gdzie?

FAQ

Wskazówki na temat sprzedaży w kategorii Delikatesy

Obowiązujące przepisy

Sprzedaż żywności - zarówno tradycyjna, jak i przez Internet - jest regulowana wieloma przepisami. Wśród nich są na przykład takie, które określają, co ma znajdować się na etykiecie towaru. Handel niektórymi artykułami żywnościowymi jest objęty osobnymi, szczegółowymi regulacjami. Istnieją też ograniczenia dotyczące wwozu produktów żywnościowych wytworzonych poza granicami Polski.

Jeśli zamierzasz sprzedawać żywność na Allegro, upewnij się, że robisz to zgodnie z obowiązującymi dla swojego asortymentu przepisami. Zamieszczone poniżej wskazówki mają charakter ogólny i nie są skrótem zasad obowiązujących w handlu żywnością w Polsce. Aby zapoznać się z tymi przepisami, przejdź na stronę Polskiej Federacji Producentów Żywności.

Na Allegro całkowicie zakazana jest sprzedaż:

  • wyrobów tytoniowych przeznaczonych do celów innych niż kolekcjonerskie,
  • narkotyków, tj. środków odurzających, substancji psychotropowych lub tzw. środków zastępczych.
Przydatne dla kupujących informacje w opisie przedmiotu

Zapewnij kupującym maksimum informacji o swoim produkcie - doinformowany klient chętniej podejmuje decyzję o zakupie. Dlatego w opisie przedmiotu podaj szczegóły na temat swojego towaru, takie jak:

  • waga netto,
  • skład,
  • data produkcji oraz termin przydatności do spożycia,
  • producent.
Artykuły nietrwałe i dostawa przed upływem terminu przydatności do spożycia.

W przypadku artykułów nietrwałych opisz na stronie przedmiotu kroki, które podejmiesz, aby przedmiot bezpiecznie dotarł do kupującego. Zadbaj o to, by wszystkie produkty żywnościowe zostały dostarczone kupującemu przed upływem daty przydatności do spożycia.

Czy ten artykuł był pomocny?