gdzie?

FAQ

Prawa autorskie

W ofercie możesz wykorzystać tylko takie materiały, do których masz prawo. Dotyczy to m.in. tekstu, zdjęć, logotypów i znaków towarowych.

Wykorzystaniem znaku towarowego jest na przykład umieszczenie w opisie nazwy znanej marki i porównanie jej z własnym przedmiotem.

Chcesz wykorzystać materiały innych osób?

Aby wykorzystać cudze materiały, potrzebujesz pisemnej zgody właściciela praw autorskich. Pamiętaj o tym, kopiując materiały z katalogów, stron internetowych lub z ofert innych użytkowników. Naruszenie cudzych praw autorskich może sprowadzić na Ciebie konsekwencje prawne. W Allegro możemy w takim przypadku usunąć Twoją ofertę i udzielić Ci ostrzeżenia.

Ktoś wykorzystał Twoje materiały?

Jeśli inny użytkownik wykorzystał Twoje materiały bez zgody, napisz do nas. Dokładnie opisz problem i wskaż, skąd pochodzą materiały (podaj np. numer oferty, link do strony). Przed podjęciem odpowiednich kroków musimy mieć pewność, że doszło w tym przypadku do naruszenia Twoich praw autorskich.

Jeśli na podstawie Twojego zgłoszenia nie będziemy pewni, że doszło do naruszenia praw autorskich, nie będziemy mogli usunąć oferty. W tych szczególnych przypadkach pozostaje sądowe rozstrzygnięcie sprawy z użytkownikiem.

Czy ten artykuł był pomocny?