gdzie?

FAQ

Opis przedmiotu - problemy

Otrzymuję komunikat o zbyt długim opisie.

Akceptowana wielkość opisu to 65kB - jeżeli spróbujesz wystawić przedmiot o większym opisie, opis może zostać automatycznie skrócony.

Częstą przyczyną zbyt dużych opisów jest korzystanie z wizualnych edytorów HTML, które umieszczają w źródle opisu wiele niepotrzebnych znaczników HTML (np. FrontPage, MS Word) zwiększających wielkość opisu. Z doświadczeń wielu aktywnych Sprzedających wynika, że dobry opis przedmiotu nie powinien być długi - zalecamy, by opis był treściwy, ale krótki - pozbawiony zbędnych informacji, które niewiele mówią o przedmiocie.

  • Jeśli korzystasz z edytorów wizualnych, takich jak FrontPage, lub wykonałeś opis w MS Word, spróbuj wykonać opis w naszym edytorze wizualnym dostępnym w formularzu sprzedaży lub w programie, który nie dodaje dużej liczby zbędnych znaczników HTML.
  • Jeżeli opis ma dużo tekstu - zrezygnuj z elementów, które nie są istotne dla potencjalnych kupujących (często są to długie bloki tekstu zachęcające do zakupu, jednak to konkretne informacje o przedmiocie zazwyczaj są najważniejsze).
Nie mogę dokonać zmian w opisie po wystawieniu przedmiotu.

Dokonywanie zmian w trwających ofertach uniemożliwia nałożona na konto blokada sprzedaży. Aby odzyskać możliwość edycji opisu, wpłać zaległą kwotę i poczekaj na jej zaksięgowanie oraz usunięcie blokady.

Jeżeli na Twoje konto nie została nałożona blokada sprzedaży, a mimo to nie możesz edytować opisu przedmiotu, zajrzyj do poniższej tabeli. Zawiera ona listę pozostałych ograniczeń, jakim podlega dokonywanie zmian w wystawionych ofertach.

Element Możliwość zmiany Ograniczenia
Format sprzedaży Tak Nie można, jeśli kupujący złożył ofertę.
Kategoria Tak Nie można, jeśli kupujący złożył ofertę oraz w przypadku, gdy od wystawienia minęło więcej niż 12 godzin
Tytuł Tak Nie można, jeśli kupujący złożył ofertę.
Parametry Tak Nie można w licytacji, w której jest kupujący.
Opis przedmiotu Tak Nie można w licytacji, w której jest kupujący.
Zdjęcia Tak Nie można w licytacji, w której jest kupujący.
Cena Tak Nie można w licytacji, w której jest kupujący.
Czas trwania Nie
Opcje dodatkowe Tak Nie można zrezygnować z opcji dodatkowych.

Czy ten artykuł był pomocny?