Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

gdzie?

FAQ

Prawidłowa kategoria

Nazwy kategorii wskazują, jakie przedmioty można w nich znaleźć. Dzięki temu kupujący łatwiej docierają do interesujących ich ofert. Wystawiając przedmiot na sprzedaż, zadbaj o dobór odpowiedniej kategorii. Jeśli masz wątpliwości sprawdź, gdzie podobne przedmioty wystawiają inni sprzedający.

Przykłady kategorii:
Przedmiot
Odpowiednia
Nieodpowiednia
Obudowa do telefonu Nokia 3310
Elektronika > Telefony i akcesoria > Akcesoria GSM > Obudowy, panele > Nokia > 3310
Elektronika > Telefony i akcesoria > Telefony komórkowe > Nokia > 3310 (tutaj można wystawiać tylko telefony - model Nokia 3310).
Kierownica do komputera
Elektronika > Komputery > Urządzenia wskazujące > Kierownice
Kultura i rozrywka > Gry > Komputerowe > PC > Wyścigi (tutaj można wystawiać tylko gry komputerowe).

Jeśli oferta znajduje się w niewłaściwej kategorii, pracownicy Allegro mogą ją przenieść lub usunąć (jeśli kategoria jest zupełnie nieodpowiednia lub naruszenie zasad się powtarza).

Kilka informacji, które mogą okazać się przydatne:
  • Jeśli nie masz pewności, czy Twój przedmiot jest w pełni sprawny, opisz go jako uszkodzony. Jeśli to możliwe, wybierz także podkategorię Uszkodzone.
  • Przedmioty dla dorosłych wystawiaj wyłącznie w kategorii Erotyka (dział Sport i wypoczynek).
  • Oferty dotyczące nieruchomości umieszczaj w kategorii Nieruchomości (dział Dom i zdrowie).
  • Bilety na imprezy artystyczne, rozrywkowe lub sportowe umieszczaj w kategorii Bilety (dział Kultura i rozrywka).
  • W kategoriach Biżuteria i zegarki, Delikatesy, Erotyka, Filmy, Fotografia oraz Konsole i automaty liczba równocześnie wystawionych ofert przez sprzedającego posiadającego status konta firmowego nie może być wyższa niż 30 000.

Jeśli po wystawieniu oferty uznasz, że wybrana przez Ciebie kategoria jest nieodpowiednia, możesz ją zmienić. W tym celu znajdź ofertę w swojej zakładce Sprzedaję i w kolumnie [Opcje] kliknij w [Zmień]. Na następnej stronie wybierz wariant [Zmiana danych i dostępności przedmiotu] i potwierdź, ponownie klikając w [Zmień] – przeniesiesz się do formularza sprzedaży wypełnionego przez Ciebie podczas wystawiania. Na samej górze listy parametrów Twojej oferty znajdziesz pole Kategoria z przyciskiem [Zmień]. Kliknij w ten przycisk, a następnie wybierz poprawną kategorię.

Pamiętaj, że kategorię przedmiotu możesz zmienić tylko:
  • jeśli od momentu wystawienia oferty nie minęło więcej niż 12 godzin,
  • jeśli nie została jeszcze złożona oferta kupna.

Czy ten artykuł był pomocny?