Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Xbox Series X

 1. Xbox Series X
podziel się

Premiera konsoli Xbox Series X już w końcówce 2020 r.

Przeczytaj:


Aktualizacja - 28/07/2020 r.


Xbox Games Showcase – podsumowanie konferencji

23 lipca odbyła się konferencja Xbox Games Showcase, na której Microsoft zaprezentował nadchodzące gry m.in. na konsolę nowej generacji Xbox Series X. Konferencja obfitowała w zwiastuny i prezentację dotąd niezapowiedzianych gier. Wśród nich m.in. Fable 4, Everwild czy Avowed. Pokazano również oczywiście zwiastun z elementami rozgrywki nadchodzącego Halo Infinite.

Główna konferencja Xbox Games Showcase rozpoczęła się o 18:00 pierwszym zwiastunem nowego Halo Infinite. Gracze mogli zobaczyć m.in. rozległy otwarty świat i długie elementy rozgrywki. W dalszej kolejności zaprezentowano zwiastun nowej odsłony popularnych wyścigów od Playground Games. Forza Motorosport została oficjalnie zapowiedziana, ale jeszcze bez daty premiery.

Zupełnie nowym kąskiem będzie nowa gra od studia Rare, twórców Sea of Thieves. Tytuł będzie nosić nazwę Everwild. Zapowiedziano również, że platformówka Ori and the Will of the Wisps na nowym Xbox Series X będzie wyświetlana w 4K w technologii HDR w 120 klatkach na sekundę. Nowym tytułem będzie też Avowed od Obsidian Entertainment, do którego zaprezentowano zwiastun. Niewiele więcej o nowym RPG-u jednak się nie dowiedzieliśmy.

Potwierdzono za to, że Destiny 2 zmierza na konsole nowej generacji, a na Xboksie Series X będzie odtwarzane w 4K i 60 klatkach na sekundę. Jednym z gorętszych momentów konferencji była prezentacja zwiastuna gry S.T.A.L.K.E.R. 2 od studia GSC Game World. Co więcej, gracze dowiedzieli się, że tytuł otrzyma czasową wyłączność na PC i konsole Microsoftu. Polskim akcentem na Xbox Games Showcase 2020 była prezentacja gry Medium od studia Bloober Team. Pokazano zwiastun gry z elementami rozgrywki.

Ostatnim, i być może najważniejszym akcentem konferencji, była światowa premiera nowego Fable 4 od Playground Games. Choć na grę przyjdzie graczom jeszcze poczekać, to zaprezentowano już pierwszy, magicznie wyglądający zwiastun.

Xbox Games Showcase - wszystkie zaprezentowane gry:


Aktualizacja - 23/07/2020 r.


Xbox Game Showcase już dziś o 18:00

Już dziś, o 18:00 czasu polskiego, oficjalna prezentacja Xbox Games Showcase - oglądaj bezpośrednio w Premierach Allegro. Stream będzie dostępny w języku polskim (z napisami).


Aktualizacja - 21/07/2020 r.


Xbox Series X odtworzy wszystkie gry z Xbox One, poza tymi dla Kinecta

Szef Xboksa, Phil Spencer, ujawnił zobowiązania Microsoftu wobec konsoli nowej generacji. Potwierdziły się tym samym informacje, że konsola Xbox Series X nie będzie wspierać ani sprzętu, ani gier na Xbox One, zaprojektowanych z myślą o czujnikach ruchowych Kinect.

Na swoim blogu Phil Spencer, szef działu Xbox w Microsofcie, opublikował dziesięć zobowiązań, które firma z Redmond chce dotrzymać wobec przyszłych nabywców konsoli nowej generacji Xbox Series X. Dowiedzieliśmy się z nich m.in. że dotychczasowe kontrolery będą współpracować z nowym sprzętem i nie trzeba będzie dokupować nowych. Przy okazji, zwracając się do fanów Xboksa, Phil Spencer wbił szpilkę Sony, twierdząc: „w odróżnieniu od innych my wierzymy, że twoje dotychczasowe inwestycje w gaming powinny być aktualne także w nowej generacji”. Tuż po publikacji ten fragment jednak usunięto. Spencer potwierdził także, że takie tytuły jak Halo Infinite będą dostępne zarówno na Xbox Series X, jak i Xbox One, a Microsoft nie będzie zmuszał graczy, by zakupili nową konsolę, żeby móc zagrać w najnowsze gry.

(Prawie) wszystkie gry z Xbox One na Xbox Series X

Zależy nam, aby wszystkie gry na konsolę Xbox One, które nie wymagają Kinecta, można było uruchomić na Xbox Series X w momencie premiery konsoli – napisał Phil Spencer na swoim blogu.

Tym samym wiadomo, że Microsoft będzie się starał umożliwić odtworzenie wszystkich gier z Xbox One na konsoli Xbox Series X, w tym także gier kompatybilnych wstecznie z Xbox 360 a nawet oryginalnym Xboksem. Wszystkich z wyjątkiem tych zaprojektowanych dla kontrolera ruchowego Kinect. W konsoli nowej generacji nie będzie dedykowanego portu do podłączenia Kinecta, a Microsoft nie będzie także wspierał USB Kinect Adapter, który wycofano ze sprzedaży w 2018 roku po tym, jak w 2017 roku wycofano Kinecta. W zamian Spencer obiecuje nowe życie dla starszych gier.

Ze względu na bezprecedensową moc Xbox Series X większość Twoich ulubionych gier załaduje się szybciej, będzie wyglądać i działać znacznie lepiej na nowej konsoli.

23 lipca Microsoft zorganizuje wydarzenie, na którym pokaże nadchodzące gry na Xbox Series X, w tym Halo Infinite.


Aktualizacja - 20/07/2020 r.


xCloud, czyli gry z Xbox Series X i Xbox One X na urządzenia mobilne w ramach Xbox Game Pass Ultimate

Microsoft ogłosił w jaki sposób będzie monetyzował usługę xCloud. Poznaliśmy też datę premiery streamingu gier z chmury.

xCloud to testowana już od lat usługa Microsoftu, która pozwoli na transmitowanie obrazu z gry wideo uruchomionej na serwerze prosto na urządzenie użytkownika. Oprócz tego, możliwe będzie wysyłanie w drugą stronę informacji o wciśniętych przyciskach na padzie i to w czasie rzeczywistym.

Dzięki temu rozwiązaniu, w niedalekiej przyszłości nie trzeba będzie już w ogóle mieć konsoli, żeby grać w konsolowe gry. Zaawansowane graficznie tytuły będzie można uruchamiać nie tylko na dedykowanych temu urządzeniach oraz komputerach, ale również na smartfonach i tabletach.

xCloud staje się częścią Xbox Game Pass Ultimate

Osoby opłacające subskrypcję dla graczy od Microsoftu w tym najwyższym wariancie, dostaną dostęp do streamingu gier z chmury bez żadnych dodatkowych opłat. Aby móc strumieniować gry z xCloud na swoje sprzęty, wystarczy wykupić abonament Xbox Game Pass w wariancie Ultimate.

Firma z Redmond decyduje się na to, bo nie chce wymuszać na graczach zakupu konsoli, by grać w wydane na Xboksa gry. Xbox Series X będzie sprzętem dla największych entuzjastów, którym marzy się nie tylko najlepsza możliwa do osiągnięcia jakość oprawy graficznej, ale także brak opóźnień.

xCloud — data premiery i dostępność w Polsce

Usługa strumieniowania gier z chmury stanie się częścią Xbox Game Pass Ultimate już we wrześniu, gdyż to na ten miesiąc przewidziano jej premierę. Niestety jest w tym wszystkim łyżka dziegciu z perspektywy graczy z Polski — na start xCloud nie będzie u nas dostępne i pozostaje trzymać kciuki, by szybko pojawił się w naszym regionie odpowiednio pojemne Azure Data Center, które byłoby w stanie obsłużyć wszystkich chętnych.


Aktualizacja - 15/07/2020 r.


Architektura Xbox Velocity — innowacje nowej generacji w Xbox Series X

Microsoft wyjaśnił, czym jest i jak działa Architektura Xbox Velocity, która pomaga w zarządzaniu pamięcią konsoli Xbox Series X.

Nowa konsola Microsoftu została wyposażona w procesor korzystający z architektur Zen 2 i RDNA 2 firmy AMD. Układ stworzono od podstaw z myślą o prędkości i wydajności. Firma z Redmond chwali się przy tym, że spośród wszystkich konsol nowej generacji to ich sprzęt oferuje najwyższą przepustowość pamięci.

Xbox Series X dysponuje 16 GB RAM typu GDDR6, w tym 10 GB pamięci operacyjnej zoptymalizowanej pod kątem GPU pamięci. Osiąga ona prędkość rzędu 560 GB/s. Aby odpowiednio to wykorzystać, Microsoft stworzył Architekturę Xbox Velocity, która nazywana jest duszą nowej konsoli.

Architektura Xbox Velocity — cztery główne komponenty:

 • dysk SSD NVME 1 TB;
 • sprzętowo przyspieszone bloki dekompresyjne;
 • zupełnie nowa warstwa API DirectStorage;
 • Sampler Feedback Streaming (SFS).

Wspomniany wyżej dysk o pojemności 1 terabajta, zapewnia 2,4 GB/s nieprzetworzonej przepustowości I/O, a to ponad 40 razy większej niż w Xbox One. Microsoft obiecuje przy tym, że na wydajność dysku nie będzie miała wpływu temperatura lub konserwacja dysku, a do tego dojdzie mechanizm kompresji, który usprawni przesył danych.

API DirectStorage w ramach DirectX przyznaje z kolei programistom dokładną kontrolę nad ich operacjami I/O. Można dzięki temu tworzyć wiele kolejek, ustalać priorytety i minimalizować opóźnienia, a interfejsy API bezpośredniego dostępu na niskim poziomie zagwarantują programistom możliwość wykorzystania pełnej wydajności sprzętu.

Ostatnim elementem układanki jest Sampler Feedback Streaming. Microsoft określa tym mianem nową technologię wykorzystującą dynamicznie zmieniające się mip-mapy do optymalizowania tekstur gry. To wszystko pozwoli zaś na tworzenie zupełnie nowych scenariuszy, które wcześnie uznawane były za niemożliwe do zrealizowania w świecie gier wideo.


Aktualizacja - 01/07/2020 r.


Xbox Series X — szybkie ładowanie i wznawianie gier

Microsoft podczas prac nad swoją nową konsolą stawiał na szybkość — zarówno ładowania gier, jak i ich wznawiania. To zasługa podzespołów, w tym wydajnego dysku SSD, który pojawił się w Xbox Series X.

Jeśli wszystko pójdzie po myśli Microsoftu, to nowa konsola firmy z Redmond trafi do pierwszych graczy przed tegorocznymi Świętami Bożego Narodzenia. Od tego terminu dzieli nas jeszcze wiele miesięcy, ale już teraz wiemy o Xbox Series X całkiem sporo. Producent ochoczo dzieli się informacjami na temat swojej nowej konsoli i jej nowych funkcji.

Xbox Series X — szybkie ładowanie gier

Microsoft zaprezentował, jak bardzo przyspieszy uruchamianie gier, jeśli porówna się wybrany tytuł uruchomiony na konsoli z rodziny Xbox One z tą samą grą odpaloną na Xbox Series X. Za przykład posłużył State of Decay 2.

W przypadku Xbox One X, który jest najmocniejszym wariantem konsoli Microsoftu obecnej generacji, załadowanie gry trwało 52 sekundy. W przypadku Xbox Series X ten czas skrócił się do jedynie 10 sekund.

Xbox Series X — szybkie wznawianie gier

Szybkie uruchamianie gier to nie jedyna korzyść płynąca z zastosowania napędu SSD. Dzięki wsparciu funkcji o nazwie Quick Resume, gracze będą mogli bardzo szybko wznawiać wstrzymane gry. Na dysku zostanie wydzielona przestrzeń, w której będą przechowywane dane z pamięci podręcznej.

Dzięki temu rozwiązaniu przełączanie się między grami jest niemal natychmiastowe. Microsoft pokazał, jak to działa, na przykładzie takich gier jak Forza Motorsport 7, Ori and the Blind Forest Definitive Edition and Hellblade: Senua's Sacrifice, które pisano z myślą o konsolach Xbox One, ale teraz uruchomiono w trybie zgodności wstecznej na Xbox Series X.

Dzięki temu, że napędy SSD są niezwykle szybkie, ponowne załadowanie danych z takiej zapisanej na dysku migawki będzie zajmowało kilka sekund. To ogromna zmiana w porównaniu do konsol obecnej generacji, gdzie odpalenie nowej gry i załadowanie danych z HDD do RAM-u potrafi trwać nawet kilkadziesiąt sekund lub nawet kilka minut. Skrócenie tego czasu do kilku sekund to świetna wiadomość.


Aktualizacja - 01/07/2020 r.


Jaki będzie Xbox Series X? Microsoft zdradza nieco informacji

Do premiery konsol nowej generacji pozostało jeszcze mnóstwo czasu, ale Microsoft już teraz chwali się szczegółami na temat specyfikacji technicznej oraz jedną z pierwszych gier, w jaką będzie można zagrać na Xbox Series X.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to już na tegoroczne Święta Bożego Narodzenia do sprzedaży trafią nowe konsole do gier Sony i Microsoftu, czyli PlayStation 5 i Xbox Series X. W tym drugim przypadku producent jest znacznie bardziej wylewny, jeśli chodzi o szczegóły.

Czym będzie nas kusił Xbox Series X?

Microsoft przypomina, że nowa konsola jest projektowana tak, by podnieść poprzeczkę w kwestii wydajności, ale przy tym ma być cicha — z tego powodu sporo miejsca w obudowie Xbox Series X zajmuje system chłodzenia i odprowadzania ciepła. Warto też nadmienić, że sprzęt zaprojektowano tak, by można go było postawić zarówno poziomo, jak i pionowo.

Oprócz konsoli, w sprzedaży pojawi się też nowy bezprzewodowy kontroler z hybrydowym krzyżakiem inspirowanym padem Xbox Elite Wireless Controller Series 2. Akcesorium będzie kompatybilne zarówno z pecetami, jak i z konsolami z linii Xbox One, tak samo jak pady od konsoli Xbox One będą kompatybilne z nadchodzącym Xbox Series X, co wykorzystają nowe gry.

Senua’s Saga: Hellblade II na Xbox Series X

Jedną z gier, które trafią na nową konsolę Microsoftu, jest sequel Hellblade: Senua’s Sacrifice od studia Ninja Theory. Gra od samego początku projektowana jest z myślą o możliwościach, jakie daje Xbox Series X, poprzez znoszenie barier technicznych, które w przeszłości sprawiały, iż programiści musieli iść na kompromisy podczas realizacji swoich śmiałych wizji.

Senua’s Saga: Hellblade II oraz inne gry na konsoli Xbox Series X będą mogły działać w rozdzielczości 4K przy zachowaniu 60 klatek na sekundę. Programiści będą mogli zresztą nawet podnieść liczbę pikseli nawet do 8K, a FPS-ów do 120 przy wsparciu zmiennej prędkości odświeżania (VRR).

Jakie technologie napędzają konsolę Xbox Series X?

Takie możliwości zapewnia autorski układ bazujący na architekturze RDNA, czyli zmodyfikowany AMD Zen 2. To właśnie dzięki niemu gracze na konsolach skorzystają ze śledzenia promieni oraz technologii takich jak Variable Rate Shading (VRS). Dysk SSD nowej generacji przy wsparciu wydajnego GPU wpłynie też pozytywnie na czasy ładowania. Microsoft przekonuje też, że zmniejszy opóźnienia dzięki Low Latency Mode (ALLM), a technologie takie jak Dynamic Latency Input (DLI) dadzą deweloperom zupełnie nowe możliwości.


Aktualizacja - 29/06/2020 r.


Xbox Series X — lista zoptymalizowanych gier na start

Microsoft podzielił się listą gier wydanych na konsole z rodziny Xbox One, które zostaną usprawnione z myślą o edycji Xbox Series X. Co więcej, za takie uaktualnienia, dzięki programowi Smart Delivery, nie trzeba będzie płacić.

Firma z Redmond już dawno temu zapowiedziała, że na jej nowej konsoli Xbox Series X będzie można uruchomić nie tylko zupełnie nowe gry napisane z myślą o niej, ale również te tytuły, które zostały wydane na wszystkie trzy poprzednie generacje Xboksów, czyli konsole Xbox, Xbox 360 i Xbox One. Pozwoli na to mechanizm kompatybilności wstecznej.

Dzięki temu rozwiązaniu, gracze, którzy kupią nową konsolę, będą mogli już na niej dokończyć te produkcje, których nie zdążyli przejść na sprzęcie poprzedniej generacji. Takie tytuły nie staną się tym samym kotwicą wstrzymującą od zakupu, a w przypadku niektórych gier nawet lepiej będzie zagrać w nie dopiero na Xbox Series X.

Wybrane tytuły na Xbox Series X będą wyglądały dużo lepiej niż na konsoli Xbox One

Warunkiem jest oczywiście przygotowanie takiej wersji przez deweloperów w ramach programu Zoptymalizowane dla Xbox Series X. Z pewnością wiele firm na stworzenie takiej ulepszonej edycji się zdecyduje, a jak na razie Microsoft podzielił się listą 20 tytułów, które na nowej konsoli będą wyglądały lepiej. Znalazły się na niej zarówno wydane już, jak i dopiero zapowiedziane tytuły:

Microsoft wprowadził też funkcję o nazwie Smart Delivery, która pozwoli, po jednorazowym zakupie, zagrać na swojej konsoli w grę w odpowiedniej wersji dla danego sprzętu. Dotyczy to zarówno kopii cyfrowych, jak i tych zakupionych na płytach — w ich przypadku Xbox Series X pobierze po prostu wszystkie niezbędne dane z sieci. Wspierać ten program będą wszystkie gry Microsoft Studios oraz wybrane tytuły firm trzecich.


Aktualizacja - 26/06/2020 r.


Jedna gra na dwie generacje konsol Xbox — tak działa Smart Delivery

Microsoft wyjaśnił, jak działa technologia Smart Delivery na urządzeniach z rodziny Xbox. To właśnie dzięki niej gra kupiona na konsolę Xbox One będzie mogła być uruchomiona na sprzęcie nowej generacji, czyli Xbox Series X, i to w najlepszej możliwej jakości. Już za kilka miesięcy do sprzedaży trafią pierwsze egzemplarze konsol Xbox Series X, a wraz z nimi — świeżutkie gry. Przez długi czas kolejne tytuły będą jednak wychodziły jednocześnie na konsole obu generacji. Microsoft wyjaśnił, jak będzie wyglądała kwestia kompatybilności wstecznej w przypadku produkcji, które pojawiły się zarówno na nowym sprzęcie, jak i na Xbox One.

Xbox Series X i wsteczna kompatybilność

Na premierę konsoli Xbox One wsteczna kompatybilność nie była dostępna ze względu na to, że Xbox 360 i pierwszy Xbox miał inną architekturę. Dopiero po kilku latach Microsoft dodał obsługę wybranych starszych tytułów zarówno w wersji cyfrowej, jak i po włożeniu płyty do napędu, na zasadzie emulacji.

W przypadku Xbox Series X, ze względu na brak gruntownych zmian w samej architekturze pomiędzy obecną i kolejną generacją konsol, wsteczna kompatybilność będzie dostępna w dniu premiery. Wspierane będą zarówno gry wydane pierwotnie zarówno na sprzęty z rodziny Xbox One, jak i na starsze konsole: Xbox 360 i Xbox.

Co jednak z nowymi grami, które będą sprzedawane zarówno w wariancie na konsole Xbox One, jak i w usprawnionej wersji na Xbox Series X? Okazuje się, że w ich przypadku będzie mógł zostać zastosowany mechanizm Smart Delivery, który pozwoli automatycznie pobrać odpowiednią wersję gry.

Jak działa Smart Delivery na konsoli Xbox Series X?

Gracze tytuły wspierające Smart Delivery będą musieli zakupić tylko raz, by potem grać w nie zarówno na konsoli Xbox One, jak i Xbox Series X. W przypadku płyt z produkcjami na konsolę obecnej generacji wystarczy włożyć ją do napędu sprzętu nowej generacji, a system sam pobierze z sieci niezbędne pliki.

Jest w tym wszystko tylko jedna łyżka dziegciu, gdyż mechanizm Smart Delivery nie jest obowiązkowy. Microsoft zapowiedział, że jego własne studia będą to rozwiązanie wspierać, tak samo jak gry z abonamentu Xbox Game Pass, ale niezależni deweloperzy mają tutaj pełną dowolność i mogą z tej możliwości zrezygnować.

Na szczęście są firmy, które już teraz zapowiadają, że będą wspierały Smart Delivery na konsoli Xbox Series X. Jedną z nich jest CD Projekt RED, którego Cyberpunk 2077 doczeka się stosownej aktualizacji, a ta będzie udostępniana bez dodatkowych opłat. Oprócz tego na liście wspieranych gier znajdą się takie tytuły, jak:

 • Halo Infinite
 • Gears 5
 • Assassin’s Creed Valhalla
 • Destiny 2
 • DiRT 5
 • Scarlet Nexus
 • Chorus
 • Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2
 • Yakuza: Like a Dragon
 • The Ascent
 • Call of the Sea
 • Second Extinction
 • Metal: Hellslinger

Prezentacja Xbox Series X


Prezentacja nowej konsoli Xbox wywołała niemałe poruszenie na szeroko pojętym rynku gamingowym. Wygląd urządzenia zaskakuje, klockowata konstrukcja, przypominająca minilodówkę, to zupełna nowość, jeśli chodzi o projekty konsoli – mimo wszystko jej rozmiary nie będą znacząco większe niż obudów sprzętu znanego z poprzednich generacji. Tego typu design może nie gwarantuje najlepszej poręczności, lecz ma swoje niewątpliwe zalety. Po pierwsze, bez problemu pomieści bardzo wydajne podzespoły i zapewni im odpowiednią cyrkulację powietrza. Po drugie, niecodzienny wygląd Xbox Series X wzbudził spore zainteresowanie w Internecie, gdzie aż roi się od memów i zdjęć – szefowie Microsoftu z pewnością są z tego faktu zadowoleni.

Atutem, którym Microsoft chce sobie zapewnić zwycięstwo nad swoim wielkim rywalem, Sony, w nadchodzącej generacji, ma być lepsza wydajność. Xbox Series X zaoferuje grę w natywnym 4K i 60 kl./s, a w niektórych przypadkach nawet w 120 kl./s. Sprzęt ma również wspierać wyświetlanie obrazu w 8K! Specjalnie opracowany procesor AMD, wykonany przy wykorzystaniu architektury RDNA, będzie pozwalał skorzystać z technologii Ray-tracing, a szybki dysk SSD ma uwolnić graczy od irytujących ekranów ładowania. Rozgrywkę uatrakcyjniać będą też moduły minimalizujące opóźnienie i dopasowujące obraz do liczby klatek: Auto Low Latency Mode (ALLM) oraz Dynamic Latency Input (DLI).

Nie samą jednak wydajnością zdobywa się serca graczy. Tym, co najbardziej przekonuje do kupna konsoli, są po prostu dobre gry. Na tym polu Microsoft do tej pory wyraźnie ustępował Sony, jednak gigant z Redmond wyciągnął wnioski z porażki i wykorzystał swoje ogromne pokłady finansowe na inwestycje w studia, które w niedalekiej przyszłości mają zaowocować wysypem świetnych produkcji na Xboxa nowej generacji. W chwili obecnej nad next-genowymi grami pracuje aż 15 zespołów, a zapowiedziano już takie hity, jak: Halo Infinite, Senua’s Saga: Hellblade II czy nowa odsłona Forzy. Warto również zobaczyć, jak na czterokrotnie potężniejszej konsoli od Xboxa One (!) zaprezentują się tytuły multiplatformowe, np. Cyberpunk 2077, Dying Light 2 oraz nowe odsłony Battlefielda czy Assassin’s Creed. Niecierpliwi fani mogą liczyć przede wszystkim na pełną wsteczną kompatybilność z wcześniejszymi grami na Xboxa. Grywalnych tytułów nie powinno zabraknąć, gdyż z biblioteki gier będzie można korzystać przy pomocy usługi Game Pass czy rozwijanego projektu xCloud (gra z wykorzystaniem chmury).

Widać, że Microsoft na poważnie myśli o przejęciu palmy pierwszeństwa z rąk Sony wśród konsolowych graczy, wypuszczenie Xboxa Series X, czyli kompletnego narzędzia zapewniającego najlepszą rozgrywkę, może w tym znacząco pomóc. Wyniki sprzedaży nowej konsoli, której ceny jeszcze nie znamy (mówi się o 400$), będą odpowiedzią, czy gigant z Redmond zrealizuje swój plan. Jedno jest pewne: walka o konsumenta między Sony a Microsoftem w końcówce 2020 roku zapowiada się pasjonująco, a tymi, którzy najwięcej na niej skorzystają, będą gracze.

Kup konsole Xbox Series X

Oferty pojawią się po premierze konsoli.

Zobacz konsolę Xbox One X


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro