gdzie?

FAQ

Jak poinformować sprzedającego o sposobie zapłaty i dostawy?

Od razu po zakupie poinformuj sprzedającego o tym, jak chcesz zapłacić i odebrać przedmioty. Zrobisz to, wypełniając formularz opcji dostawy i zapłaty.

Gdzie znajdę formularz opcji dostawy i zapłaty?

Jeśli kupujesz jako użytkownik zarejestrowany, formularz znajdziesz w kilku miejscach:

 • Od razu po zakupie przez kup teraz trafisz na stronę, na której wybierzesz przedmioty do zapłaty. Kliknij [Dalej] i wypełnij formularz;

fod 1

 • W zakładce Kupione kliknij w [dokończ transakcję]:

dokoncz transakcje

Ważne! Jesli chcesz opłacić kilka zakupów jednocześnie, w kolejnym kroku pojawi się lista pozostałych nieopłaconych zamówień, które możesz dodać do wspólnej zapłaty.

Możesz też bezpośrednio skontaktować się ze sprzedającym. Jego dane znajdziesz:

 • w powiadomieniu o zakupie, jaki wysyłamy na Twój adres mailowy
 • po kliknięciu [szczegóły] przy każdym zakupie w zakładce Kupione
 • w zakładce Dane kontrahenta

Jeśli kupujesz jako użytkownik niezarejestrowany, formularz opcji dostawy i zapłaty wypełnisz natychmiast po zakupie przez koszyk. Formularz możesz wypełnić tylko raz. Szczegóły związane z zakupem możesz też ustalić, kontaktując się ze sprzedającym. Jego dane znajdziesz w powiadomieniu o zakupie - jeśli nie ma tego powiadomienia w Twojej skrzynce mailowej, napisz do nas.

Jak prawidłowo wypełnić formularz?
 1. Wybierz sposób dostawy. Możesz też napisać do sprzedającego krótką wiadomość, w której np. określisz cechy zamówionego towaru, wielkość, rozmiar, kolor itp.

  wiadomosc

 2. Wybierz metodę płatności i szczegóły dostawy:

  • Wybierz sposób zapłaty za przedmiot.
  • Potwierdź lub zmień adres do wysyłki.
  • Zaznacz, jeśli chcesz otrzymać fakturę VAT – o ile sprzedający udostępnił tę możliwość.
 3. Sprawdź, czy formularz zawiera wszystkie dane i zatwierdź go przyciskiem [Zapłać] - jeśli korzystasz z Allegro Finanse - lub [Wyślij] - jeśli wybrałeś inną metodę zapłaty. Do sprzedającego trafi wówczas e-mail z wszystkimi informacjami. Kopię tej wiadomości wyślemy również do Ciebie.

Chcę zmienić sposób zapłaty. Jak mam to zrobić?
 • Jeśli wybrałeś płatność przy odbiorze i po zatwierdzeniu będziesz chciał ją zmienić, kliknij w [Zmień metodę płatności]. Link do ponownego skorzystania z formularza opcji dostawy znajdziesz na stronie z podziękowaniem za transakcję.

platnosc

 • Sposób zapłaty zmienisz też, klikając opcję [Płacę] przy wybranej ofercie w zakładce Kupione.

place

 • W przypadku wyboru przesyłki pobraniowej masz 60 minut na dokonanie zmiany.

Dane z formularza będą dostępne na karcie płatności przez ok. 60 dni, a w zakładkach Allegro Finanse przez ok. 90 dni. Po tym czasie, podobnie jak informacje o kupionych i sprzedanych przedmiotach, dane z formularza zostaną przeniesione do archiwum.

Czy ten artykuł był pomocny?