Wpisz czego szukasz

Znajdziemy sprzedawców, którzy mają wszystko czego szukasz.

Wprowadź frazę

Apple AirPods 3

  1. Apple AirPods 3
podziel się
FacebookTwitter

Premiera Apple AirPods 3 - 2021 rok


Aktualizacja 10/11/2020


AirPods 3 jak AirPods Pro?

Słuchawki bezprzewodowe od Apple stały się w ciągu kilku lat prawdziwym hitem, a ich charakterystyczny wygląd znalazł już wielu naśladowców. O AirPods 3 nadal wiemy niewiele, ale wszystko wskazuje na to, że czeka nas spora rewolucja. Prawdopodobnie najpopularniejsze na świecie słuchawki bezprzewodowe doczekają się dużych zmian w designie. Zdjęcia, które wyciekły do internetu wyraźnie wskazują, że Apple zamierza zunifikować wygląd swojej serii AirPods.

Trzecia generacja podstawowej wersji ma być pozbawiona charakterystycznych końcówek i zaoferuje kompletnie zmienioną konstrukcję - z dousznej na dokanałową (ale bez silikonowych nakładek). Od razu zapewne znajdą się przeciwnicy i zwolennicy takiej decyzji. Wszystko wskazuje również na to, że dzięki temu rozwiązaniu dostaniemy znacznie więcej funkcjonalności. Przede wszystkim słuchawki powinny znacznie lepiej trzymać się w uszach. Powinno ucieszyć to głównie fanów aktywnego stylu życia, bo jest im to najbardziej potrzebne. Poza tym, zwiększy się izolacja od otoczenia, a więc usłyszymy wszystko dokładniej, bez dźwięków klaksonów w tle. Nie powinniśmy spodziewać się natomiast systemu aktywnej redukcji szumów, ta nadal ma być zarezerwowana wyłącznie dla wersji Pro.

Zmianom może ulec także obsługa, która odbywać się ma teraz poprzez stuknięcie w nasadki słuchawek. Umieszczone tam czujniki nacisku przekażą urządzeniu informację o tym jaki gest wykonujemy i co chcemy zrobić. W ten sposób zdołamy zatrzymać, przewinąć czy pominąć piosenki albo podcasty.

Ciekawie prezentują się także doniesienia o tym, że równocześnie powstaje też wersja Lite AirPods’ów. Na jej temat wiadomo tylko tyle, że mają być tańszą alternatywą dla dwóch pozostałych modeli. Niewykluczone natomiast, że to one przejmą design po AirPods 2, z długimi końcówkami i nieco gorszą izolacją od otoczenia.


Apple zaprezentowało podczas WWDC 2020 kilka nowości. Jedną z nich było nowe oprogramowanie do bezprzewodowych słuchawek AirPods, które pozwoli na automatyczne, płynne przełączanie się między urządzeniami źródłowymi (np. iPhone i Apple TV). Nowy firmware otrzymały także słuchawki AirPods Pro, które zadebiutowały na rynku w listopadzie 2019 r. Dzięki temu otrzymają m.in. wsparcie dla technologii Dolby Atmos.

Apple AirPods 3 – na wzór AirPods Pro, premiera w 2021 roku

Według jednego z wiarygodniejszych analityków, który przewiduje przyszłe działania Apple, Ming-Chi Kuo, Apple wprowadzi na rynek trzecią generację AirPodsów w pierwszej połowie 2021 roku. Design AirPods 3 ma być inspirowany zaprezentowanymi pod koniec zeszłego roku słuchawkami AirPods Pro. Kuo zwraca również uwagę, że nadchodzące w tym roku modele iPhone 12, mogą być sprzedawane bez słuchawek w zestawie, a po premierze trzeciej generacji słuchawek, Apple uruchomi akcję promocyjną łączącą iPhone’y nowej generacji i AirPodsy.

Wprowadzone w listopadzie 2019 roku słuchawki AirPods Pro mają wkładkę douszną z trzema rozmiarami miękkich, elastycznych silikonowych końcówek zawartych w pudełku oraz krótszymi trzonkami. AirPods Pro oferują również kilka ulepszonych funkcji w porównaniu ze standardowymi AirPodsami, w tym aktywną eliminację hałasu, lepszą jakość dźwięku oraz odporność na wodę i pot.

Zobacz pozostałe słuchawki AirPods


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro