gdzie?

FAQ

Oprogramowanie przystosowane do prowadzenia działań naruszających przepisy prawa lub dobre obyczaje

Na Allegro nie można wystawiać oprogramowania i urządzeń, które służą do naruszania prawa lub których używanie narusza dobre obyczaje.

Zakazem objęte są m.in.:

  • Oprogramowanie zawierające wirusy, tzw. konie trojańskie lub inne szkodliwe bądź niszczące elementy.
  • Urządzenia (narzędzia i oprogramowanie), które pomagają w naruszaniu praw autorskich lub własności intelektualnej.
  • Oprogramowanie lub sprzęt umożliwiający szpiegowanie aktywności osób korzystających z komputera. Zbieranie danych o innych osobach bez ich wiedzy i zgody jest prawnie zabronione. Program lub sprzęt pozostaje niewidoczny, a inwigilowany użytkownik nie ma możliwości wyłączenia go, co w sposób jednoznaczny narusza prywatność i bezpieczeństwo informacji osób trzecich.
  • Oprogramowanie i urządzenia służące do usuwania blokad bądź haseł z komputerów stacjonarnych i przenośnych, dysków twardych, nośników pamięci, radioodbiorników samochodowych, blokad antykradzieżowych z telefonów komórkowych (np. blokad aktywacji iCloud w iPhone). Niedozwolony jest również handel informacjami, instrukcjami i usługami związanymi z usuwaniem lub zakładaniem tego typu blokad. Usuwanie blokad i haseł z takich urządzeń może służyć wprowadzaniu do obrotu sprzętu pochodzącego z kradzieży.
  • Oprogramowanie umożliwiające zbieranie adresów e-mail ze stron WWW lub stworzone do masowego wysyłania wiadomości. Zgodnie z zasadami Allegro zabronione jest wysyłanie niechcianych wiadomości e-mail. W związku z tym nie zezwalamy na wystawianie programów, które mogą ułatwiać prowadzenie takich działań.
  • Oprogramowanie służące do wyręczania działań gracza w grach online (tzw. boty). Zakaz obejmuje również licencje, skrypty i wszelkie usługi dotyczące takich programów.

Czy ten artykuł był pomocny?