gdzie?

FAQ

Najczęściej zadawane pytania o Allegro Ads

Jak załadować środki na konto Allegro Ads?

W przypadku używania Allegro Ads nie musisz podpinać karty kredytowej. Usługa Allegro Ads jest rozliczana z dołu i wszystkie opłaty trafiają na Twoj rachunek Allegro na koniec okresu rozliczeniowego. Jest to wygodny sposób płatności, który sprawia, że możesz zacząć reklamować swoje oferty w dowolnym momencie.

Jakie są ceny minimalne za klik?

W zależności od działu, w którym znajduje się Twój produkt, minimalne CPC może wynosić 10 groszy brutto (dotyczy działów: Elektronika, Moda i Uroda, Kultura i Rozrywka, Sport i Wypoczynek, Motoryzacja, Kultura i Sztuka, Dziecko) lub 25 groszy (dotyczy działów: Dom i Zdrowie, Firma).

Czy jest jakaś wartość minimalna budżetu dziennego?

Minimalna wartość budżetu dziennego to 3 zł.

Gdzie sprawdzę wysokość opłat za miesiąc bieżący za oferty sponsorowane?

Koszt kampanii możesz sprawdzić w panelu Allegro Ads w zakładce Statystyki lub w Moje Allegro - zakładka Historia.

Nie musisz wpłacać pieniędzy przed uruchomieniem reklamy. Opłatę za Allegro Ads doliczymy do Twojego rachunku Allegro 27 dnia miesiąca. Okres rozliczeniowy w Allegro trwa od 26 dnia danego miesiąca do 25 dnia następnego miesiąca. Płatność w Allegro Ads jest wyłącznie za kliknięcie, a reklamować możesz się od dowolnego budżetu.

Gdzie wyświetlają się reklamy Allegro Ads?
  1. W wynikach wyszukiwania: a) lista wyszukiwania( dwie pierwsze pozycje i ostatnia) b) lewa kolumna w wynikach wyszukiwania

  2. Na stronie produktu w sponsorowanych ofertach tej samej kategorii.

Dlaczego nie widzę swojej kampanii wśród ofert sponsorowanych?

Prawdopodobnie ustawiłeś zbyt niską stawkę za kliknięcie w stosunku do stawek innych sprzedających. Zestawienie swoich stawek znajdziesz w panelu Allegro Ads. Innym powodem może być ustawienie zbyt niskiego budżetu dziennego, który wyczerpie się przed końcem dnia. Upewnij się, że przy Twojej kampanii w panelu widnieje napis aktywna. Czasami sprzedający wystawiają zbyt dużo ofert w stosunku do budżetu, którym dysponują. Dobieraj budżet proporcjonalnie do ilości ofert i zarządzaj nim elastycznie - przy pomocy opcji Budżet dzienny przechodni.

Jak zmienić w trwającej ofercie zdjęcie, cenę lub opis?

Jeśli nikt jeszcze nie dokonał zakupu w Twojej ofercie, możesz ją edytować i zmienić zdjęcie, opis oraz cenę. Możesz tego dokonać w zakładce Moja sprzedaż.

Moja oferta zakończyła się, ale oferta sponsorowana jest nadal widoczna na Allegro. Dlaczego?

Odświeżanie danych przesyłanych przez usługę WebAPI może potrwać do kilku minut.

Czy muszę utworzyć nową kampanię dla wznawianych ofert?

Aby wznowić ofertę, dodaj ją do kampanii. Przy dodawaniu kampanii możesz również skorzystać z szybkiego grupowania ofert, dzięki czemu oferty spełniające wybrane kryteria grupowania będą automatycznie dodawane do kampanii.

Czy oferta usunięta przez administratora Allegro będzie widoczna wśród ofert sponsorowanych?

Nie. Oferta nie będzie widoczna wśród ofert sponsorowanych. Działa tu dokładnie taka sama zasada jak w ofertach zakończonych.

Czy oferty sprzedającego, którego konto zostało zablokowane, będą widoczne wśród ofert sponsorowanych?

Nie. Oferty nie będą widoczne wśród ofert sponsorowanych.

Czy konkurencja może nadużywać klikania w moją ofertę sponsorowaną?

Allegro Ads posiada zabezpieczenie oferty przed wielokrotnym klikaniem w nią w krótkim czasie przez tego samego użytkownika. W takim przypadku sprzedający nie jest obciążany za te kliknięcia.

Gdzie mogę sprawdzić jak sprzedawały się moje oferty?

Wejdź do panelu Allegro Ads i przejdź do podstrony Statystyki. Znajdziesz tutaj informacje o ofertach, które się sprzedały, o zainwestowanych kwotach oraz o zwrocie z inwestycji.

Dlaczego nie widzę statystyk sprzedaży za dzień dzisiejszy?

Dane dotyczące sprzedaży pokazują się w panelu Allegro Ads z jednodniowym opóźnieniem.

Jak przypisywana jest sprzedaż do kampanii?

Do sprzedaży w Allegro Ads zaliczany jest każdy zakup dokonany w ciągu 7 dni od kliknięcia użytkownika (użytkownik musi kliknąć w reklamę i dokonać zakupu).

Dlaczego do wartości sprzedaży, oprócz produktów, które reklamuję w Allegro Ads, przypisywane są inne moje produkty?

Często użytkownicy po kliknięciu w reklamę decydują się ostatecznie na zakup innego produktu sprzedającego. Mogli znaleźć większe/mniejsze opakowanie, inny rozmiar/kolor i zdecydować się na zakup tego produktu. Mogli też do kupionego produktu dokupić akcesoria (np. impregnat do butów, torbę do laptopa, itp.).

Co to jest program Partner Allegro Ads?

Partner Allegro Ads to program specjalnie dedykowany dla agencji, które w imieniu sprzedających profesjonalnie zajmują się kampaniami Allegro Ads.

Listę Partnerów znajdziesz na stronie Allegro Ads.

Masz pytania?

Napisz do nas z maila przypisanego do konta Allegro. Możesz też skontaktować się z nami telefonicznie: 800 37 22 37.

Czy ten artykuł był pomocny?