Zgarniaj nagrody pieniężne za polecanie ofert Allegro

 1. allegro polecam nagradzanie za polecanie desktop 1248x400
 1. allegro polecam nagradzanie za polecanie mobile 600x300 a

Jak działa program Allegro Polecam?

 

Prosty sposób na nagrody

Jednym kliknięciem generujesz link, którym chcesz się podzielić.

Elastyczność

Sam wybierasz linki, którymi chcesz się podzielić i miejsce ich udostępnienia.

FacebookTwitterGoogle+LinkedIn
InstagramPinterestYouTube

Zgarniaj nagrody bez wysiłku

Wystarczy, że ktokolwiek dokona zakupu takiej oferty z Twojego linku, wtedy pieniądze trafiają do Ciebie.

Sprawdź jak to działa

FAQ - najczęściej zadawane pytania

W programie może wziąć udział użytkownik Allegro, który:

 • jest pełnoletnią osobą fizyczną posiadającą pełną zdolność do czynności prawnych;
 • posiada aktywne Konto Zwykłe na Allegro;
 • nie posiada konta Junior;
 • akceptuje Regulamin Allegro Polecam

Jeśli Użytkownik posiada kilka Kont Zwykłych na Allegro, może dołączyć do Programu tylko za pośrednictwem jednego z nich. Zmiana statusu Konta Uczestnika z Konta Zwykłego na Konto Firma skutkuje wykluczeniem z Programu.

Szczegóły przystąpienia do programu opisane są w paragrafie 3 regulaminu Allegro Polecam.


Z Programu są wyłączone następujące kategorie:

 • Nieruchomości,
 • Erotyka,
 • Usługi,
 • Wakacje,
 • Motocykle i Quady, Przyczepy, Naczepy, Samochody,
 • Inne pojazdy i łodzie,
 • Maszyny,
 • Antyki i Sztuka, Kolekcje,
 • Rękodzieło,
 • Militaria,
 • Leki bez recepty i dermokosmetyki, Suplementy diety i odżywki. 

Do kategorii wyłączonych należą także wszystkie oferty publikowane w formie licytacji oraz ogłoszenia z serwisu Allegro Lokalnie.

Sprawdź pełną listę kategorii wykluczonych.

Za udostępnienie i zakup w wyżej wymienionych kategoriach nie będzie naliczona nagroda.


Polecanie na mobile jest bardzo proste. Wystarczy, że zarejestrujesz się do programu i masz aktualną aplikację mobilną Allegro. Poniżej instrukcja jak polecać link z poziomu aplikacji:

Android

iOS

Aby polecić ofertę wystarczy, że dołączysz do programu Allegro Polecam i udostępnisz link, używając do tego przycisku UDOSTĘPNIJ. Prześlij komuś lub opublikuj w mediach społecznościowych wygenerowany w ten sposób link do oferty w dowolnie wybranym przez siebie miejscu i kanale. 

Możesz to zrobić nawet w kilku miejscach jednocześnie.

 1. jak polecac produkty allegro

Tak, możesz polecić komuś kilka ofert. Jednak aby na pewno otrzymać nagrody za wszystkie polecone linki, zalecamy kupującym zakup każdej oferty osobno. Należy również pamiętać, że warunkiem przyznania nagrody jest zgodność kategorii II stopnia (patrz pyt. 5) zakupu z udostępnionym linkiem.


Użytkownik klika w polecony przez Ciebie link do zwiewnej sukienki, nie kupuje sukienki i zaczyna przeglądać buty. Ostatecznie kupuje sandały. Atrybucja nie przypisze nagrody do Twojego konta, ponieważ nie zgadza się kategoria II poziomu. Jeśli jednak użytkownik kupiłby spodnie to nagroda zostałby naliczona. Zapoznaj się ze schamatami poniżej.

Schemat  kategorii dla sukienki:

Moda (Kategoria 0) -> Odzież, Obuwie, Dodatki (Kategoria I) -> Odzież damska (Kategoria II) -> Sukienki (Kategoria III) 

natomiast sandały: 

Moda (Kategoria 0) -> Odzież, Obuwie, Dodatki (Kategoria I) -> Obuwie (Kategoria II) -> Sandały (Kategoria III)

lecz, jeśli zamiast sukienki kupi spodnie to:

Moda (Kategoria 0) -> Odzież, Obuwie, Dodatki (Kategoria I) -> Odzież damska (Kategoria II)  -> Spodnie (Kateogria III)

 1. schemat kategorii allegro

Nagrodę naliczymy od zakupu, który został dokonany po przejściu z Twojego indywidualnego linku. Wystarczy, że osoba, której przesłałeś link, przejdzie za jego pomocą do Allegro i kupi polecany przez Ciebie produkt. Nagrodę naliczymy również, jeśli kupujący nie zdecyduje się na zakup polecanego przez Ciebie przedmiotu, ale zdecyduje się na inny przedmiot z polecanej przez Ciebie kategorii II stopnia. Link działa tak długo, jak aktywna jest oferta, ale od kliknięcia do zakupu mogą upłynąć maksymalnie 24h, abyśmy naliczyli nagrodę.

Przykład: Publikujesz na swoim Facebooku link do suszarki do włosów. Jeśli Twoja koleżanka/kolega kliknie w link, gdy zobaczy Twój post i w ciągu 24h kupi suszarkę, którą poleciłeś, inną suszarkę lub prostownicę do włosów, nagroda pieniężna trafi do Ciebie.

Za każdą zakupioną ofertę, która spełni warunki przyznania nagrody, otrzymasz od nas min. 20% nagrody od prowizji od sprzedaży towaru płaconej przez Sprzedającego.  Np. jeśli polecisz suszarkę do włosów za 300 zł, jej prowizja od sprzedaży wyniesie ok.15 zł. Ty otrzymasz 20% tej kwoty, czyli 3 zł.

Więcej szczegółowych informacji znajdziesz w tabeli wysokości prowizji od sprzedaży towaru

Pamiętaj!

 • Sprawdź, czy masz zainstalowany adblock (np. AdBlock Plus lub uBlock Origin), jeśli tak, wyłącz go na czas zakupów lub dodaj Allegro do listy wyjątków. Niektóre dodatki do przeglądarek, szczególnie te pochodzące od programów typu cashback, nadpisują źródła ruchu. Jeśli korzystasz z tego typu dodatków, wyłącz je przed dokonaniem zakupów.

 • Staraj się robić zakupy w tej samej karcie. Długie przerwy w zakupach również mogą zaszkodzić trwałości „sesji” Twojej przeglądarki.

 • Warunkiem naliczenia nagrody jest uzyskanie informacji o wykonaniu transakcji po przejściu (ostatni klik) z programu allegro polecam. W momencie, w którym przed finalizacją transakcji przeglądamy inne strony internetowe (porównywarki cen np. Ceneo, strony z kodami rabatowymi i inne), często następuje nadpisanie ostatniego źródła ruchu, przez co sklep identyfikuje transakcję jako wykonaną z innego źródła ruchu i może to skutkować brakiem nagrody za polecenie.


Udostępnienie oferty nie jest jednoznaczne z otrzymaniem nagrody. Nagrodę naliczymy od zakupu, który został dokonany po przejściu z Twojego indywidualnego linku.

Poprzez udostępnienie oferty rozumiemy użycie funkcji UDOSTĘPNIJ umieszczonej na ofercie oznaczonej ikoną:

Za oferty z niektórych kategorii nie naliczymy Ci prowizji. Należą do nich m.in.:

 • odżywki i suplementy,
 • erotyka,
 • ogłoszenia,
 • usługi,
 • rękodzieło,
 • antyki i sztuka.

Sprawdź pełną listę kategorii wykluczonych.


W przypadku rezygnacji kupującego z zakupu poleconej oferty, nie otrzymasz nagrody. W programie Allegro Polecam obowiązuje 45 dniowy okres walidacyjny, po upływie którego Twoja prowizja jest uznawana za zweryfikowaną i przekazywana do wypłaty.


Nagrody z poleceń będziemy wypłacać Ci automatycznie do piętnastego każdego miesiąca. Aby dokonać wypłaty, musi zostać spełnionych kilka warunków:

 • nagrody z poleceń są gotowe do wypłaty, tj. minął okres, w którym kupujący mógł dokonać zwrotu oferty, za którą przyznaliśmy prowizję,
 • uzbierałeś minimum 20 zł, 
 • uzupełniłeś swoje dane w panelu Allegro Polecam.

Nagrodę z poleceń będziemy wypłacać Ci automatycznie do 15. dnia każdego miesiąca. Aby dokonać wypłaty, musi zostać spełnionych kilka warunków:

 • twoje dane do wypłaty zostały uzupełnione na dedykowanej stronie w Moim Allegro,
 • uzbierałeś na koncie minimum 20 zł zweryfikowanej prowizji,
 • środki z poleceń są gotowe do wypłaty, tj. minął okres, w którym kupujący mógł dokonać zwrotu oferty, za którą przyznaliśmy prowizję.

 • Zaloguj się do Mojego Allegro, przejdź do zakładki Allegro Polecam i tam znajdziesz wszystkie niezbędne informacje o zarobiony środkach.

 • Nagrody do wypłaty (nagroda zamknięta) to zweryfikowane prowizje, które zostaną automatycznie wypłacone do 15. dnia miesiąca* (próg wypłaty to min. 20 zł).

 • Suma nagród od ostatniej wizyty (nagroda otwarta) to prowizje niezweryfikowane, zostaną one przekazane do wypłaty po upływie  45 dni okresu walidacyjnego (możliwość zwrotu towaru przez kupującego).

 1. main 1

Jeśli wypłata została zrealizowana na zamknięty numer rachunku, nie martw się, bank ją cofnie i środki ponownie będą dostępne w panelu Moje Allegro -> Allegro Polecam. Czas oczekiwania na zwrot uzależniony jest od banku i może wynosić do tygodnia. Prosimy zatem o cierpliwość.


Dane dotyczące wypłat znajdziesz w zakładce Allegro Polecam / Zestawienie wypłat (na dole strony).

 1. zestawienie allegro polecam

Zaloguj się do Mojego Allegro, przejdź do zakładki Allegro Polecam. Tu klikając “Dane konta i edycja”, możesz edytować dane rozliczeniowe.

Pamiętaj, że nie możesz edytować imienia i nazwiska, ponieważ te dane są automatycznie zaciągane z ustawień konta Allegro!

 1. 1

Ponieważ w programie zarabiasz pieniądze, generuje to obowiązek podatkowy. Na koniec roku podatkowego otrzymasz od nas PIT, abyś mógł rozliczyć przychód z tytułu prowizji. Pit pobierzesz na stronie w Moim Allegro.


W panelu użytkownika Allegro Polecam, na samym dole strony, znajduje się przycisk Zrezygnuj z programu. Aby zrezygnować wystarczy kliknąć w przycisk, zaznaczyć zrozumienie informacji, która pojawi się na ekranie i potwierdzić rezygnację.


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro