Rosahumus 25KG Obornik Poprawia Strukturę Gleby

830,00 zł
82,99 zł x 11 rat (przykład)
Przesyłka płatna z góry
Paczkomaty 24/7
13,00 zł
Przesyłka kurierska
14,00 zł
Przesyłka płatna przy odbiorze
Przesyłka kurierska pobraniowa
20,00 zł
Paczkomaty 24/7
16,00 zł
sprawdź szczegóły
Liczba sztuk
z 100 sztuk
Allegro gwarantuje bezpieczne zakupy
Otrzymasz kupiony przedmiot albo zwrócimy Ci pieniądze. Sprawdź szczegóły.

Parametry

  • Faktura:
    Wystawiam fakturę VAT
  • Waga (z opakowaniem):
    25 kg

Opis

ROSAHUMUS 25KG

Naturalny, Super Wydajny Użyźniacz Podłoża- 1kg zastępuje 30t obornika. Nawóz organiczno-mineralny zawierający kwasy humusowe, potas i żelazo przeznaczony do poprawy żyzności gleby.

ROSAHUMUS - 1kg zamiast 30ton obornika

Skład :  Kwasy humusowe - 85,0%

Tlenek potasu (K2O) - 12,0%

Żelazo (Fe) - 0,6%

1 opakowanie 1kg = 30ton obornika Kwasy humusowe są wspaniałym naturalnym, organicznym źródłem dostarczenia roślinom i glebie skoncentrowanej dawki składników pokarmowych,witamin imikroelementów.

Kwasy humusowe w ROSAHUMUSie są pozyskiwane z Leonardytów.

Aktywność kwasów humusowych z Leonardytów jest 5 krotnie wyższa od kwasów humusowych pochodzących z innych źródeł (obornik, kompost).

Zawartość kwasów humusowych w 1 kg ROSAHUMUSu odpowiada ilości kwasów humusowych w ok. 30 tonach obornika.

ROSAHUMUS zwiększa żyzność gleby i wzrost roślin. Bardzo ważną zaletą ROSAHUMUSu jest pełna dostępność substancji organicznej ponieważ jest ona całkowicie rozłożona. Natomiast substancja organiczna w kompoście czy oborniku jest szybkomineralizowana bez tworzenia żyznego humusu.

ROSAHUMUS poprawia żyzność gleby na okres do 5 lat.

Korzyści wynikające ze stosowania kwasów humusowych:

podnoszą żyzność gleby dzięki wysokiej pojemności wymiany kationowej, zawartości tlenu i ponadprze- ciętnej pojemności wodnej, zdolność wiązania nierozpuszczalnych jonów metali, tlenków i wodorotlenków i powolne ich uwalnianie w miarę zapotrzebowania roślin.Wpływ kwasów humusowych na jakość gleby i wzrost roślin.

W związku z powyższymi cechami kwasów humusowych możemy mówić o 3 typach działania:

fizycznym, chemicznym, biologicznym.Pożyteczne działanie fizyczne kwasów humusowych:

Modyfikują strukturę gleby, Poprawiają strukturę, zapobiegają utracie wody i składników pokarmowych w lekkich glebach piaszczystych, Zapobiegają pękaniu gleby, powierzchniowemu odpływowi wody i erozji gleby poprzez zwiększenie zdolności koloidów do wiązania wody, Rozluźniają gleby zwięzłe i poprawiają ich przewietrzanie, Zwiększają pojemność wodną gleby a przez to zmniejszają zagrożenie suszą, Ciemniejszy kolor gleby zwiększa absorbcję energii słonecznej.Wpływ kwasów humusowych na strukturę gleby i rozmieszczenie składników pokarmowych w glebie.

z lewej: Gleba uboga w kwasy humusowe, z prawej: Gleba zasobna w kwasy humusowe

Pożyteczne działanie chemiczne kwasów humusowych:

Zmieniają właściwości chemiczne gleby, Neutralizują pH gleby, Poprawiają dostępność składników pokarmowych i wody dla roślin, Działają jako naturalny czynnik chelatujący jonów metali w środowisku zasadowym i ułatwiają ich pobieranie przez system korzeniowy, Wzbogacają glebę w substancje organiczne i mineralne, Zatrzymują rozpuszczalne w wodzie nawozy mineralne w strefie korzeniowej i zmniejszają ich wypłukiwanie, Posiadają ekstremalnie wysoką pojemność wymiany kationowej, Zwiększają konwersję składników pokarmowych (NPK i mikroelementów) do form dostępnych dla roślin, Zwiększają pobieranie azotu przez rośliny, Zmniejszają reakcje fosforu z wapniem, żelazem, magnezem i glinem przez co zwiększają ich dostępność dla roślin, Uwalniają CO2 z CaCO3 umożliwiając użycie w fotosyntezie, Pomagają eliminować chlorozy spowodowane brakiem żelaza, Zmniejszają dostępność substancji toksycznych z gleby.

Wpływ kwasów humusowych na zawartość wapnia w glebie.

Pożyteczne działanie biologiczne

Stymulują enzymy roślin i zwiększają ich produkcję, Działają jako organiczne katalizatory wielu procesów biologicznych, Stymulują wzrost i namnażanie pożytecznych mikroorganizmów glebowych (m.in. Azotobacter i Nitrosomonas), Zwiększają naturalną odporność roślin na choroby i szkodniki, Stymulują wzrost korzeni, szczególnie pionowych, przez co zwiększają pobieranie składników pokarmowych, Zwiększają oddychanie korzeniowe, Sprzyjają tworzeniu chlorofilu, cukrów i aminokwasów w roślinach i wspomagają fotosyntezę, Zwiększają zawartość witamin i minerałów w roślinach, Pogrubiają ściany komórkowe w owocach i przedłużają okres przechowywania i przydatności do sprzedaży, Zwiększają zdolność kiełkowania nasion i ich żywotność, Stymulują wzrost roślin (wyższa produkcja biomasy) poprzez przyspieszanie podziałów komórek, zwiększenie stopnia rozwoju systemu korzeniowego i zwiększenie suchej masy plonu, Poprawiają jakość plonu,wygląd i wartość odżywczą.

Fragment kwasu humusowego

Korzyści ekologiczne kwasów humusowych

Gleby z wysoką zawartością kwasów humusowych są gwarancją słabego wypłukiwania azotu i optymalnego działania odżywczego. Dobrze rozwinięty system korzeniowy, który powstaje dzięki wysokiej zawartości kwasów humusowych chroni przed azotanami i pestycydami zmieszanymi zwodami gruntowymi. Ponadto niska zawartość azotanów jest wskaźnikiem i warunkiem uznania jako "rolnictwo ekologiczne", Zmniejszają problem zasolenia gleb. Kwasy humusowe są zdolne do obniżania stężenia soli (mineralnych), których zbyt wysokie stężenie działa toksycznie na rośliny. Szczególnie skutecznie redukowane jest zagrożenie zbyt wysokim stężeniem NH , co jest szczególnie ważne dla młodych roślin. Ogólnie kwasy humusowe redukują poparzenia korzeni wynikające ze zbyt wysokiego stężenia soli mineralnych w glebie. Kwasy humusowe skutecznie działają przeciw erozji gleby. Jest to osiągane poprzez lepsze działanie koloidów glebowych, lepszy rozwój systemu korzeniowego i lepszy wzrost roślin.

Korzyści ekonomiczne kwasów humusowych

Chelatują składniki odżywcze dostępne w glebie, zwłaszcza żelazo, do form przyswajalnych przez rośliny. Składniki schelatowane optymalizują odżywianie roślin, Ułatwiają przyswajanie składników pokarmowych, Zwiększają retencję i ułatwiają pobieranie wody przez rośliny, Mogą być stosowane we wszystkich uprawach rolniczych, warzywniczych, ozdobnych, sadownictwie i szkółkarstwie. Wpływają na wzrost plonów i poprawę opłacalności uprawy.

Wpływ stosowania kwasów humusowych na zwiększenie dostępności składników pokarmowych.

Sposób stosowania i dawki:

Nawóz należy stosować przed siewem lub sadzeniem roślin w formie oprysku doglebowego w dawce 3 kg/ha w 300-500 l wody. Na glebach piaszczystych o słabym nawożeniu organicznym lub nawożeniu roślin o dużych wymaganiach pokarmowych nawóz należy stosować w dawce 6 kg/ha w 300-500 l wody. W uprawach wieloletnich - drzewa i krzewy owocowe, chmiel - nawóz stosować późną jesienią lub bardzo wczesną wiosną w dawce 3-6 kg/ha w 300-500 l wody.

Dostawa i płatność
od 13,00 zł

Lokalizacja: Bojanowo, Polska

Wysyłka

Przesyłka płatna z góry

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Odbiór osobisty po przedpłacie
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
czas realizacji
1 dzień roboczy
Paczkomaty 24/7
pierwsza sztuka
13,00 zł
kolejna sztuka
13,00 zł
maksymalnie w paczce
1
czas realizacji
2-3 dni robocze
Przesyłka kurierska
pierwsza sztuka
14,00 zł
kolejna sztuka
14,00 zł
maksymalnie w paczce
1
czas realizacji
2-3 dni robocze

Przesyłka płatna przy odbiorze

pierwsza sztuka
kolejna sztuka
maksymalnie w paczce
czas realizacji
Odbiór osobisty
pierwsza sztuka
0,00 zł
kolejna sztuka
0,00 zł
maksymalnie w paczce
-
czas realizacji
1 dzień roboczy
Przesyłka kurierska pobraniowa
pierwsza sztuka
20,00 zł
kolejna sztuka
20,00 zł
maksymalnie w paczce
1
czas realizacji
2-3 dni robocze
Paczkomaty 24/7
pierwsza sztuka
16,00 zł
kolejna sztuka
16,00 zł
maksymalnie w paczce
1
czas realizacji
2-3 dni robocze

Sprzedawca nie określił cen wysyłki za granicę

Skontaktuj się ze sprzedawcą, jeśli zależy Ci na dostawie

Punkty odbioru

Zaopatrzenie Rolno-Ogrodnicze
17 Stycznia 38
63-940 Bojanowo
woj. wielkopolskie

  • poniedziałek - piątek 08:00 - 17:00
  • sobota 08:00 - 14:00

płatność tylko gotówką
prosimy umówić się na odbiór

Płatności

Faktura

Wystawiam fakturę VAT
Reklamacja
2 lata

Czas na reklamację z tytułu rękojmi

2 lata
rękojmia wyłączona dla przedsiębiorców

Adres do reklamacji

FHU ARKA Jarosław Mansfeld
17 Stycznia 38a
63-940 Bojanowo
Dodatkowe informacje

  

Produkty oferowane w naszym sklepie internetowym są fabrycznie  nowe, objęte 24 miesięczną odpowiedzialnością sprzedawcy za niezgodność towaru z  umową (rękojmią), na zasadach określonych w ustawie z dnia 27 lipca 2002  r. o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej oraz o zmianie  Kodeksu cywilnego.

Procedura reklamacyjna:

Reklamacje prosimy zgłaszać poprzez wysłanie zgłoszenia reklamacyjnego:

- pocztą elektroniczną pod adres mailowy: biuro@arka-bojanowo.pl
- pocztą na adres: FHU ARKA Jarosław Mansfeld, ul. 17 Stycznia 38a, 63-940 Bojanowo


W opisie reklamacji należy podać:

- informacje i okoliczności dotyczących przedmiotu reklamacji, w szczególności rodzaju i daty wystąpienia wady;
-  żądanie sposobu doprowadzenia produktu do zgodności z umową sprzedaży  lub oświadczenie o obniżeniu ceny albo odstąpieniu od umowy sprzedaży;
-  swoje dane kontaktowe – ułatwi to i przyspieszy rozpatrzenie  reklamacji. Należy pamiętać, że wymogi podane w zdaniu poprzednim mają  formę jedynie zalecenia i nie wpływają na skuteczność reklamacji  złożonych z pominięciem zalecanego opisu reklamacji.

Po otrzymaniu formularza reklamacyjnego skontaktujemy się z Tobą w  ciągu 2 dni i ustalimy dalsze kroki i odbiór reklamowanej przesyłki
Do przesłanej reklamacji ustosunkujemy się w ciągu 14 dni.

Podstawowe uprawnienia kupującego w związku z reklamacją produktu:

Uprawnienia mają co do zasady charakter równorzędny, co oznacza,  że Klient ma możliwość korzystania od razu zarówno z pierwszej, jak i  drugiej grupy uprawnień:

1) obniżenie ceny/zwrot pieniędzy

Jeżeli  sprzedany produkt ma wadę, można złożyć oświadczenie o obniżeniu ceny  albo odstąpieniu od umowy, chyba że niezwłocznie i bez nadmiernych  niedogodności dla Klienta wymienimy wadliwy produkt na wolny od wad albo  usuniemy wadę.

Jeżeli Klientem jest konsument, może zamiast  zaproponowanego przez nas zgodnie z postanowieniami powyżej usunięcia  wady żądać wymiany produktu na wolny od wad albo zamiast wymiany  produktu żądać usunięcia wady, chyba że doprowadzenie produktu do  zgodności z umową sprzedaży w sposób wybrany przez Klienta jest  niemożliwe albo wymagałoby nadmiernych kosztów w porównaniu ze sposobem  proponowanym przez nas.

2) naprawa/wymiana

Jeżeli  sprzedany produkt ma wadę, można żądać wymiany produktu na wolny od wad  albo usunięcia wady. Możemy jednak odmówić zadośćuczynienia żądaniu,  jeżeli doprowadzenie do zgodności z umową produktu wadliwego w sposób  wybrany przez Klienta jest niemożliwe albo w porównaniu z drugim  możliwym sposobem doprowadzenia do zgodności z umową wymagałoby  nadmiernych kosztów.

Należy pamiętać, że klient, który wykonuje  uprawnienia z tytułu rękojmi, jest obowiązany na nasz koszt dostarczyć  produkt wadliwy na adres: FHU ARKA Jarosław Mansfeld, ul. 17 Stycznia  38a, 63-940 Bojanowo.

Dodatkowe ograniczenia związane z  reklamacją produktu dotyczące Klientów nie będących konsumentami mogą  być zawarte w regulaminie naszego sklepu.

14 dni na odstąpienie od umowy

Czas na odstąpienie od umowy

14 dni

Adres do zwrotu

FHU ARKA
17 Stycznia 38a
63-940 Bojanowo

Koszt przesyłki zwrotnej pokrywa

kupujący
Dodatkowe informacje

1. Procedurze podlega towar w nienaruszonym stanie.

2. Wysyłane do nas paczki powinny być odpowiednio zapakowane. 

3. Przed odesłaniem towaru prosimy o informację mailową o odstąpieniu od umowy i odesłaniu towaru.

4. Nie przyjmujemy paczek pobraniowych. 

5. Środki z tytułu odstąpień zwracamy w ciągu 14 dni. 

O sprzedającym
rolno-ogrodniczy
98,1%
kupujących poleca tego sprzedającego

17889

 

306

 z ostatnich 12 miesięcy

Zgodność z opisem

4,9

Czas wysyłki

4,8

Koszt wysyłki

4,9

Obsługa kupującego

4,9

Dane firmy

Jarosław Mansfeld
Firma Handlowo-Usługowa Arka Jarosław Mansfeld
ul. 17 stycznia 38a
63-940 Bojanowo
REGON: 300984197
NIP: 699-182-12-08

Kontakt

  • 65 *** **** (pokaż)
poniedziałek - piątek
08:00 - 17:00
sobota - niedziela
zamknięte

Informacje o sprzedającym

FHU Arka Jarosław Mansfeld jest firmą rodzinną, której początki sięgają roku 1994.

Aktualnie firma zatrudnia kilkunastu pracowników, a obszar działalności obejmuje handel detaliczny w dwóch własnych punktach sprzedaży, handel hurtowy oraz handel internetowy. Powierzchnia naszych magazynów przekracza 1.000 m2, a plac składowy zajmuje 5.200 m2.Dwadzieścia lat w branży

rolno-ogrodniczej sprawia, że znamy ją bardzo dobrze, a zdobyte doświadczenie powoduje, że mamy bardzo dobrą pozycję rynkowa zarówna jako sprzedawca, jak również jako kupujący. Jesteśmy dystrybutorem lub autoryzowanym sprzedawcą większości liczących się firm w branży, ciągle

jednak pozyskujemy nowe dystrybucje oraz sami importujemy towary z zagranicy, aby stale wzbogacać naszą ofertę.

Pozostałe informacje

email: allegro@agromen.pl
telefon: 65 546 7505
Wyświetlenia:161
Numer oferty:6999612692
Zgłoś naruszenie zasad

Sponsorowane oferty z tej kategorii

Do góry