Xbox Series X

  1. Xbox Series X
podziel się

Premiera konsoli Xbox Series X już w końcówce 2020 r.

Do premiery konsoli pozostało:
DNI
GODZIN
MINUT
SEKUND

Prezentacja nowej konsoli Xbox wywołała niemałe poruszenie na szeroko pojętym rynku gamingowym. Wygląd urządzenia zaskakuje, klockowata konstrukcja, przypominająca minilodówkę, to zupełna nowość, jeśli chodzi o projekty konsoli – mimo wszystko jej rozmiary nie będą znacząco większe niż obudów sprzętu znanego z poprzednich generacji. Tego typu design może nie gwarantuje najlepszej poręczności, lecz ma swoje niewątpliwe zalety. Po pierwsze, bez problemu pomieści bardzo wydajne podzespoły i zapewni im odpowiednią cyrkulację powietrza. Po drugie, niecodzienny wygląd Xbox Series X wzbudził spore zainteresowanie w Internecie, gdzie aż roi się od memów i zdjęć – szefowie Microsoftu z pewnością są z tego faktu zadowoleni.

Atutem, którym Microsoft chce sobie zapewnić zwycięstwo nad swoim wielkim rywalem, Sony, w nadchodzącej generacji, ma być lepsza wydajność. Xbox Series X zaoferuje grę w natywnym 4K i 60 kl./s, a w niektórych przypadkach nawet w 120 kl./s. Sprzęt ma również wspierać wyświetlanie obrazu w 8K! Specjalnie opracowany procesor AMD, wykonany przy wykorzystaniu architektury RDNA, będzie pozwalał skorzystać z technologii Ray-tracing, a szybki dysk SSD ma uwolnić graczy od irytujących ekranów ładowania. Rozgrywkę uatrakcyjniać będą też moduły minimalizujące opóźnienie i dopasowujące obraz do liczby klatek: Auto Low Latency Mode (ALLM) oraz Dynamic Latency Input (DLI).

Nie samą jednak wydajnością zdobywa się serca graczy. Tym, co najbardziej przekonuje do kupna konsoli, są po prostu dobre gry. Na tym polu Microsoft do tej pory wyraźnie ustępował Sony, jednak gigant z Redmond wyciągnął wnioski z porażki i wykorzystał swoje ogromne pokłady finansowe na inwestycje w studia, które w niedalekiej przyszłości mają zaowocować wysypem świetnych produkcji na Xboxa nowej generacji. W chwili obecnej nad next-genowymi grami pracuje aż 15 zespołów, a zapowiedziano już takie hity, jak: Halo Infinite, Senua’s Saga: Hellblade II czy nowa odsłona Forzy. Warto również zobaczyć, jak na czterokrotnie potężniejszej konsoli od Xboxa One (!) zaprezentują się tytuły multiplatformowe, np. Cyberpunk 2077, Dying Light 2 oraz nowe odsłony Battlefielda czy Assassin’s Creed. Niecierpliwi fani mogą liczyć przede wszystkim na pełną wsteczną kompatybilność z wcześniejszymi grami na Xboxa. Grywalnych tytułów nie powinno zabraknąć, gdyż z biblioteki gier będzie można korzystać przy pomocy usługi Game Pass czy rozwijanego projektu xCloud (gra z wykorzystaniem chmury).

Widać, że Microsoft na poważnie myśli o przejęciu palmy pierwszeństwa z rąk Sony wśród konsolowych graczy, wypuszczenie Xboxa Series X, czyli kompletnego narzędzia zapewniającego najlepszą rozgrywkę, może w tym znacząco pomóc. Wyniki sprzedaży nowej konsoli, której ceny jeszcze nie znamy (mówi się o 400$), będą odpowiedzią, czy gigant z Redmond zrealizuje swój plan. Jedno jest pewne: walka o konsumenta między Sony a Microsoftem w końcówce 2020 roku zapowiada się pasjonująco, a tymi, którzy najwięcej na niej skorzystają, będą gracze.

Kup konsole Xbox Series X

Oferty pojawią się po premierze konsoli.

Zobacz konsolę Xbox One X


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro