Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Apple Watch Series 6

 1. Apple Watch Series 6
podziel się
FacebookTwitter

Apple Watch Series 6 - dostępny od 18 września 2020 r.

Spis treści:


Aktualizacja 16/09/2020


Apple Watch Series 6 — specyfikacja

Do oferty firmy z Cupertino dołączył właśnie zupełnie nowy smartwatch z górnej półki. Apple Watch Series 6 nie ma już przed nami żadnych tajemnic.

Apple właśnie zaprezentował, zgodnie z oczekiwaniami, swój nowy inteligentny zegarek. Apple Watch Series 6, bo o nim mowa, pod względem wymiarów i wyglądu nie różni się jednak niemalże od swojego poprzednika. Nie oznacza to jednak, że całkowicie zabrakło ciekawych usprawnień.

Apple Watch Series 6 — co się zmieniło?

Nowością, na której firma Tima Cooka się skupiła na samym początku konferencji, jest czujnik zastępujący pulsoksymetr, który służy do mierzenia saturacji krwi. Pomiary wykonywane są w tle, ale można dokonać ich też na żądanie. Polegają one na aktywacji zestawu kolorowych LED-ów. Diody naświetlają krew przez skórę, a następnie czujniki badają odbite światło.

Ta nowość, kolejna po pulsometrze i elektrokardiografie, ucieszy wszystkich entuzjastów sportu, podobnie jak możliwość mierzenia aktualnej wysokości nad poziomem morza spodoba się miłośnikom gór. Na tym jednak nie koniec. Apple Watch Series 6 otrzymał usprawniony względem poprzednika ekran, który w trybie always-on będzie znacznie lepiej widoczny w słońcu.

Co jeszcze warto wiedzieć o zegarku Apple Watch Series 6?

Nowy zegarek wyposażony został w dwurdzeniowy procesor Apple S6, który bazuje na układzie Apple A13 Bionic i jest 20 proc. szybszy od poprzednika. W sprzedaży pojawią się też nowe warianty kolorystyczne obudowy, a zegarki Apple’a mogą mieć niebieskie lub czerwone wykończenie z linii product (RED) w wersji aluminiowej oraz grafitowy i żółte złoto w stalowej.

Wśród zapowiedzianych nowości nie zabrakło też nowych tarcz zegarka oraz opasek. Najciekawszych dodatkiem są Solo Loop oraz Braided Solo Loop — to dostępne w aż dziewięciu rozmiarach i zupełnie nowe jednoczęściowe elastyczne akcesoria pozbawione jakichkolwiek zapinek. Oprócz tego w sprzedaży pojawił się skórzany Leather Link wykorzystujący magnesy.

Inną ciekawą nowością jest możliwość ustawienia zegarów w wersji LTE tak, by działały w pełni autonomicznie — w ten sposób można skonfigurować Apple Watcha z myślą o dzieciach lub dziadkach, którzy nie mają i nie potrzebują mieć swojego iPhone’a. Ceny tego modelu w Polsce rozpoczynają się zaś od 1899 zł za wariant 40 mm z kopertą z aluminium. Dostępna jest też wersja 44 mm.

Kup Apple Watch Series 6


Aktualizacja 15/09/2020


Apple Watch Series 6 oficjalnie

 • Koperta 44 mm lub 40 mm
 • Niegasnący wyświetlacz Retina
 • GPS + Cellular
 • GPS
 • Apka Tlen we krwi
 • Apka EKG
 • Powiadomienia o zbyt wysokim lub niskim tętnie
 • Powiadomienia o arytmii
 • Obsługa Ustawień rodzinnych (modele GPS + Cellular)
 • Wodoodporność do głębokości 50 metrów

Premiera oraz cena Apple Watch Series 6

Już 18 września w sprzedaży pojawią się nowe Smartwatche zaprezentowane dziś przez Apple podczas Apple Event: Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE. Cena za nowy zegarek od giganta z Cupertino będzie zależeć od rodzaju koperty, opaski i rozmiaru. Ceny dla Apple Watch Series 6 będą kształtować się od 1899 zł za wersję z opaską solo z 40 mm kopertą aluminiową, do 3699 zł za wersję ze skórzanym paskiem lub kopertę ze stali nierdzewnej.

Niegasnący wyświetlacz Retina oraz funkcja EKG

Apple Watch to najbardzie zaawansowany w historii smartwatch od Apple. Wyposażony został w nowy czujnik, aplikację do pomiaru natlenienia krwi, EKG oraz niegasnący wyświetlacz Retina - 30% większy w porównaniu do Series 3, dzięki kóremu zawsze będziesz widzieć godzinę czy ważne informacje pojawiające się na wyświetlaczu. Apple Watch Series 6 wyposażony jest m.in. w powiadomienia o zbyt wysokim lub niskim tętnie czy arytmii. Apple Watch mierzy tętno oraz nasycenie krwi tlenem, dzięki czemu może ostrzegać, jeśli pomiary zaczną odbiegać od prawidłowych wartości. Funkcja Alarmowe SOS wzywa pomoc oraz powiadamia wybrane osoby o wypadku.

Kolory Apple Watch Series 6

Do wyboru masz dwie koperty: z aluminium lub ze stali nierdzewnej.

Koperta z aluminium dostępna jest w kolorze srebrnym, gwiezdnej szarości, złotym, niebieskim i w edycji (PRODUCT)RED. Koperta ze stali nierdzewnej dostępna jest w kolorze srebrnym, mocnego grafitu (DLC) i złotym (PVD).


Watch Series 6 — co już wiemy o nowym smart zegarku Apple’a?

Apple zapowiedział na połowę września konferencję Apple Event. Ze względu na trwającą pandemię nie spodziewamy się prezentacji nowych iPhone’ów, ale tego dnia do oferty firmy z Cupertino mają dołączyć inne urządzenia. Jednym z nich jest zegarek Apple Watch Series 6. Co o nim już wiadomo?

Oficjalnych informacji na temat Apple Watch Series 6 jeszcze nie ma, ale internet aż huczy od plotek na temat tego urządzenia. Jego oficjalna prezentacja odbędzie się najpewniej już 15 września 2020 r. Nowy zegarek ma zostać tego dnia pokazany obok 10,8-calowego i bezramkowego iPada Pro (2020).

Jaki będzie Apple Watch Series 6?

Minęły dopiero dwa lata od odświeżenia bryły inteligentnych zegarków Apple’a i dlatego nie jest zbyt prawdopodobne, aby Apple Watch Series 6 jakoś specjalnie różnił się od swoich poprzedników, czyli Apple Watch Series 5 oraz Apple Watch Series 4 pod względem designu. W nowym zegarku będą zamontowane jednak zupełnie nowe podzespoły, w tym czujnik pozwalający na mierzenie objętości tlenu w krwi.

Niemal pewne jest, że pojawi się jeszcze szybszy i jeszcze bardziej energooszczędny procesor. Wiele osób z pewnością liczy też na większy akumulator, gdyż nowa wersja systemu watchOS ma funkcję rejestracji snu. Możliwe, że Apple’owi uda się takowy zmieścić, gdyż z urządzenia raczej zniknie wrażliwa na nacisk warstwa ekranu — nowa wersja systemu nie będzie z niej korzystać nawet w przypadku poprzednich modeli.

Inne zmiany będą dotyczyć raczej wykończenia zegarków niż ich kształtu. W sprzedaży może pojawić się Apple Watch Series 6 w nowych kolorach lub wykonany z np. innego materiału, jednak Apple nie ma zbyt wielu opcji, gdyż ma w ofercie zegarki stalowe, aluminiowe, ceramiczne i tytanowe, a te wykonane ze złota się nie przyjęły. Oprócz tego, w sprzedaży z zegarkami lub osobno, mogą pojawić się nowe typy opasek i bransolet oraz nowe wersje kolorystyczne tych sprzedawanych do tej pory.


Zobacz także inne produkty Apple:


Nie tylko Apple Watch Series 6 — w sprzedaży może pojawić się również Apple Watch SE

W przypadku telefonów, Apple już dwukrotnie wprowadził do sprzedaży modele o nazwie iPhone SE — w 2016 r. oraz 2020 r. W obu przypadkach firma wykorzystała nowoczesne podzespoły i umieściła je w kilkuletniej obudowie. Podobnie może stać się w przypadku zegarków, a Apple Watch SE mógłby połączyć podzespoły z zegarków Apple Watch Series 5 lub Series 6 z obudową Apple Watch Series 3.

Kup Apple Watch Series 6

Oferty pojawią się po premierze.

Zobacz także Apple Watch Series 5


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro