Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Oculus Quest 2

  1. Oculus Quest 2
podziel się
FacebookTwitter

Premiera Oculus Quest 2 - 13 października 2020 r.

  • Procesor Qualcomm Snapdragon XR2
  • 6GB RAM
  • 64 lub 256 GB pamięci na dane użytkownika
  • Wyświetlacz LCD, 90Hz, o rozdzielczości 1832×1920 na jedno oko
  • Ulepszone kontrolery haptyczne
  • Waga - 503g

Aktualizacja 15/10/2020


Oculus Quest 2 - premiera i problemy

13 października nastąpiła premiera gogli wirtualnej rzeczywistości Oculus Quest 2 od Facebooka. Urządzenie do obsługi VR bez kabli (co jest niewątpliwie największym atutem sprzętu) zebrało dobre opinie. Jak możemy przeczytać z pierwszych recenzji - sprzęt sprawia wrażenie solidnie zbudowanego, a ekran dzięki zwiększonej rozdzielczości i jasności powoduje, że odbieranie materiałów VR jest bardzo przyjemne. Jako potencjalne wady wymienia się konieczność posiadania konta na Facebooku, a także nieidealne czernie ekranu IPS (przesiadka z wyświetlacza OLED na LCD zawsze jest krokiem do tyłu).

Wątpliwości co do wymogu przypisania do Questa 2 konta na FB pojawiały się już przed premierą. Okazuje się, że nie były one bezpodstawne. Jeden z użytkowników Reddita żali się, że zaraz po zakupie gogli założył konto na portalu, połączył z nim swoje konto Oculus i po dziesięciu minutach został zablokowany. Przez blokadę nie może korzystać z urządzenia. Nie wiadomo na razie czy jest to odosobniony przypadek, niemniej jednak nawet po skontaktowaniu się ze wsparciem Facebooka, mężczyźnie nie udało się jeszcze odzyskać dostępu do konta.

W co zagramy na Queście 2?

Wirtualna rzeczywistość, to także oczywiście gry, a tych na urządzenia VR nigdy nie było za wiele. Na szczęście jakiś czas temu wsparcie dla Oculus Quest 2 zapowiedział Ubisoft. Francuska firma planuje wydać na gogle specjalne wersje gier Splinter Cell oraz Assassin’s Creed. Tytuły tak uznanych marek to z pewnością dobra droga do popularyzacji tego sprzętu wśród graczy. Do powyższych zapowiedzi należy również dodać ogłoszone Rec Room oraz specjalną, dedykowaną goglom wirtualnej rzeczywistości grę The Walking Dead: Saints & Sinners.

Kup gogle Oculus Quest 2


Aktualizacja 16/09/2020


Oculus Quest 2 zadebiutuje 13 października 2020 roku - będzie tańszy i dużo lepszy od poprzednika

W czasie konferencji Facebook Connect dowiedzieliśmy się, że najnowsza wersja hełmu wirtualnej rzeczywistości z rodziny Oculus Quest trafi na rynek za niecały miesiąc. W cenie 349 euro (ok. 1552 zł) otrzymamy sprzęt, który ma być wydajniejszy, lżejszy (o około 10%) i znacznie wygodniejszy od swojego poprzednika. Oculus Quest 2 będzie (tak jak Quest 1) całkowicie bezprzewodowy, wyposażony we własny procesor i ekran, zatem do obsługi wirtualnej rzeczywistości nie będą nam potrzebne kable ani zewnętrzne urządzenia.

Od dziś można składać zamówienia przedpremierowe na oficjalnej stronie Oculusa. Nieco kontrowersyjnie zapowiada się wymóg logowania do urządzenia poprzez Facebooka, a nie jak dotychczas na konto Oculus. Pomoże to odnaleźć znajomych z portalu w wirtualnej rzeczywistości, jednak budzi nieco obaw o bezpieczeństwo danych użytkowników.

Lepszy wyświetlacz i potężny procesor, czyli co znajdziemy wewnątrz Oculus Quest 2

Za wydajność urządzenia odpowiada specjalnie dedykowany technologii VR procesor firmy Qualcomm o nazwie XR2. Quest 2 zostanie wyposażony w 6 GB pamięci RAM oraz 64 GB pamięci na dane użytkownika (za 449 euro, czyli ok. 1997 zł, można nabyć model posiadający 256 GB pamięci).

Dodatkowo zmieni się wyświetlacz, który jak twierdzi Facebook, ma wyświetlać 50% więcej pikseli niż pierwszy Quest. Aby poprawić wyświetlanie treści, zamiast podwójnego ekranu OLED zastosowano pojedynczy ekran LCD. Całość będzie dużo lżejsza i lepiej dopasowana do głowy użytkownika.


Aktualizacja 12/08/2020


Pierwsze informacje o tym, że Facebook chce pochwalić się światu następcą gogli Oculus Quest na początku 2020 r., pojawiły się już wiele miesięcy temu. Ze względu na trwającą pandemię Covid-19 prezentacja nie doszła jednak do skutku. Firma miała problem z realizacją zamówień na pierwszą wersję zestawu, ale na szczęście wygląda na to, że udało się jej wyjść na prostą. Już kilka dni temu do sieci trafiły zdjęcia prezentujące nieznane wcześniej gogle wirtualnej rzeczywistości, które otrzymały obudowę w białym kolorze. Jedyne czarne elementy to tutaj te, które stykają się z twarzą. Pomijając sam kolor, gogle nieco różnią się pod względem wyglądu od pierwszej wersji Oculus Quest, ale oba projekty mają ze sobą wiele wspólnego.

Oculus Quest 2 — premiera już 15 września 2020 r.?

Projekt krążący po sieci wygląda na autentyczny, a informację o premierze nowych gogli Facebooka, potwierdził wiarygodny profil WalkingCat w serwisie Twitter. Wygląda na to, że oprócz gogli — z obudową bardzo wyróżniającą się na tle innych sprzętów z tej kategorii — pojawią się również zupełnie nowe kontrolery Oculus Touch.

Jeśli chodzi o specyfikację gogli, to jest ona jak na razie jedną wielką niewiadomą, ale spodziewamy się, że Facebook w Oculus Quest 2 wykorzysta nowszy procesor i zwiększy ilość pamięci RAM względem poprzednika. Oprócz tego, mogą zostać nieco poprawione ekrany — zarówno w kwestii rozdzielczości, jak i jeśli chodzi o prędkość odświeżania obrazu.

Zobacz inne gogle Oculus


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro