gdzie?

FAQ

Niejasny opis przedmiotu

Opis każdego przedmiotu w naszym serwisie powinien być jak najdokładniejszy. Powinien być również skonstruowany tak, aby nie wprowadzał w błąd kupujących. Przedmiot musi być więc dokładnie określony i wyczerpująco opisany.

Niedozwolone są wszelkie manipulacje tekstem, które sprawiają, że kupujący ma wątpliwość, co jest przedmiotem oferty oraz jakie są jego cechy lub parametry.

Przykłady niejasnego opisu:

"Mango śliczna bluzka marki Zara" – taki tytuł nie jest prawidłowy, ponieważ nie informuje wprost o marce sprzedawanego przedmiotu oraz stanowi manipulację słowami kluczowymi (więcej informacji). Zaznaczenie parametru Nowy, podczas gdy sprzedawany jest przedmiot używany - narusza to zasady Allegro.

Jeżeli jesteś sprzedającym, pamiętaj, że podając w opisie nazwę marki danego przedmiotu, możesz wystawić na sprzedaż tylko przedmiot tego producenta.

W polu lokalizacji należy podać miejsce, w którym znajduje się przedmiot. W przypadku wysyłki zagranicznej wskazać należy miejsce wysyłki towaru, a w przypadku gdy możliwy jest odbiór osobisty - miejsce odbioru przedmiotu.

Czy ten artykuł był pomocny?