Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Jeżeli nie zmienisz ustawień, będą one zapisywane w pamięci Twojego urządzenia.

gdzie?

FAQ

Niedozwolone udostępnianie konta

Konto zwykłe (prywatne) może być używane jedynie przez osobę, która dokonała jego rejestracji na swoje dane. Wyjątek stanowi dopisanie na koncie małżonka, który również będzie mógł korzystać z konta. Warunkiem jest, aby nie posiadał on już zablokowanego konta w serwisie.

Niedozwolone jest zatem udostępnianie swojego konta innym osobom oraz korzystanie z kont innych użytkowników. Jeżeli z Twojego konta sprzedawała lub kupowała inna osoba, bądź działałeś z nią w porozumieniu przy korzystaniu z Allegro, konto może zostać zablokowane.

Konta prywatne (zwykłe) są niezbywalne.

W przypadku kont firmowych dozwolone jest udostępnienie takiego konta osobie należycie umocowanej przez użytkownika do działania w jego imieniu.

Naruszenie powyższych zasad może prowadzić do zawieszenia konta. W przypadku powtarzających się naruszeń Allegro może podjąć decyzję o zawieszeniu kilku lub wszystkich kont użytkownika oraz zabronić mu rejestrowania kolejnych.

Użytkownik Allegro ponosi pełną odpowiedzialność za wszystkie działania podejmowane za pośrednictwem jego konta, dlatego powinien zachować w tajemnicy hasło dostępowe. Jeśli świadomie lub wskutek niedostatecznej ostrożności pozwoli on innej osobie uzyskać dostęp do swojego konta, osoba ta może swoimi działaniami naruszyć prawo lub Regulamin Allegro. Konsekwencje takiej sytuacji ponosi główny użytkownik konta.

Przykład: Jeśli do Twojego konta ma dostęp ktoś z rodziny, kto posłuży się nim do podbijania cen w swoich ofertach, wszystkie Twoje konta mogą zostać zawieszone.

Jeśli masz dodatkowe pytania, napisz do nas.

Czy ten artykuł był pomocny?