Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Premiera FIFA 21 - Nocna Premiera - Pre order na Xbox i PlayStation

 1. Premiera FIFA 21 - Nocna Premiera - Pre order na Xbox i PlayStation
podziel się
FacebookTwitter

Przedsprzedaż z Allegro Smart! Nocna premiera gry FIFA 21 - edycja mistrzowska

Jeśli masz Allegro Smart!, masz dostęp do nocnej premiery gry FIFA 21 w edycji mistrzowskiej. Dzięki temu grę odbierzesz już minutę po światowej premierze w Paczkomacie i zagrasz wcześniej niż inni!

Jak to działa?

Upewnij się, że masz Allegro Smart! lub kup tutaj

 1. Kup grę z oferty widocznej obok między 14 września a 1 października (do godz. 12:00).
 2. Wybierz Paczkomat dostępny 24h do odbioru.
 3. W dniu premiery - 6 października - minutę po północy otrzymasz e-mail oraz SMS z kodem i specjalnym numerem telefonu do odbioru gry w Paczkomacie.
 4. Odbierz grę w Paczkomacie. Ważne: przy odbiorze zamiast swojego użyj przesłanego specjalnego numeru telefonu i kodu. Tylko tak otworzysz Paczkomat.

To wszystko! Teraz jako jeden z pierwszych graczy możesz zacząć budować swoją własną drużynę!

By otrzymać grę o północy 6 października, kup ją w ciągu:
DNI
GODZIN
MINUT
SEKUND

Kup Edycję Mistrzowską gry FIFA 21 na Allegro, a otrzymasz:

 • Kolekcjonerski steelbook, który otrzymasz wyłącznie w przedsprzedaży Allegro.
 • Dostęp do gry na 3 dni przed premierą (możliwość gry już 6 października).
 • Nawet 12 złotych paczek rzadkich kart w FUT 21 (jedną tygodniowo przez 12 tygodnie).
 • Piłkarza z okładki na 5 meczów wypożyczenia w FUT.
 • Uzdolnionego wychowanka w trybie kariery (miejscowy junior z potencjałem klasy światowej).
 • Ambasadora FUT na 3 mecze wypożyczenia w FUT (możliwość wybrania jednego z trzech piłkarzy).
 • Wyjątkowe stroje i dekoracje stadionowe FUT.
 • Darmową, cyfrową wersję gry FIFA 21 na konsolę nowej generacji (Playstation 5 lub Xbox Series X).

Premiera gry FIFA 21 już w październiku 2020

Do premiery edycji standardowej gry pozostało:
DNI
GODZIN
MINUT
SEKUND

Aktualizacja - 12/08/2020 r.


FIFA 21 bez trybu cross-play, ale za to pojawi się cross-progresja pomiędzy generacjami

Kiepska wiadomość dla osób, które liczyły na wsparcie w grze FIFA 21 trybu cross-play. EA Sports potwierdza, że gracze pecetowi oraz posiadacze sprzętów Sony i Microsoftu będą bawić się wyłącznie we własnym gronie. Jest jednak dobra wiadomość — gracze dzięki cross-progresji przeniosą swoje postępy pomiędzy generacjami konsol do gier.

Pod koniec cyklu życia obecnej generacji konsol przeciwne temu Sony zgodziło się wreszcie na rozgrywki w trybie cross-play. Dzięki temu wybrane tytuły, takie jak np. Fortnite i Call of Duty: Warzone, wprowadziły możliwość spotykania się na tych samych serwerach posiadaczy konsol z rodziny PlayStation, sprzętów z linii Xbox oraz komputerów osobistych.

Gracze liczyli na to, że od teraz będzie to standardem i wszystkie gry AAA będą wspierały tryb cross-play. Okazuje się, że nic z tych rzeczy, a EA Sports uznało, że w przypadku gier z serii FIFA nie ma takiej potrzeby. Posiadacze pecetów, konsol PlayStation oraz Xboksów będą bawili się osobno.

Cross-play w FIFA 21? Nie. Cross-progresja w ramach dwóch generacji? Tak

Brak możliwości rywalizacji pomiędzy użytkownikami różnych platform to kiepska wiadomość, ale na szczęście jest jedna całkiem niezła. Dotyczy ona przenoszenia swoich postępów pomiędzy różnymi generacjami sprzętów do grania.

Już wcześniej było wiadomo, że gracze, którzy kupią FIFA 21 w wersji na obecną generację konsol, czyli PlayStation 4 oraz Xbox One, będą mogli bezpłatnie pobrać ulepszoną wersję na odpowiednio PlayStation 5 oraz Xbox Series X. Teraz otrzymaliśmy potwierdzenie, że przeniesiemy do tych wzbogaconych edycji postępy poczynione w grze FIFA 21 (a przynajmniej te z trybu FUT) na konsolach poprzedniej generacji.

Kup PS4


Aktualizacja - 11/08/2020 r.


FIFA 21 — 10 nowych ikon i zmiany w trybie Ultimate Team

Ultimate Team jest jednym z najważniejszych trybów w grach EA Sports z serii FIFA, a w jej najnowszej odsłonie doczeka się wielu zmian. Co już wiadomo o FUT w ramach FIFA 21? Sprawdzamy.

W ramach trybu FUT w grze FIFA 21 będziemy mogli skorzystać z aż 100 kart Ikon, które przedstawiają legendarnych piłkarzy. Wśród nich pojawi się 10 zupełnie nowych, a do zestawienia Ikon dołączą między innymi tacy gracze jak Xavi, Philip Lahm i Eric Cantona.

FIFA Ultimate Team — tryby rozgrywki

Gracze będą mogli zmierzyć się sami albo we współpracy ze znajomymi w trybie kooperacji z inną parą zawodników lub jedynie jednym przeciwnikiem w trybach FUT Friendly i Division Rivals. Oprócz tego dostępny będzie w FIFA 21 tryb Squad Battles, w którym przeciwnikami będą boty.

Gra będzie przy tym nagradzała gracza na różne sposoby, a niektóre z zadań będą skierowane do par. Oprócz tego pojawią się tzw. FUT Events, czyli wyzwania na czas. Można w nich zdobyć paczki z piłkarzami oraz inne nagrody. Do tego są wyzwania dla całej społeczności FIFA Ultimate Team, w których każdy może dorzucić swoją cegiełkę, a potem partycypować w nagrodach.

Co jeszcze warto wiedzieć o FUT w grze FIFA 21?

Na tryb FUT w FIFA 21 będą miały wpływ też wydarzenia z prawdziwego świata i mogą np. chwilowo poprawić ich parametry — jeśli piłkarz strzeli dobrze wolnego, to jego wirtualna wersja będzie sobie lepiej radzić z takimi strzałami. Gracze w nowej wersji gry będą mogli też w większym stopniu modyfikować swoje stadiony. Wybierać będzie można takie elementy jak jego kolory, wygląd trofeum, przyśpiewki fanów i ich zachowanie na trybunach oraz cieszynkę.


Aktualizacja - 07/08/2020 r.


FIFA 21 pozwoli cofnąć czas, ale z gry znikną dwie emotki-cieszynki

W grze FIFA 21 pojawi się budząca kontrowersje funkcja cofania czasu. Podobnie jak w tytułach wyścigowych gracze będą mogli naprawić swój błąd bez rozpoczynania zabawy od początku. Z gry znikną natomiast dwie cieszynki, czyli nazywane czasem emotkami animacje przedstawiające zachowanie zawodników po strzelonej bramce.

Cofanie czasu to bardzo przydatna funkcja w grach polegających na ściganiu się. Dzięki temu kierowca, jeśli straci panowanie nad pojazdem i np. wypadnie z trasy, może cofnąć się o chwilę i powtórzyć trudny zakręt albo inny manewr. Niedługo z podobnego udogodnienia będą mogli skorzystać fani piłki nożnej.

FIFA 21 i cofanie czasu

Cofanie czasu pozwoli powtórzyć strzały na bramkę, podania i nieudaną obronę. Pozwoli to graczom, którzy wykażą się odpowiednią dozą cierpliwości, poprawiać wszystkie nieudane akcje i zakończyć spotkanie ze znacznie lepszym wynikiem, niż miałoby to miejsce bez tego dodatku.

Na szczęście cofanie czasu nie będzie możliwe zawsze i wszędzie, a w szczególności nie będzie tej opcji w ramach trybu kariery oraz podczas gry wieloosobowej, gdzie stosowanie takich manewrów przez dwóch zawodników na zmianę nie pozwoliłoby rozstrzygnąć spotkania. FIFA 21 pozwoli cofnąć czas jedynie w ramach Szybkiej gry.

EA Sports coś daje i coś zabiera

W nowej grze z serii FIFA pojawi się opcja cofania czasu, ale znikną za to… dwie cieszynki nazywane „shhh” oraz „ay-okay”. Niestety do tej pory te emotki były wykorzystywane przez część graczy po to, by wzbudzić negatywne emocje w innych i w najnowszej odsłonie nie będzie już na to miejsca.

Oprócz tego FIFA 21 skraca czas celebrowania zdobytej bramki i dostępny jest tylko jeden replay. Nie będzie też cofania się do centralnego miejsca, tak jak to miało miejsce w FIFA 20. Oprócz tego pojawi się opcja anulowania niemal każdej animacji — wystarczy wcisnąć naraz L2 i R2 na padzie.


Aktualizacja - 05/08/2020 r.


FIFA 21 bez pustych stadionów i bez VAR-u

EA Sports nie będzie gonić za odwzorowaniem prawdziwego świata w swoich grach za wszelką cenę. FIFA 21 nie będzie wykorzystywać mechaniki VAR, a wirtualni piłkarze nie będą grać przy pustych trybunach, bo wirtualnym kibicom koronawirus nie grozi.

Fani od dawna się zastanawiają, czy seria FIFA doczeka się w ramach mechaniki wsparcia systemu VAR, który ma pomagać sędziom w ocenianiu, czy faktycznie mieli powód, by odgwizdać np. faul. Pojawiły się też głosy, że EA Sports powinno przygotować tryb gry na stadionach bez widzów, skoro w prawdziwym świecie nie mogą oni oglądać na żywo meczów swoich ulubionych drużyn.

W obu przypadkach twórcy FIFA 21 uznali, że nie ma takiej potrzeby

EA Sports potwierdziło, że nowa odsłona serii FIFA nie wprowadzi mechaniki VAR. Fani piłki nożnej są spolaryzowani, jeśli chodzi o ocenę tego rozwiązania, a w dodatku w grze wideo, w której nie sędziuje żywy człowiek, tylko biorą to zadanie na siebie algorytmy, nie ma takiej potrzeby. Aby w grze wideo mógł zadziałać VAR, najpierw cyfrowy odpowiednik sędziego musiałby się zacząć mylić. Nie jest za to wykluczone, że VAR pojawi się w przyszłości. Na razie jednak nie ma go na liście priorytetów.

EA Sports nie chce natomiast, aby w ich grze wideo gracze kiedykolwiek grali przy pustych trybunach. Twórcy serii FIFA przyznają, że chcą, by doświadczenie piłki nożnej było u nich możliwie autentyczne, ale przy tym ma to być, jak zauważa producent Ionel Stanescu, taka czysta forma tej rozgrywki. To właśnie dlatego stadiony mają być pełne, tak jak byłyby pełne w prawdziwym świecie, gdyby tylko koronawirus nie zaatakował.


Aktualizacja - 05/08/2020 r.


Do serii FIFA powracają dwa włoskie kluby — Inter Mediolan i A.C. Milan pojawią się w FIFA 21

Jakiś czas temu EA Sports ogłosiło, że okładkową gwiazdą gry FIFA 21 zostanie Kylian Mbappe. Teraz z kolei elektronicy zdradzili, jakie włoskie kluby po roku nieobecności pojawią się w najnowszej odsłonie serii na wyłączność.

FIFA 21 pozwoli graczom zagrać niemal każdym liczącym się klubem piłkarskim, ale dwa z nich stały się właśnie niezwykle istotne dla twórców tej serii. Nowymi partnerami kolejnej odsłony serii FIFA zostały włoskie drużyny Inter Mediolan oraz A.C. Milan, które mają być dostępne w produkcji Electronic Arts na zasadzie wyłączności. Oznacza to, że fani konkurencyjnego PES-a będą musieli zadowolić się jakimś zastępstwem.

FIFA 21 — wracają Inter Mediolan i A.C. Milan

Nawiązanie umowy pomiędzy EA i Interem, o którym głośno zrobiło się w pierwszej kolejności, to spory sukces twórców FIFA 21. Nie dalej jak w zeszłym roku drużyna była partnerem gier z serii Pro Evolution Soccer wydawanych przez Konami. Współpraca z Electronic Arts oznacza, że włoski klub nie pojawi się w najnowszej edycji PES-a.

Podobną drogą co Inter Mediolan podążył zespół A.C. Milan, czyli kolejny mediolański klub sportowy, który w zeszłym roku związany był z serią PES. FIFA zadała tym samym swoim rywalom spory cios, a wspomniane kluby mogą liczyć na w pełni odwzorowane stadiony w grze elektroników. Ich zawodnicy mają z kolei użyczyć swoich twarzy swoim cyfrowym odpowiednikom.

Konami nie składa jednak broni, a PES nadal ma jednak innego silnego włoskiego partnera w postaci Juventusu Turyn. Trzeba pamiętać, że to ta drużyna zdobyła ostatnio złoto w ramach Serie A, wyprzedzając Inter Mediolan… o zaledwie jeden punkt.


Aktualizacja - 31/07/2020 r.


FIFA 21 — z gry w trybie Ultimate znikną niektóre karty

Nowa gra EA Sports z serii FIFA będzie pełna różnych nowości, ale niektórych rzeczy z poprzednich odsłon w odsłonie zatytułowanej FIFA 21 podobno zabraknie. Fani nie będą jednak raczej za nimi tęsknić — chodzi o karty-zapychacze z trybu FIFA Ultimate Team.

Jednym z najpopularniejszych trybów zabawy w serii gier dla fanów piłki nożnej od EA Sports jest FIFA Ultimate Team. Polega on na kolekcjonowaniu kart z zawodnikami, których potem można wykorzystywać w meczach. Niektóre z nich były jednak stworzone jednak chyba tylko po to, by rozmiękczać wirtualną talię gracza. Twórcy chcą z nich rzekomo zrezygnować.

FIFA 21 bez kart kondycji

Karty, które graczy głównie irytowały, w trybie Ultimate Team w grze FIFA 21 mają stracić rację bytu. Do tej pory gracze mogli ich używać, by przywracać zawodnika lub nawet całą drużynę do meczu do pełnej sprawności, ale fani już dawno się zorientowali, że można się bez nich obejść — wystarczy grać dwoma drużynami na zmianę, a problem zmęczenia wtedy znika.

Na dalszych etapach gry karty kondycji w trybie FUT sprawiały jedynie to, że gracze mieli mniejszą szansę na zdobycie ciekawszych kart. Twórcy serii FIFA najwyraźniej zdają sobie z tego sprawę i podobno zadecydowali, że FIFA 21 będzie ich pozbawiona. Gracze najpewniej będą wracać do sprawności zaraz po meczu, tak samo jak zawodnicy w grach z serii Madden i NHL.

Kolejne z kart, które mogą zniknąć, to kontrakty — są one niezbędne, by grać w kolejnych meczach, ale fani FIFA zdobywają ich więcej, niż są w stanie zużyć. Usunięcie takich kart-zapychaczy z FIFA 21 to byłaby zaś kolejna ze zmian po ograniczeniu liczby punktowanych spotkań, którą członkowie społeczności zgromadzonej wokół serii najpewniej docenią.


Aktualizacja - 29/07/2020 r.


FIFA 21 - do sieci wyciekł gameplay

Najnowsza produkcja EA Sports dla fanów piłki nożnej ma przed nami coraz mniej tajemnic. Gameplay z gry FIFA 21 trafił już do sieci i potwierdził dotychczasowe doniesienia na jej temat.

Chociaż do premiery kolejnej gry z serii FIFA został jeszcze kwartał, a jej twórcy dopiero niedawno podzielili się zwiastunem oraz projektem okładki, to krótkie urywki z gry FIFA 21 trafiły do sieci — zapewne za sprawą osoby, która miała wcześniejszy dostęp do wersji testowej.

Wspomniane klipy pojawiły się na profilu @FIFA21Betaa w serwisie Twitter, a każdy z nich trwa tylko po kilka sekund. Mimo to, fanom, którzy je przeanalizowali klatka po klatce, udało się wyciągnąć z nich kilka ciekawych informacji na temat kolejnej gry sportowej z portfolio Electronic Arts.

FIFA 21 na gameplayu

W opublikowanych nieoficjalnie fragmentach widać, że zmieniło się menu, które będzie miało teraz fioletowy kolor, a pierwsze skrzypce będą w nim grały tryby Ultimate Team oraz Volta. FUT z kolei zmieni tryb Division Rivals, który będzie składał się z 40 meczów tygodniowo.

Gracze będą mieli możliwość zgodzenia się na przywilej korzyści i rozpoczęcia akcji od rzutu wolnego. Animacje przy wykonywaniu rzutów rożnych z kolei skrócono, by gracze jeszcze szybciej mogli wrócić do akcji po tym stałym fragmencie gry.

FIFA 21 wprowadza też inne nowości, które nie są związane bezpośrednio z mechaniką. Jedną z nich są chłopcy od podawania piłek, którzy pojawią się na boisku. Będą oni żywo reagować na to, co się dzieje dookoła. Oprócz tego, fani dopatrzyli się na gameplayu twarzy sędziego Mike’a Deana.

Na oficjalny gameplay FIFA 21 cały czas czekamy

EA Sports ma jeszcze niecałe trzy miesiące na dopracowanie swojej gry i uraczenie nas kolejnymi materiałami wideo prezentującymi FIFA 21 w akcji, gdyż gra w wersji na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One pojawi się już 9 października. Nie należy się jednak nastawiać na gruntowne zmiany.

FIFA 21, podobnie jak poprzednie odsłony, korzysta z silnika Frostbite, a jego możliwości już znamy i potwierdzają to klipy, które wyciekły. Na nowe rozdanie możemy liczyć w momencie, gdy zostanie on wymieniony na inny lub przynajmniej zaktualizowany do nowej wersji z myślą o konsolach nowej generacji.


Aktualizacja - 24/07/2020 r.


FIFA 21 — oficjalny zwiastun i data premiery

Zaledwie dzień po ujawnieniu nazwiska piłkarza, który pojawi się na okładce gry FIFA 21, pojawiła się oficjalna zapowiedź gry wraz z nowym zwiastunem i datą premiery. Sprawdzamy, czego spodziewać się po kolejnej odsłonie cyklu EA Sports dla fanów piłki nożnej.

Gwiazdą, której podobizna pojawi się na kontrowersyjnych opakowaniach, jest francuski piłkarz Kylian Mbappé. Radykalna zmiana grafiki na pudełkach nie jest jednak jedyną nowością, na jaką mogą liczyć fani. EA Sports podzieliło się informacją o zmianach w mechanice rozgrywki w porównaniu do poprzednich odsłon serii.

FIFA 21 — nowości w trybie kariery i Volta

Gracze będą mogli w trybie kariery skorzystać z tzw. interaktywnej symulacji — w dowolnym jej momencie będzie można wziąć sprawy w swoje ręce (i nogi). EA zapowiedziało też nowy system rozwoju piłkarzy, który pozwoli zmienić nieco ich styl gry, np. z prawego obrońcy w prawego skrzydłowego itp. Gracze dostaną też nową metodę przeprowadzania transferów.

Ciekawych funkcji doczeka się również tryb Volta, w którym gracze będą mogli grać online z trzema znajomymi. Będą dostępne też mecze, w których można będzie brać udział w starciach 5 na 5. Nie zabraknie też opcji personalizacji zawodników, a dostępne boiska to m.in. Sao Paulo, Milan i Dubaj, a w kampanii fabularnej trybu Volta o nazwie Debiut pojawią się legendarny piłkarz Kaka i freestylerka Lisa Zimouche.

Co jeszcze zmieni się w grze FIFA 21?

FIFA 21 usprawni również piłkarzy sterowanych przez SI. Za sprawą Positioning Personality, będą mieli większą świadomość sytuacji na boisku i będą lepiej reagować na zmieniające się warunki, a co lepsi zawodnicy będą mogli np. zwolnić, żeby uniknąć spalonego. Zawodnikom, którzy nie są przy piłce, będzie można też wydawać polecenia, dzięki funkcji Creative Runs.

Nowa odsłona spodoba się przy tym graczom, którzy lubią bawić się piłką. System o nazwie Agile Dribbling pozwoli na drybling nawet w miejscu, co ułatwi ominięcie obrońców.

Czy te zmiany przypadną fanom do gustu? Tego dowiemy się już niedługo, gdyż FIFA 21 trafi do sprzedaży 9 października 2020 r.

Zobacz galerię FIFA 21


Aktualizacja - 23/07/2020 r.


FIFA 21 — znamy nazwisko piłkarza, który trafi na okładkę

EA Sports zdradziło, czyja podobizna będzie zdobić okładkę gry FIFA 21. Firma ujawniła też, jak będzie ona wyglądać w zależności od wersji, na którą zdecydują się gracze.

FIFA 21 już niedługo doczeka się premiery, a Electronic Arts podzieliło się z graczami grafikami, które będą zdobić pudełka z płytami z grą. Dość powiedzieć, że budzą one ogromne emocje wśród fanów, ale nie za sprawą piłkarza, którego podobiznę wykorzystano.

Kto trafił na okładkę FIFA 21?

Piłkarzem, który użyczył swojej twarzy grafikom Electronic Arts, został w tym roku 21-letni francuski supergwiazdor Kylian Mbappé. Jest reprezentantem młodego pokolenia w świecie futbolu, a w prawdziwym życiu wspiera rozwój kultury piłki nożnej i promuje piękno tej gry wśród milionów ludzi na całym świecie.

Kylian Mbappé zasłynął tym, że zdobywał zwycięskie bramki w Mistrzostwach Świata i wygrywał mistrzostwa ligowe. Już trzy lata temu otrzymał tytuł Złotego Chłopaka i wygrał plebiscyt Ligue 1 Player of The Year w wieku 20 lat.

Drużyna, dla której obecnie gra Kylian Mbappé, to Paris Saint-Germain. Klub piłkarza ogłosił właśnie oficjalnie wprowadzenie nowego projektu koszulek — zarówno domowych, jak i wyjazdowych. Sportowiec zostanie w zespole na kolejny rok.

FIFA 21 — nietypowa okładka

Tak jak piłkarz zdobiący pudełka z grą FIFA 21 jest przedstawicielem młodego pokolenia, tak okładka z nim to „stara szkoła”. Grafika będąca pozornie niedbałym kolażem wykonanym w programie Microsoft Paint przywodzi na myśl lata 90. ubiegłego wieku i te stare, „stadionowe” edycje gier.

Okładka gry FIFA 21 jest też dowodem na to, że projektanci za nią odpowiedzialni są za pan brat z najnowszymi trendami w świecie grafiki komputerowej. Zachowuje ona spójność z okładkami pozostałych gier wydawanych przez EA Sports z serii Madden oraz UFC.


Aktualizacja - 23/06/2020 r.


FIFA 21 - znamy wymagania gry na PC

Już za kilka miesięcy, a dokładnie 9 października 2020 r., do sprzedaży trafi FIFA 21. Wiemy już, że najnowsza odsłona serii gier od EA Sports dla fanów piłki nożnej zadebiutuje zarówno na konsolach, jak i na pecetach oraz poznaliśmy minimalną i zalecaną specyfikację techniczną.

EA Sports co roku wydaje nowe odsłony swojego cyklu gier wideo przeznaczonych dla fanów wirtualnej piłki nożnej, a obecny, pomimo trwającej pandemii, nie będzie wyjątkiem. FIFA 21 zostanie udostępniona wszystkim chętnym już za nieco ponad trzy miesiące, czyli 9 października 2020 r.

Na jakie platformy trafi FIFA 21?

Electronic Arts zapowiedziało, że nowa gra sportowa dla entuzjastów piłki pojawi się zarówno na Nintendo Switchu, jak i na obu stacjonarnych konsolach obecnej generacji, czyli Xboksie One i PlayStation 4. W dodatku gracze, którzy kupią wydanie na sprzęty Microsoftu i Sony, będą mogli zagrać bez żadnych dopłat w usprawnioną edycję na konsolach Xbox Series X oraz PlayStation 5, gdy tylko takowe się pojawią.

Oprócz tego FIFA 21 trafi na pecety, gdzie będzie dostępna na dwóch platformach: Origin oraz Steam. Poznaliśmy przy tym już wymagania sprzętowe, jakie trzeba będzie spełnić, by cieszyć się tym tytułem. EA Sports podzieliło się w opisie produktu na platformie Valve, a gracze mogą już sprawdzić, czy posiadane przez nich maszyny udźwigną nową odsłonę serii FIFA, czy też konieczne będzie udać się na zakupy.

FIFA 21 — minimalne wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 7 / Windows 8.1 / Windows 10 (64 bit);
 • Procesor: Athlon X4 880K @4 GHz lub lepszy / Core i3-6100 @3.7GHz lub lepszy (64-bit);
 • Pamięć operacyjna: 8 GB RAM;
 • Karta graficzna: Radeon HD 7850 lub lepsza / GeForce GTX 660 lub lepsza;
 • Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni.

FIFA 21 — zalecane wymagania sprzętowe

 • System operacyjny: Windows 10 (64 bit);
 • Procesor: FX 8150 @3.6GHz lub lepszy / Core i5-3550 @3.40GHz lub lepszy;
 • Pamięć: 8 GB RAM;
 • Karta graficzna: Radeon R9 270x lub lepsza / GeForce GTX 670 lub lepsza;
 • Sieć: Szerokopasmowe połączenie internetowe;
 • Miejsce na dysku: 50 GB dostępnej przestrzeni.

Jak co roku, na początku lata, Electronic Arts zapowiedziało nową odsłonę gry dla fanów piłki nożnej i zdradziło nieco informacji na jej temat. Do sieci trafił trailer oraz poznaliśmy też datę premiery nowej produkcji.

FIFA 21 wejdzie do sprzedaży już 9 października 2020 r. Gra dostępna jest w trzech edycjach: klasycznej, Ultimate i Mistrzowskiej. Gracze, którzy zdecydują się na wybór bogatszego wydania, mogą liczyć na specjalne bonusy.

FIFA 21 — wspierane platformy na premierę

W dniu premiery FIFA 21 będzie dostępna na pecetach oraz wszystkich trzech konsolach obecnej generacji: PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch. W przypadku komputerów wspierane będą takie platformy jak Origin i Steam.

Gracze, którzy opłacają abonamenty takie jak EA Access i Origin Access będą mogli zacząć zabawę już 1 października w ramach 10-godzinny testów. Abonenci usługi Origin Access Premier dostaną z kolei dostęp do pełnej wersji gry.

Powstanie też nowa wersja FIFA 21 na PlayStation 5 i Xbox Series X

Electronic Arts potwierdza, że nowa gra od EA Sports będzie dostępna w przyszłości na konsolach nowej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xbox Series S. Ta edycja ma być ulepszona pod kątem oprawy graficznej i dostanie lepsze animacje, będzie mieć krótsze czasy ładowania itp.

Data premiery nie jest jednak jeszcze znana, tak samo jak nie jest znana data zaprezentowania samych konsol. Wiemy natomiast, że gracze, którzy zdecydują się zakupić grę na starszy sprzęt Sony i Microsoftu, będą mogli odebrać kopię na nowszy model do czasu, aż swoją premierę będzie miała FIFA 22. Co ważne, po przesiadce zachowają swoje postępy z trybu Ultimate Team.

Brak pomysłu na prezent? Kup kartę podarunkową dla gracza


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro