Biblia Sacra był włoski kolekcjoner dr Giuseppe Albaretto, dobry przyjaciel słynnego artysty. Albaretto był gorliwym katolikiem, który raz stwierdził w wywiadzie: „Zrobiłem wszystko co mogłem, aby przekonać go do medytacji o religii katolickiej.” Miał nadzieję, że projekt doprowadzi Dalego do bliższej relacji z Bogiem, co przyczyni się do zmniejszenia – według Albaretto – dekadenckiego wpływu, jaki wywierała na artystę jego żona Gala. Salvador Dalí podjął się wyzwania i intensywnie pracował nad projektem między 1963 a 1964 rokiem. Wynikiem pracy była licząca 105 ilustracji suita Biblia Sacra, która przedstawiała najsłynniejsze sceny biblijne Starego i Nowego Testamentu, wykonane w charakterystycznej dla autora manierze. Amerykańskie wydanie grafik z 1970 r. zawiera 32 prace z ogółu 105 wykonanych przez Salvadora Dalego.

[Biblia Sacra z ilustracjami Dalego. „Pismo Święte" od niezrównanego Salvadora, KULTUROLOGIA, https://kulturologia.ru/blogs/310712/16911/]

O autorze:

Salvador Dalí, jeden z najbardziej rozpoznawalnych artystów XX wieku i najwybitniejszy przedstawiciel surrealizmu, urodził się 11 maja 1904 r. w Figueres w Hiszpanii. Już w wieku 17 lat rozpoczął studia na Królewskiej Akademii Sztuki w Madrycie, studiów jednak nigdy nie ukończył, trwając w przekonaniu, iż  jest bardziej wykwalifikowany niż uczelniani egzaminatorzy. Dzięki poznaniu Joana Miró w 1928 r., Dalí dołączył do grupy surrealistów i w tym samym roku stworzył swoje pierwsze dzieło surrealistyczne „Krew jest słodka jak miód”. Ogromny wpływ na życie twórczość Dalego miało następnie poznanie w 1929 r., Heleny Diakonovej – Gali, starszej o 10 lat rosyjskiej zamężnej emigrantki,  która stała się jego towarzyszką, muzą, miłością oraz modelką. Do czasów drugiej wojny światowej namalował dwa najsłynniejsze dzieła: Trwałość Pamięci (1931 r.) i Płonącą Żyrafę (1937 r.). W 1933 r. Salvador Dalí po raz pierwszy wystawił swoje prace w Nowym Jorku – później robił to wielokrotnie, w tym podczas pobytu na emigracji w czasie drugiej wojny światowej. W 1948 r. powrócił ze Stanów Zjednoczonych do Europy, gdzie kontynuował pracę twórczą. W 1982 r. zmarła muza artysty - Gala, a w rok później Dalí namalował swój ostatni obraz „Jaskółczy ogon”. Salvador Dalí zmarł 23 stycznia 1989 r. w mieście urodzenia. Pomimo śmierci, wystawy Dalego nieustannie odnoszą komercyjny sukces na całym świecie, a jego postać stała się częścią współczesnej kultury masowej. Jego dzieła znajdują się w zbiorach najbardziej prestiżowych muzeów na świecie np. Museum of Modern Art w Nowym Jorku (najsłynniejszy obraz malarza „Trwałość pamięci”) czy Tate Britain w Londynie.

BEZPIECZNA WYSYŁKA GRAFIKI "NA PŁASKO"

NA POZOSTAŁYCH AUKCJACH INNE GRAFIKI MARCA CHAGALLA I SALVADORA DALEGO  – ZAPRASZAM!

 

tel. kontaktowy do mnie: 690 910 355

Dostawa i płatność
od 10,00 zł

Lokalizacja: Kalisz, Polska

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
List polecony priorytetowy
pierwsza sztuka
10,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
10
czas realizacji
2-3 dni robocze

Płatności

Faktura

Nie wystawiam faktury
O sprzedającym
en-Kor
en-Kor
100,0%
kupujących poleca tego sprzedającego

18

 

0

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

5,0

Czas wysyłki

4,9

Koszt wysyłki

4,9

Obsługa kupującego

5,0
Wyświetlenia:152
Numer oferty:7212303355
Zgłoś naruszenie zasad
Do góry