Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Apple iPhone 12

 1. Apple iPhone 12
podziel się
FacebookTwitter

Premiera iPhone 12 – październik 2020 r.

Do premiery smartfona pozostało:
DNI
GODZIN
MINUT
SEKUND
 • Rozmiar wyświetlacza: iPhone 12 - 6.1 cala / iPhone 12 Pro - 5.4 cala / iPhone 12 Pro Max – 6.7 cala
 • Rozdzielczość ekranu: brak danych
 • Typ ekranu: wszystkie trzy wersje wyposażone będą w wyświetlacz OLED o odświeżaniu 120 Hz
 • System operacyjny: iOS 13
 • Nakładka systemowa: brak danych
 • Pojemność baterii: brak danych
 • Szybkie ładowanie: brak danych
 • Procesor: Apple A14 Bionic, 5-nanometrowy proces technologiczny
 • Pamięć RAM/ROM: iPhone 12 - 4 GB RAM / iPhone 12 Pro - 6 GB RAM / iPhone 12 Pro Max - 6 GB RAM (pojemność pamięci wewnętrznej obecnie nieznana)
 • Kamera tylna: potrójny moduł aparatów dla trzech wersji z czujnikiem głębi ToF (dokładana specyfikacja obecnie nieznana)
 • Kamera przednia: brak danych
 • Karta SIM: Nano Sim
 • Wymiary: brak danych
 • Waga: brak danych
 • Inne funkcje: Face ID, czytnik linii papilarnych w ekranie, wsparcie sieci 5G, USB C

Aktualizacja - 10/09/2020 r.


Apple Event — jesienna konferencja Apple’a już 15 września 2020 r. Czego możemy się spodziewać i co z nowymi iPhone’ami?

Jak co roku na jesieni Apple organizuje swoją konferencję, na której pokazuje nowe produkty. Tym razem, ze względu na koronawirusa, będzie ona wyglądała nieco inaczej niż zazwyczaj. Na nowe iPhone’y możemy poczekać nieco dłużej niż zwykle, ale to wcale nie oznacza, że nie będzie żadnych niespodzianek.

Wrześniowa edycja Apple Event odbędzie się w tym roku w kampusie Apple Park, ale w wyniku trwającej pandemii nie zostali do niego zaproszeni tym razem goście. Wydarzenie będzie całkowicie wirtualne — tak samo, jak wcześniejsze Worldwide Developers Conference 2020 (WWDC 2020).

Apple Event — czy pojawią się nowe iPhone’y?

Wiele osób ma nadzieję, że podczas konferencji Apple’a zaprezentowane zostaną zupełnie nowe telefony z rodziny iPhone 12. Coraz więcej wskazuje na to, że tak się jednak nie stanie. Już przy publikacji ostatnich wyników finansowych firma dawała do zrozumienia, że w tym roku na smartfony poczekamy kilka tygodni dłużej niż zazwyczaj.

Oczywiście firma z Cupertino mogłaby zaprezentować nowe smartfony teraz, a wprowadzić je do sprzedaży w przyszłym miesiącu lub jeszcze później, ale wszystkie wiarygodne przecieki wskazują na to, że tak się nie stanie. Wrześniowy keynote ma być poświęcony czemuś innemu.

Jeśli podczas Apple Event nie pojawią się iPhone’y, to czego w takim razie można się spodziewać?

Podczas najbliższego wydarzenia zaprezentowane zostaną przede wszystkim finalne wersje tegorocznych edycji systemów operacyjnych, czyli iOS, iPadOS, watchOS, tvOS i macOS. Pierwsze cztery z nich mogą trafić do odbiorców od razu, a kolejny zapewne po kilku tygodniach.

Oprócz tego spodziewamy się premiery nowych tabletów ze średniej półki, czyli iPadów Air nawiązujących designem do iPadów Pro z 2018 r. i 2020 r. Do tego na konferencji, która anonsowana jest słowami „czas płynie”, najpewniej pojawią się zegarki Apple Watch 6.


Zobacz także inne produkty Apple:


Aktualizacja - 13/08/2020 r.


iPhone 12 — przybliżony termin premiery

Mamy już przybliżony termin debiutu nowych telefonów Apple’a. Smartfony firmy z Cupertino z linii iPhone 12 zostaną udostępnione w dwóch transzach, a poprzedzą je nowe iPady oraz kolejna generacja zegarków Apple Watch.

Apple nie poinformował jeszcze o oficjalnej dacie debiutu tegorocznych telefonów, ale przy publikacji ostatnich wyników finansowych firma napomknęła, że te pojawią się w tym roku nieco później niż zwykle.

Wrzesień 2020 r. upłynie bez corocznej konferencji Apple’a

Jon Prosser, który w serwisie Twitter dzieli się od dłuższego czasu przeciekami na temat nowych urządzeń Apple’a, udostępnił informację o spodziewanym terminie premiery. Wedle jego danych jesienna ofensywa firmy nastąpi już w przyszłym miesiącu.

Na pierwszy ogień pójdą Apple Watch Series 6 oraz nowe iPady (najpewniej Air 10.8 i Mini 6). Zostaną one wprowadzone do oferty firmy poprzez rozesłanie do mediów informacji prasowych w tygodniu rozpoczynającym się 7 września.

iPhone 12 — kiedy prezentacja?

Konferencja produktowa, na którą czeka pół technologicznego świata, odbędzie się w tym roku nieco później, czyli w tygodniu zaczynającym się od dnia 12 października 2020 r. Jon Prosser podaje przy tym, że nie wszystkie zaprezentowane na niej sprzęty będą dostępne od razu.

Na pierwszy ogień mają pójść smartfony iPhone 12 z 5,4-calowym ekranem oraz iPhone 12 Max z 6,1-calowym panelem. Będą to następcy odpowiednio iPhone’a SE oraz iPhone’a 11. Będzie można je zamówić w tygodniu rozpoczynającym się 10 października 2020 r. Oprócz tego do sprzedaży mają wejść dwa iPhone’y z linii 12 Pro, czyli 6,1-calowy iPhone 12 Pro oraz 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max. Na nie poczekamy niestety aż do listopada. Jon Prosser zaznacza przy tym, że wszystkie podane przez niego daty mogą się jeszcze zmienić.


Aktualizacja - 10/08/2020 r.


iPhone 12 i wyświetlacz na zdjęciach — co ekran mówi nam o nowym telefonie Apple’a?

W tym roku spodziewamy się premiery aż czterech nowych smartfonów producenta z Cupertino. Zdjęcie prezentujące ekran jednego z nich właśnie trafiło do sieci. Sprawdzamy, co możemy na jego podstawie wywnioskować na temat nowego telefonu firmy Apple, którym będzie iPhone 12.

W tym roku pojawią się najpewniej aż cztery topowe telefony Apple’a, a każdy z nich ma być wyposażony w panel typu OLED. Dwa z nich będą przedstawicielami linii iPhone 12. Premiery tych modeli, czyli iPhone’a 12 z 5,4-calowym ekranem oraz iPhone’a 12 Max z 6,1-calowym wyświetlaczem, spodziewamy się w październiku.

Oprócz tego w sprzedaży pojawią się podobno jeszcze dwa telefony z rodziny iPhone 12 Pro z modemami 5G, które będą wspierały odświeżanie obrazu w 120 Hz. Te modele, czyli iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max, wyposażone w panele o przekątnej długości odpowiednio 6,1-cala oraz 6,7-cala, mają zadebiutować później.

iPhone 12 — ekran na zdjęciu

O parametrach ekranów w smartfonach z linii iPhone 12 wiemy już całkiem sporo, ale teraz możemy zobaczyć, jak prezentuje się ten podzespół na zdjęciu, które trafiło niedawno do sieci. Nie wiemy co prawda, do którego dokładnie modelu ma on pasować, a zabrakło jakiegoś innego przedmiotu dla skali, a przy zdjęciu pojawiła się jedynie krótka adnotacja: „iPhone 12 OLED Screen”.

Ze zdjęcia wynika, że w iPhonie 12 zmieniło się miejsce, w którym została zamontowana taśma łącząca ekran z płytą główną, w porównaniu do poprzedniego modelu — zapewne po to, by dostosować konstrukcję do nowej wersji tego podzespołu. Informacje na temat przeprojektowania tego elementu wyciekły do sieci jakiś czas temu.

Oprócz tego na fotografii widać, że iPhone 12 nadal będzie wyposażony w notcha, czyli wycięcie na górze ekranu na kamerkę, skaner Face ID oraz czujniki. Niestety zapowiada się, że będzie on podobnej wielkości co w telefonach z rodziny iPhone 11.


Aktualizacja - 07/08/2020 r.


iPhone 12 i magnesy w obudowie — po co Apple miałby je montować?

Do sieci trafiły zdjęcia, na których widać obudowę telefonu iPhone 12 wyposażoną w nieobecne we wcześniejszych modelach magnesy. Najpewniej będą służyły do centrowania telefonu na bezprzewodowej ładowarce.

Apple już kilka lat temu wprowadził wsparcie dla bezprzewodowego ładowania swoich telefonów komórkowych, które jest zgodne ze standardem Qi. To wygodny sposób uzupełniania elektronów w ogniwie, ale jego wydajność energetyczna jest niższa niż w przypadku ładowania za pomocą kabla. Uzupełnianie akumulatora na ładowarce indukcyjnej trwa też dużo dłużej niż drogą przewodową.

Jednym z problemów jest też to, że nie zawsze użytkownik wie, w jakiej pozycji powinien położyć telefon na ładowarce Qi, by ładowanie przebiegało optymalnie. W dodatku telefon może się przesunąć w inne miejsce — czy to samoistnie pod wpływem wibracji, czy też za sprawą niesfornego domowego zwierzaka. W takiej sytuacji prąd potrafi przestać płynąć w ogóle.

iPhone 12 i magnesy

Rozwiązaniem tego problemu może być umieszczenie w obudowie telefonu okręgu magnesów, który będzie przytwierdzał telefon do ładowarki indukcyjnej w takiej pozycji, która zapewni optymalne parametry ładowania. Najpewniej powstanie specjalna ładowarka, która z tego skorzysta.

Na ten nowy moduł, zaprojektowany rzekomo z myślą o nowych iPhone’ach 12, składa się łącznie 36 magnesów umieszczonych w okręgu oraz dwa prostokątne umieszczone pod nimi. Podobny układ może pojawić się również w obudowach do iPhone’a produkowanych przez Apple’a.


Aktualizacja - 06/08/2020 r.


iPhone 12 — docelowo pojawią się cztery nowe telefony, ale na start dostaniemy tylko dwa

Zapowiada się na to, że Apple podzieli premierę swoich tegorocznych telefonów na dwie części. Najpierw zadebiutują dwa iPhone’y 12 o tej samej wielkości, a dopiero potem pojawią się mniejsze i większe modele.

Apple szykuje się już powoli do premiery swoich tegorocznych smartfonów z linii iPhone 12. Spodziewamy się, że nastąpi ona w październiku — od lat telefony Apple’a pojawiały się co roku we wrześniu, ale tym razem z powodu koronawirusa firma przy okazji publikacji najnowszych wyników finansowych poinformowała o spodziewanym opóźnieniu.

Jeśli wierzyć dotychczasowym plotkom, to tym razem pojawią się w dodatku nie trzy, a cztery telefony Apple’a, za to w trzech rozmiarach. Wbrew temu, czego oczekiwaliśmy wcześniej, nie trafią one do oferty firmy z Cupertino jednocześnie. W pierwszej kolejności pojawią się tylko dwa telefony, a pozostałe dwa dołączą dopiero później.

iPhone 12 — kiedy premiera?

Pierwsze do sprzedaży mają wejść dwa telefony Apple’a z 6,1-calowymi ekranami typu OLED. Pierwszy z nich, czyli iPhone 12 Max, ma być tym bazowym modelem z wyświetlaczem odświeżanym z częstotliwością 60 Hz oraz tylko dwoma obiektywami aparatu. Drugim z urządzeń ma być iPhone 12 Pro o tym samym lub zbliżonym wyglądzie — w nim zamontowany ma zostać 120-hercowy wyświetlacz oraz aparat z trzema lub czterema obiektywami i systemem LiDAR.

Pozostałe dwa telefony trafią do oferty później. Jednym z nich będzie 5,4-calowy iPhone 12, który oprócz wymiarów i pojemności ogniwa będzie dzielił specyfikację z 6,1-calowym modelem iPhone 12 Max. Oprócz tego w ofercie Apple’a ma się pojawić aż 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max, który pod względem specyfikacji będzie starszym i większym bratem iPhone’a 12 Pro.


Aktualizacja - 31/07/2020 r.


iPhone 12 z modułem 5G — premiera w październiku

Już od jakiegoś czasu krążą plotki, że z powodu pandemii w tym roku Apple nie wyrobi się na wrzesień z wprowadzeniem do sprzedaży nowych telefonów z linii iPhone 12, które będą wyposażone w modemy 5G. Urządzenia mają zadebiutować dopiero w październiku.

Wiele wskazuje na to, że jeszcze w tym roku pojawią się aż cztery telefony z rodziny iPhone 12, a każdy z nich będzie miał OLED-owy ekran. Jest też spora szansa, że wszystkie cztery, albo przynajmniej dwa z nich, dostaną moduł transmisji danych łączący się z siecią 5. generacji.

Spodziewamy się następujących modeli:

5,4-calowy iPhone 12; 6,1-calowy iPhone 12 Max; 6,1-calowy iPhone 12 Pro; 6,7-calowy iPhone 12 Pro Max.

Niewiadomą pozostaje jednak cały czas data ich premiery. Do tej pory prezentacje nowych topowych telefonów Apple’a z nielicznymi wyjątkami odbywały się we wrześniu, a w tym samym miesiącu urządzenia trafiały do sprzedaży, ale w tym roku ze względu na pandemię koronawirusa może dojść do opóźnienia.

iPhone 12 z 5G — sprzedaż ma ruszyć w październiku 2020 r.

Informację o tym, że nowe telefony mogą być sprzedawane dopiero w październiku, podał Jon Prosser — użytkownik Twittera, który już wielokrotnie w przeszłości chwalił się wiedzą na temat planów firmy z Cupertino. Poinformował przy okazji, że razem z iPhone’em 12 do sprzedaży mają trafić zupełnie nowe iPady.

Podobne wnioski można wysnuć z komunikatów firmy Qualcomm, która szykuje się do premiery „topowego smartfona” z ich modemem 5G, a chodzi tu zapewne właśnie o iPhone’y 12. Amerykański producent procesorów informuje, że pojawi się on w sprzedaży nieco wcześniej, niż początkowo zakładano.

iPhone 12 i 5G

Mimo to wcale nie oznacza to, że Apple nie zorganizuje konferencji we wrześniu. Możliwe po prostu, że tym razem od prezentacji telefonów iPhone 12 do możliwości ich zakupu minie nieco więcej czasu. Nie byłoby to wydarzenie bez precedensu, bo iPhone X debiutował medialnie we wrześniu, a sprzedaż rozpoczęła się dopiero w listopadzie.

Trzeba przy tym tylko pamiętać, że wtedy pojawiły się też iPhone’y 8 i iPhone’8 Plus. Możliwe, że w tym roku do sprzedaży trafią od razu modele iPhone 12 i iPhone 12 Max z modemami LTE, a do października poczekamy na iPhone’y 12 Pro i iPhone’y 12 Pro Max z modułami 5G.


Aktualizacja - 29/07/2020 r.


Dostawcą 6,1-calowym ekranów OLED do iPhone 12 będzie LG

W tym roku do sprzedaży mają trafić aż po dwa nowe telefony Apple’a z linii iPhone 12 oraz iPhone 12 Pro, które będą się różnić od siebie podzespołami i długością przekątnej ekranu. W każdym z nich pojawi się natomiast panel typu OLED, a produkcją części z nich zajmie się firma LG.

Apple ma wprowadzić w tym roku do oferty nie trzy, a cztery telefony. Wśród nich znajdą się:

 • iPhone 12 z 5,4-calowym wyświetlaczem (następca 4,7-calowego iPhone’a SE bez notcha);
 • iPhone 12 (Max) z 6,1-calowym wyświetlaczem (następca 6,1-calowego iPhone’a 11);
 • iPhone 12 Pro z 6,1-calowym wyświetlaczem (następca 5,8-calowego iPhone’a 11 Pro);
 • iPhone 12 Pro (Max) z 6,7-calowym wyświetlaczem następca 6,5-calowego iPhone’a 11 Pro Max).

W zeszłym roku najtańszy z nowych iPhone’ów wyposażony był w ekran typu LCD, a tylko dwa droższe modele miały panele typu OLED. W tym roku wszystkie cztery urządzenia mają mieć OLED-owe wyświetlacze, ale ekran z 6,1-calowego iPhone’a 12 Max nie będzie taki sam jak 6,1-calowy panel z iPhone’a 12 Pro.

Kto wyprodukuje ekrany do iPhone’ów z 2020 r.?

Panele do iPhone’a 12, iPhone’a 12 Pro oraz iPhone’a 12 Pro Max ma wyprodukować Samsung. 5,4-calowych wyświetlaczy dla najtańszego iPhone’a 12 ma powstać rzekomo od 30 do 35 mln, podczas gdy 6,1-calowych oraz 6,7-calowych dla obu iPhone’ów 12 z linii Pro ma powstać od 15 do 20 mln sztuk.

Produkcją wyświetlaczy 6,1-calowych, ale dla iPhone’a 12 Max, ma się zająć firma LG. Zamówienie opiewa na ok. 20 mln ekranów. Oznacza to, że zamówienie Apple’a w przypadku tego producenta jest kilkukrotnie wyższe niż przed rokiem, podczas gdy w przypadku Samsunga pozostało ono na podobnym poziomie.

Możliwe przy tym, że iPhone 12 Max i iPhone 12 Pro będą miały panel o przekątnej tej samej długości, ale będzie je różnić prędkość odświeżania. Ten z droższego modelu wyprodukowany przez Samsunga będzie odświeżany w 90 Hz lub 120 Hz, podczas gdy ten z tańszego telefonu od LG będzie wspierał klasyczne 60 Hz.


Aktualizacja - 28/07/2020 r.


iPhone 12 z zupełnie nowymi obiektywami

Premiera nowej generacji iPhone’ów coraz bliżej, zatem coraz więcej pojawia się w sieci informacji na jej temat. iPhone 12 według najświeższych doniesień ma być wyposażony w zupełnie nowe, lepszej jakości obiektywy. W smartfonach Apple’a ma się pojawić także peryskopowy teleobiektyw, ale dopiero w 2022 roku.

Znany analityk poczynań Apple’a, Ming-Chi Kuo, zdradza kolejne szczegóły dotyczące nadchodzących iPhone’ów dwunastej generacji. Tym razem najświeższe informacje odnoszą się do aparatów fotograficznych zastosowanych w smartfonach iPhone 12. Kuo twierdzi, że w nowej generacji telefonów z Cupertino znajdą się wysokiej jakości obiektywy Semco oraz Sunny Optical. Ta pierwsza, to koreańska firma, zaś druga ma siedzibę w Chinach. Obie mają dostarczyć lepszej jakości jednostki, które znacząco usprawnią działanie przede wszystkim autofokusa. Według analityka, firma Semco ma wyprodukować dla Apple także nowe peryskopowe teleobiektywy, które jednak trafią dopiero do kolejnej generacji iPhone’ów w 2022 roku.

iPhone 12 generuje kontrowersje jeszcze przed oficjalną premierą. Według medialnych doniesień, w pudełku nowych telefonów Apple’a zabraknie ładowarki, a także słuchawek EarPods. Do tego cena wcale nie musi być przez to niższa. Obniżeniu może ulec także pojemność baterii. Z dobrych wieści (choć także niepotwierdzonych), nowe iPhone’y dwunastej generacji mają być wyposażone w wyprodukowany w 5-nanometrowym procesie technologicznym układ Apple A14. To może zwiastować dużo mniejsze zapotrzebowanie na energię, dzięki czemu mniej pojemna bateria nie będzie przeszkadzać.

iPhone 14 zadebiutuje najprawdopodobniej we wrześniu 2020 r. Apple ma szykować aż cztery różne modele (w tym jeden z niedużym jak na dzisiejsze standardy ekranem o przekątnej 5,4”).


Aktualizacja - 24/07/2020 r.


Nowy typ kabla Lightning/USB-C w iPhone 12

Wszystko wskazuje na to, że iPhone’y z 2020 r. będą wyposażone w nowy przewód do ładowania i transmisji danych. Smartfony z linii iPhone 12 otrzymają kabel, który może być bardziej odporny na uszkodzenia, niż ten stosowany do tej pory.

Użytkownicy sprzętów Apple’a często narzekają, że przewody do iPhone’ów, iPadów oraz innych urządzeń firmy z Cupertino lubią się psuć. Z tego powodu klienci często decydują się na zakup kabli od partnerów producenta sprzętów z logo nadgryzionego jabłka, które chroni oplot zamiast jedynie gumowatego tworzywa sztucznego.

Możliwe, że w tym roku zakup takich akcesoriów nie będzie już konieczny. Do sieci trafiły informacje, że w zestawie z nowymi telefonami Apple’a pojawi się nowy kabel z plecioną osłonką. Tego typu materiał powinien cechować się znacznie większą wytrzymałością, niż ten stosowany do tej pory, co powinno ucieszyć nabywców.

Co z resztą zawartości pudełka iPhone 12?

Kabel w nowym oplocie to nie jedyna nowość Apple’a na ten rok związana z zawartością pudełka. Jest całkiem prawdopodobne, że iPhone 12 zadebiutuje bez ładowarki i bez słuchawek w zestawie, a w te akcesoria trzeba będzie się wyposażyć we własnym zakresie lub… używać po prostu tych posiadanych do tej pory.

Nie wiadomo niestety, czy pozbycie się tych akcesoriów z zestawu wpłynie na cenę, która z tego powodu stanie się atrakcyjniejsza, czy też oszczędności zasilą skarbiec Apple’a w Cupertino. Tego dowiemy się najpewniej już za około dwa miesiące, gdyż wtedy iPhone 12 powinien zostać oficjalnie zaprezentowany.


Aktualizacja - 23/07/2020 r.


iPhone 12 z mniejszym akumulatorem niż iPhone 11

Pojawiły się kiepskie wiadomości dla fanów firmy z Cupertino. Smartfony z linii iPhone 12 mogą mieć mniejsze ogniwa zasilające niż ich odpowiedniki z zeszłorocznej rodziny telefonów iPhone 11.

Prezentacja nowych sprzętów mobilnych Apple’a odbędzie się najpewniej już we wrześniu, a do sieci trafiają już pierwsze informacje na temat nowych telefonów w ofercie Apple’a. Jedna z nich dotyczy ogniw zasilających i nie brzmi zbyt optymistycznie.

Pojemność akumulatora iPhone 12

Apple zebrał pochwały za to, że iPhone 11, iPhone 11 Pro oraz iPhone 11 Pro Max cechowały się ponadprzeciętnym czasem pracy na jednym ładowaniu, zwłaszcza w porównaniu do poprzedników. Ich ogniwa miały pojemność odpowiednio 3110 mAh, 3046 mAh oraz 3969 mAh.

Niestety możliwe, że w przypadku ich następców, sytuacja będzie prezentować się nieco gorzej i wrócimy do czasów, gdy trzeba było doładowywać urządzenie w ciągu dnia. Akumulatory oznaczone A2471, A2431 i A2466 mają pojemność odpowiednio 2227 mAh, 2775 mAh oraz 3687 mAh.

Pierwsze z ogniw o pojemności 2227 mAh trafi najpewniej do nowego iPhone’a 12 z 5,4-calowym wyświetlaczem

iPhone 12 Max będący de facto następcą iPhone’a 11 (3110 mAh) oraz iPhone 12 Pro, który zastąpi iPhone’a 11 Pro (3046 mAh), otrzymają zaś prawdopodobnie to samo ogniwo przyjmujące ładunek maksymalnie 2775 mAh. W obu przypadkach oznacza to niższą wartość.

Tak samo jest w przypadku iPhone’a 12 Pro Max, gdyż to najpewniej do niego trafi ogniwo 3687 mAh, podczas gdy iPhone 11 Pro Max dysponował akumulatorem 3969 mAh. Istnieje oczywiście szansa, że nowy procesor będzie bardziej energooszczędny, ale trudno spodziewać się wydłużenia czasu pracy, a optymistycznym scenariuszem byłoby utrzymanie dotychczasowego.

Do sieci trafiły również informacje na temat nowej ładowarki Apple’a oznaczonej A2305. Akcesorium miałaby wedle informacji pochodzących z 3C ładować ogniwa zasilające w iPhone’ach szybciej dzięki zwiększeniu mocy do 20 W, a mniejsza pojemność akumulatorów by ten proces dodatkowo przyspieszyła.


Aktualizacja - 09/07/2020 r.


Co z akcesoriami do iPhone’a 12?

iPhone 12 bez akcesoriów w zestawie Do tej pory Apple do pudełek z telefonem dorzucał akcesoria pokroju słuchawek EarPods oraz ładowarkę sieciową wraz z kablem. W przeszłości, zaraz po porzuceniu gniazda minijack, można było znaleźć również adapter ze złącza słuchawkowego na Lightning. Te czasy jednak już minęły. Wygląda na to, że Apple chce zaoszczędzić jeszcze więcej.

Począwszy od iPhone’a 12, w zestawie sprzedażowym ma zabraknąć jakichkolwiek akcesoriów. Klienci, którzy będą chcieli naładować telefon (przewodowo lub bezprzewodowo) albo słuchać muzyki na słuchawkach, będą musieli wyciągnąć odpowiednie akcesoria kupione wcześniej z szuflady lub zaopatrzyć się w słuchawki i ładowarkę we własnym zakresie.

Otwartym pozostaje pytanie, jak pozbycie się akcesoriów z pudełka wpłynie na cenę iPhone 12 Możliwe też, że przy zakupie będą udzielane zniżki na zakup akcesoriów i będzie to dotyczyło zarówno tych przewodowych, które do tej pory były częścią zestawu, jak i tych bezprzewodowych, które do tej pory trzeba było zakupić osobno. Na tę chwilę to jednak wyłącznie spekulacje.

Możliwe jest również, że Apple chce maksymalnie obniżyć cenę swojego urządzenia, ale bez rezygnowania ze swojej marży na samym telefonie. Firma z pewnością, jeśli się zdecyduje na ten krok, będzie liczyć na to, że wielu konsumentów i tak zakupi akcesoria razem ze smartfonem i nie ma wątpliwości, że wiele osób tak właśnie zrobi.

Z pewnością pojawi się jednak duża grupa klientów, która zdecyduje się na zakup tańszych zamienników dla oryginalnych kabli, ładowarek oraz inne słuchawki — niekoniecznie marki Apple. To, że będzie taka możliwość, to dobra wiadomość zarówno dla klientów, jak i dla sprzedawców elektroniki.


Aktualizacja - 08/07/2020 r.


iPhone 12 i ekran 120 Hz

Tym razem ciekawostką, którą zdradza nowa wersja systemu, jest wsparcie wyświetlania obrazu w trybie 120 Hz w telefonach. To niezwykle ciekawe, gdyż wprowadzone dotychczas do sprzedaży telefony Apple’a go nie obsługują — wyświetlacze wszystkich sprzedawanych w obecnie i w przeszłości iPhone’ów odświeżane są maksymalnie 60 razy na sekundę.

Informacje odnalezione w kodzie iOS 14 pokrywają się z tymi, jakie po sieci krążą od miesięcy. Wynika z nich, że telefony z linii iPhone 12 mają mieć ekran wykonany w technologii pozwalającej odświeżać obraz dwukrotnie częściej. Nie jest przy tym wykluczone, że dotyczy to wyłącznie tych droższych modeli, oznaczonych iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max.

Spodziewamy się przy tym, że w nowych telefonach pojawi się również technologia znana z zegarków Apple Watch, która pozwala przyspieszać i spowalniać tempo odświeżania ekranu w zależności od potrzeb. Ma mieć to pozytywny wpływ na czas pracy urządzenia na jednym ładowaniu.


Aktualizacja - 23/12/2019 r.


Jeden z najpopularniejszych serwisów dotyczących marki Apple – Apple Insider – dotarł do tajnej notatki, która rzuca nowe światło na przyszłoroczne premiery giganta z Cupertino. Z informacji do jakich udało się dotrzeć dziennikarzom wynika, że już w marcu 2020 poznamy nową odsłonę jednego z najpopularniejszych modeli – iPhone SE 2.

W kontekście najgorętszej premiery kolejnego roku, iPhone 12, spodziewać się mamy aż 6 nowych modeli. We wrześniu mamy zobaczyć:

 • 3 wersje iPhone 12 z obsługą sieci 4G:

  • iPhone 12 4G (6,1") z podwójnym aparatem i ekranem LCD,
  • iPhone 12 Pro 4G (5,4") z podwójnym aparatem i ekranem OLED,
  • iPhone 12 Pro Plus 4G (6,1") z potrójnym aparatem i funkcją Time-of-Flight 3D,
 • 3 wersje iPhone 12 z obsługą sieci 5G:

  • iPhone 12 Pro 5G (5,4") z podwójnym aparatem,
  • iPhone 12 Pro Plus 5G (6,1") z potrójnym aparatem i funkcją Time-of-Flight 3D,
  • iPhone 12 Pro Max 5G (6,1") z potrójnym aparatem i funkcją Time-of-Flight 3D.

Prawdopodobnie wersja 5G będzie wymagała wprowadzenia zmian w designie urządzenia i będzie to główna zmiana odróżniająca modele 4G od tych z obsługą najnowszego standardu. Z czasem z pewnością dowiemy się więcej o planach Apple wobec iPhone'a 12, którego premiera odbędzie się już we wrześniu 2020.


Aktualizacja - 02/12/2019


3 wersje iPhone’a 12 we wrześniu 2020 r.

Spekuluje się, że, zgodnie z ostatnio obowiązującą polityką, we wrześniu przyszłego roku marka Apple przedstawi trzy wersje nowego urządzenia: iPhone 12, iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max. Konsumentów do zakupu smartfona ma zachęcić przede wszystkim OLED-owy wyświetlacz o częstotliwości odświeżania aż 120 Hz, obsługa sieci 5G oraz design nawiązujący do klasycznego iPhone’a 4 (metalowa ramka, płaskie szkło). Niepotwierdzone przecieki sugerują, że przekątna ekranu tych urządzeń będzie wynosić odpowiednio: iPhone 12 – 6,1 cala, iPhone 12 Pro – 5,4 cala oraz iPhone 12 Pro Max – 6,7 cala. W kuluarach mówi się, że przynajmniej jeden z przyszłorocznych smartfonów Apple zaoferuje ekran pozbawiony tzw. notcha, jego przednia kamera zostanie ukryta pod ekranem.

Zastosowane podzespoły również będą prezentować topowy poziom, wszystkie trzy wersje nowego iPhone’a wyposażone zostaną w procesor A14 Bionic wykonany w 5-nanometrowym procesie technologicznym, który wesprze 6 GB pamięci operacyjnej w wersji Pro i Pro Max oraz 4 GB w przypadku iPhone’a 12. Ulepszeniu względem serii 11 mają ulec również tylne, potrójne moduły aparatów, Apple planuje dodać do nich czujnik głębi (ToF), pozwalający wykonywać jeszcze bardziej ostre zdjęcia. Przedni obiektyw także ma otrzymać czujnik True Depth, poprawiający jakość selfie. Na tę chwile wiadomo, że seria iPhone’ów 12 pochwali się zamontowanym czytnikiem linii papilarnych pod ekranem, pozwalającym odblokować urządzenie w dowolnym miejscu na wyświetlaczu, USB typu C oraz systemem rozpoznawania twarzy Face ID.

Kup iPhone'a 12

Oferty kupna poajawią sie po premierze smartfona.

Zobacz iPhone'a 11


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro