gdzie?

FAQ

Co to jest HTML i SEO?

Opis przedmiotu możesz wprowadzić w polu Opis w formularzu sprzedaży. Jednak bez użycia języka HTML nie ułożysz tekstu w linijki czy akapity. Dzięki mini-poradnikowi dowiesz się, jak poradzić sobie z tym i innymi problemami. Nauczysz się zmieniać kolor tekstu i tła, uzupełniać opis o linki, wstawiać dodatkowe zdjęcia, a dzięki zastosowaniu SEO Twoja oferta stanie się lepiej widoczna w Google i innych wyszukiwarkach.

Rozmaite efekty w opisie przedmiotu możesz osiągnąć dzięki elementom języka HTML. HTML (skrót od ang. HyperText Markup Language) to język (kod), w którym napisana jest większość stron internetowych (WWW). Sprawdzisz go, korzystając z kombinacji klawiszy Ctrl+u. Forma dokumentu napisanego w HTML opiera się na tzw. znacznikach (ang. tag, stąd czasem mówi się o "tagach HTML").

SEO (skrót od ang. Search Engine Optimalization) to optymalizacja stron internetowych tak, aby pozycjonowały się jak najlepiej w wynikach wyszukiwania Google i innych wyszukiwarek.

Znacznik jest to specjalny tekst, umieszczony w nawiasach ostrych, np. < strong >. Pozwala on sterować wyglądem strony. Dzięki niemu możesz np. ustalić kolor tła, rodzaj formatowania tekstu, wstawić obrazek czy tabelę itd. Znacznik nie jest widoczny na ekranie, widoczne są tylko efekty jego działania (np. pogrubiony tekst).

Istnieją znaczniki otwierające (np. < strong >) oraz zamykające (np.< /strong >). Pomiędzy nimi może znaleźć się jakiś tekst, który chcemy np. poddać formatowaniu (w tym przypadku będzie to wytłuszczenie tekstu), np.

pogrubiony tekst html i seo

Szczegółową składnię poszczególnych znaczników, które pomogą Ci stworzyć opis przedmiotu, przedstawiliśmy w kolejnych zagadnieniach naszego poradnika.

Informacje o tym jak używać języka HTML znajdziesz również na stronach internetowych kursów HTML. Jeśli chcesz na bieżąco sprawdzać, czy wpisywane przez Ciebie znaczniki działają poprawnie możesz również skorzystać z któregoś z edytorów HTML.

W kwietniu 2017 r. udostępniliśmy nowy edytor, który pozwala Ci wystawiać oferty w nowej wersji, bez szablonów HTML. Wystawianie ofert według nowych standardów stanie się obowiązkowe w pierwszej połowie 2018 roku. (dowiedz się więcej). Do tego czasu możesz nadal wystawiać oferty z szablonamu HTML. Szczegółową składnię poszczególnych znaczników, które pomogą Ci stworzyć opis przedmiotu, przedstawiliśmy w kolejnych zagadnieniach naszego poradnika.

Informacje o tym jak używać języka HTML znajdziesz również na stronach internetowych kursów HTML. Jeśli chcesz na bieżąco sprawdzać, czy wpisywane przez Ciebie znaczniki działają poprawnie możesz również skorzystać z któregoś z edytorów HTML.

Czy ten artykuł był pomocny?