Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

 

Program Powitalny dla nowych firm

Streszczenie regulaminu Programu Powitalnego - dla firm zarejestrowanych między 1 września a 31 grudnia 2020.

Zanim zrezygnujesz z czytania kolejnego regulaminu, zaznaczymy, że warto to zrobić, bo dowiesz się kiedy/czy możesz przystąpić do Programu Powitalnego, na jakie korzyści możesz liczyć oraz zapoznasz się z niezbędnymi informacjami organizacyjnymi. Teraz krótko o tym, czego dotyczy:

 1. W ramach Programu Powitalnego do końca grudnia możesz skorzystać z następujących benefitów:

  a) w każdym miesiącu, w którym będziesz uczestniczyć w programie otrzymasz rabat, w ramach którego zwrócimy Ci nawet do 100% naliczonej prowizji od sprzedaży oraz do 50% prowizji od oferty wyróżnionej, jednak nie więcej niż 10 000 zł brutto miesięcznie (szczegóły w punkcie 1a),

  Dodatkowo otrzymasz:

  b) 200 darmowych Wyróżnień (wyjątki opisane w punkcie 1c Regulaminu)

  c) darmowe wystawianie Ofert w kategoriach, w których naliczamy taką opłatę (wyjątki opisane w 10 punkcie Regulaminu)

  d) możliwość wzięcia udziału w promocji [Allegro Ads] (https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-promocji-bonusowej-w-allegro-ads-k1WAj41PkSG) umożliwiającej skorzystanie z bonusu w wysokości 300 zł brutto na Usługę Allegro Ads. Do promocji możesz przystąpić od razu, bez wymogu akceptacji w Centrum Zniżek.

 2. Benefity będą dostępne w ciągu dwóch dni roboczych od momentu uzyskania na Koncie statusu Firma. Możesz je odebrać i aktywować w [Centrum Zniżek] (https://allegro.pl/myaccount/bundles/Index.php%29).

 3. Rozliczenie Programu, polegające na przyznaniu rabatów dla opłat prowizji od sprzedaży na Twoim rachunku rozliczeniowym w Allegro, następuje w cyklach miesięcznych. Maksymalnie do 27 dnia miesiąca zwrócimy Ci na billing opłaty za prowizje od sprzedaży, jednak nie więcej niż 10 000 zł. Jeżeli w kolejnych dniach zostaną naliczone kolejne opłaty, a suma wszystkich opłat z danego miesiąca nie przekroczy wskazanej kwoty 10 000 zł brutto, wówczas brakująca kwota zostanie rozliczona w kolejnym miesiącu kalendarzowym, maksymalnie do 27 dnia miesiąca.

 4. Pozostałe informacje znajdziesz w pełnej wersji regulaminu. Oczywiście, zalecamy przeczytanie całości.

 5. Aha…, jeszcze jedno - jeśli interesują Cię benefity dla konta firmowego, a jeszcze nie masz takiego, tutaj możesz je zarejestrować.

Regulamin Programu Powitalnego dla firm zarejestrowanych między 1 września a 31 grudnia 2020.

 1. Zakładamy, że możesz przystąpić do Programu Powitalnego ponieważ jest to Twoje pierwsze konto Firma w Allegro. Dlatego otrzymasz od nas korzystne pakiety zniżek i darmowych wyróżnień:

  Pierwszy pakiet znajdziesz w Centrum Zniżek pod nazwą “Pakiet powitalny 1/3 - Rabat do 10 000 zł na prowizję”. W tym pakiecie otrzymasz:

  a) rabat, w ramach którego zwrócimy Ci co miesiąc nawet do 100% naliczonej prowizji od sprzedaży oraz 50% prowizji od oferty wyróżnionej, jednak nie więcej niż 10 000 zł brutto miesięcznie,

  Pamiętaj, że rabat będzie naliczany od miesiąca, w którym zaakceptowałeś “Pakiet powitalny 1/3 - Rabat do 10 000 zł na prowizję” w Centrum Zniżek. Oba Pakiety powitalne będą dostępne w Centrum Zniżek w ciągu 2 dni roboczych od uzyskania na Koncie statusu Firma.

  Przykładowo: w przypadku dołączenia do programu 15 września, rabat będzie obowiązywał od 1 września do 31 grudnia. Jeśli we wrześniu sprzedasz produkty, dla których łączna prowizja od sprzedaży będzie wynosiła 7000 zł, a dodatkowo prowizja od oferty wyróżnionej będzie wynosiła 2000 zł, wówczas zwrócimy Ci 100% naliczonej prowizji od sprzedaży, a wiec 7000 zł, oraz 50% prowizji od oferty wyróżnionej, czyli 1000 zł. Łącznie wróci do Ciebie 8000 zł brutto. Jeżeli w kolejnym miesiącu sprzedasz produkty, dla których łączna prowizja od sprzedaży będzie wynosić 10 000 zł brutto, a dodatkowa prowizja od oferty wyróżnionej będzie wynosić 500 zł, wówczas zwrócimy Ci rabat w wysokości 10 000 zł, jest to maksymalna kwota zwrotu, do zapłaty pozostanie więc 500 zł.Taka sama zasada będzie obowiązywała w każdym miesiącu trwania programu, czyli do 31 grudnia 2020.

  b) darmowe wystawianie Ofert w kategoriach, w których naliczamy taką opłatę (za wyjątkiem kategorii ogłoszeniowych Nieruchomości, Usługi, Samochody, Motocykle i Quady, Maszyny, Przyczepy i naczepy, Inne pojazdy i łodzie, Żywe zwierzęta oraz kategorii Leki bez recepty). Ten rabat, podobnie jak wspomniany wyżej, będzie obowiązywał do 31 grudnia 2020 roku. Termin ważności Pakietu możesz sprawdzić w zakładce Centrum Zniżek.

  Drugi pakiet znajdziesz w Centrum Zniżek pod nazwą “Pakiet powitalny 2/3 - Darmowe wyróżnienia”. W tym pakiecie otrzymasz:

  c) 200 bezpłatnych 10-dniowych cykli z możliwością promowania, czyli tzw. „Wyróżnienie” (za wyjątkiem kategorii ogłoszeniowych Nieruchomości, Usługi, Samochody, Motocykle i Quady, Maszyny, Przyczepy i naczepy, Inne pojazdy i łodzie, Żywe zwierzęta oraz kategorii Leki bez recepty). Możesz je wykorzystać maksymalnie do końca grudnia 2020 roku. Termin ważności pakietu możesz sprawdzić w zakładce Centrum Zniżek.

  Przykładowo: Koszt jednego wyróżnienia wynosi 19 zł za 10 dni. W ramach powyższego pakietu otrzymujesz aż 200 Wyróżnień za darmo.

  Trzeci pakiet znajdziesz w Centrum Zniżek pod nazwą “Pakiet powitalny 3/3 - Rozkręć swoją sprzedaż z Allegro Ads”. W tym pakiecie otrzymasz:

  d) możliwość wzięcia udziału w promocji [Allegro Ads] (https://allegro.pl/regulaminy/regulamin-promocji-bonusowej-w-allegro-ads-k1WAj41PkSG) umożliwiającej skorzystanie z bonusu w wysokości 300 zł brutto na Usługę Allegro Ads.

  Przykładowo: w okresie od 15 września do 30 września 2020 roku wydasz na Usługę Allegro Ads typu „Oferty Sponsorowane” albo „Ads Express” co najmniej 150 zł brutto, otrzymasz Bonus 300 zł brutto na kolejną Usługę Allegro Ads (pamiętaj, że kwota o której mowa w poprzednim zdaniu powinna być wydana w ciągu 30 dni od poniesienia pierwszych wydatków na ten typ usługi, jednak nie później niż do do 31 stycznia 2021 r.).

 2. Program Powitalny skierowany jest tylko do nowo zarejestrowanych firm w Allegro. Dlatego, jeśli kiedykolwiek wcześniej lub teraz masz swoje konta/firmy, bądź jesteś/ byłeś/-aś ich współwłaścicielem, nawet w ramach innej prowadzonej działalności, w tym pełnisz bądź pełniłaś/-eś funkcje w organach tych podmiotów, niestety nie możesz przystąpić do Programu Powitalnego. Promocja dotycząca tych warunków trwa od dnia 1 września do 31 grudnia 2020.

 3. W tym miejscu krótka reguła, która musi tutaj się znaleźć:

  Operatorem i organizatorem Programu Powitalnego dla nowych firm jest Allegro.pl sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, przy ul. Grunwaldzkiej 182, 60-166 Poznań, wpisana do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000635012, kapitał zakładowy: 33 016 950 złotych, posiadająca numer identyfikacji podatkowej NIP 525-26-74-798, REGON 365331553 (dalej: „Spółka”).

 4. Czas trwania każdego “Wyróżnienia”, o którym mowa w pkt 1c, wynosi 10 dni. Jeśli Wyróżnienie Twoje Oferty będzie trwało dłużej niż 10 dni, może to spowodować naliczenie opłat za każdy następny rozpoczęty cykl rozliczeniowy. (jest to zgodne z Załącznikiem 4 do Regulaminu Allegro, Część IV).

  Podobnie będzie w przypadku przekroczenia pakietu 200 darmowych opcji dodatkowych “Wyróżnienie” lub skorzystania z opcji dodatkowej “Wyróżnienie” w ramach Programu Powitalnego. Wówczas możesz spodziewać się naliczenia opłaty za tę usługę (wszystko zgodnie z Załącznikiem 4 do Regulaminu Allegro, Część IV).

  Jak się pewnie domyślasz, musisz liczyć się z tym, że opcja “Wyróżnienie” nie wyłączy się automatycznie po upływie 10 dni. Dlatego, jeśli nie chcesz, żebyśmy pobierali automatycznie opłaty bez zniżki, lepiej wyłącz opcję dodatkowe "Wyróżnienie". Zrobisz to edytując konkretną Ofertę przed rozpoczęciem kolejnego, płatnego cyklu rozliczeniowego.

 1. Zwróć też uwagę na prowizję od sprzedaży i od Oferty wyróżnionej, którą zapłacisz, jeżeli przekroczysz kwotę maksymalnego rabatu. Odbywa się to zgodnie z obowiązującym cennikiem i nie są one objęte Programem Powitalnym (patrz: Załączniki 4 do Regulaminu Allegro, Część III i IV). - z zastrzeżeniem treści art. 1. ppkt. a. Oczywiście naliczanie prowizji za sprzedaż nie dotyczy kategorii ogłoszeniowych.
 1. Jeszcze doprecyzowanie - darmowe wystawienie opisane w pkt 1b dotyczy takich kategorii jak: "Kolekcje", "Antyki i sztuka", "Opony i felgi", "Części samochodowe", "Części do maszyn", "Części do innych pojazdów", "Części i akcesoria motocyklowe", "Akcesoria samochodowe” (z wyłączeniem podkategorii "Elektronika samochodowa")
 1. Pakiet pierwszy i drugi (patrz pkt 1) uaktywnią się, czyli zaczną działać, w momencie, kiedy zalogujesz się na swoim koncie w Allegro. No i oczywiście, gdy potwierdzisz chęć odebrania usług w zakładce Moje Allegro > Moja Sprzedaż > Usługi dla Sprzedających > Centrum Zniżek (http://allegro.pl/myaccount/bundles/Index.php). Pakiety, które znajdziesz w Centrum Zniżek będą miały następujące nazwy: “Pakiet powitalny 1/3 - Rabat do 10 000 zł na prowizję” oraz “Pakiet powitalny 2/3 - Darmowe wyróżnienia”. Pamiętaj, aby je aktywować. Pakiet trzeci jest dla Ciebie dostępny bez konieczności akceptacji, jedyne co musisz zrobić, to w okresie trwania promocji, jednak nie później niż do 31 stycznia 2021 roku, wydać na usługę Allegro Ads typu „Oferty Sponsorowane” albo „Ads Express” co najmniej 150 zł brutto (pamiętaj, że kwota, o której mowa w poprzednim zdaniu, powinna być wydana w ciągu 30 dni od poniesienia pierwszych wydatków na ten typ usługi). Pakiet, które znajdziesz w Centrum Zniżek pod nazwą:Pakiet powitalny 3/3 - Rozkręć swoją sprzedaż z Allegro Ads.

  Pakiet oraz zniżki będą dla Ciebie widoczne w Centrum Zniżek najpóźniej w ciągu dwóch dni roboczych od chwili aktywacji Konta Firma.

 1. Musisz pamiętać też, że Program Powitalny jest przypisany tylko i wyłącznie do jednego Twojego Konta (oczywiście, jeśli spełniasz warunki, o których mowa w pkt 2. – tam, gdzie piszemy o ilości kont założonych na Twoje dane).
 1. Teraz uważaj – to ważne: jeśli spełniasz warunki Programu Powitalnego opisane w pkt 2. (mówimy tam o Twoich danych), tylko raz przysługuje Ci pakiet startowy, o którym mówimy w pkt 1. (o rabacie, „Wyróżnieniach” i ograniczeniach czasowych - Termin ważności pakietu możesz sprawdzić w zakładce Centrum Zniżek).
 1. Program Powitalny obowiązuje we wszystkich kategoriach Allegro, za wyjątkiem kategorii ogłoszeniowych Nieruchomości, Usługi, Samochody, Motocykle i Quady, Maszyny, Przyczepy i naczepy, Inne pojazdy i łodzie, Żywe zwierzęta oraz kategorii Leki bez recepty.
 1. Może zdarzyć się, że Organizator (czyli Allegro) wykluczy Cię z Programu Powitalnego w przypadku zaistnienia kilku niechcianych okoliczności:

  a) jeśli naruszysz postanowienia tego Regulaminu,

  b) kiedy w inny sposób naruszysz bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa w związku z Twoim uczestnictwem w Programie Powitalnym.

 1. W przypadku, gdy jako uczestnik Programu Powitalnego złożysz oświadczenia niezgodne ze stanem faktycznym bądź podejmiesz jakiekolwiek działania mające na celu ominięcie zabezpieczeń, zapisów tego Regulaminu lub wpływające na fałszowanie danych, Allegro może bez ostrzeżenia usunąć Cię z Programu Powitalnego. A dodatkowo – zawiesić Twoje Konto w Allegro.
 1. Oczywiście może się zdarzyć, że Ty również będziesz mieć ewentualne zastrzeżenia. Wówczas wszelkie reklamacje dotyczące Promocji (czyli Programu Powitalnego) złóż w formie pisemnej, w terminie 14 dni od dnia zaistnienia zdarzenia będącego podstawą reklamacji, przez formularz dostępny tutaj: kontakt
 1. Jako Allegro zastrzegamy sobie prawo dokonania zmian Regulaminu w trakcie trwania Programu Powitalnego lub do jego całkowitego zamknięcia. Informujemy ponadto, że zmiana warunków Regulaminu pozostanie bez wpływu na prawa nabyte przez Ciebie (jako Użytkownika Programu Powitalnego) przed wejściem w życie zmian w Regulaminie.
 1. I jako ostatni punkt formuła, która zawsze znajduje się na końcu każdego regulaminu:

  W sprawach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem stosuje się odpowiednio postanowienia Regulaminu Allegro.


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro