gdzie?

FAQ

Kiedy i jak mogę zmienić status konta?

Jeśli chcesz przekształcić konto zwykłe na konto Firmowe lub konto Firmowe na konto zwykłe, możesz to zrobić wyłącznie w przypadku, gdy prowadzisz własną jednoosobową działalność gospodarczą lub prowadzisz swoją firmę jako pion w inkubatorach przedsiębiorczości.

  1. Jak zmienić status konta zwykłego na konto Firma i co jest potrzebne do zmiany?

Przejdź do strony Ustawienia: Dane konta Allegro. W polu konto Konto Firma kliknij w odnośnik [Przejdź do formularza].

konto 1

  • W zakładce Dane przedsiębiorstwa wybierz rodzaj przedsiębiorstwa, podaj dane firmy i załącz dokumenty rejestracyjne firmy.

konto 2

Zmiana statusu z konta zwykłego na konto Firma wymaga:

  • podania numeru NIP
  • przysłania skanu nadania NIP i skanu zaświadczenia o wpisie EDG lub wpisu do CEiDG.

Uwaga! Jeżeli współdzieliłeś konto zwykłe z małżonkiem, po przekształceniu go w konto Firma stracisz tę możliwość. Dane małżonka zostaną automatycznie usunięte. Nie możesz przekształcić konta, jeśli firmę prowadzi małżonek.

Jeśli zamierzasz zacząć sprzedawać na Allegro jako Firma, zobacz, co oferujemy Ci na start w ramach projektu biznes.allegro.

2 . Jak zmienić status konta Firma na konto zwykłe i co jest potrzebne do zmiany?

  • Przejdź do strony Ustawienia: Dane konta Allegro.
  • W polu konto Konto Firma kliknij w odnośnik [Przejdź do formularza].

konto 3

W zakładce Moje dane możesz zaktualizować swoje dane teleadresowe, np. jeśli różnią się od danych Twojej firmy.

konto 4

Uwaga!

  • Konto Firma możesz przekształcić w konto zwykłe wyłącznie na swoje dane osobowe, jako właściciela tego przedsiębiorstwa.
  • Jeśli zamknąłeś lub zawiesiłeś jednoosobową działalność gospodarczą, możesz przekształcić swoje dotychczasowe konto Firma na konto zwykłe. Zmiana statusu z konta Firma na zwykłe wymaga zamknięcia konta fakturowego lub zaktualizowania jego danych (np. jeśli chcesz usunąć nazwę firmy z ustawień konta).
  • Przy pozostałych rodzajach działalności (np. spółce z o.o., komandytowej, jawnej itp.), nie zmienisz statusu z konta Firma na konto zwykłe. W tym przypadku, po zamknięciu firmy, powinieneś rozwiązać umowę z serwisem Allegro.

Czy ten artykuł był pomocny?