gdzie?

FAQ

Co oznacza dopisek „transakcja grzecznościowa” w opisie przedmiotu?

Czym jest transakcja grzecznościowa?

Jest to transakcja wystawiona przez sprzedającego na życzenie kogoś z rodziny lub znajomych. Dopisek „transakcja grzecznościowa” oznacza, że:

  • sprzedaż prowadzona jest w imieniu innej osoby,
  • przedmiot transakcji nie należy do sprzedającego,
  • informacje o przedmiocie można uzyskać u jego właściciela, którego dane kontaktowe znajdują się zazwyczaj w opisie transakcji.

Jednak pamiętaj, że wystawienie - nawet grzecznościowe - przedmiotu dla zablokowanego użytkownika, może doprowadzić do zawieszenia konta.

Jak bezpiecznie kupować w transakcji grzecznościowej?

Aby zakup w transakcji grzecznościowej był bezpieczny, upewnij się, że sprzedający jest upoważniony do zawarcia i zrealizowania umowy w imieniu innej osoby. Nie kupuj towaru poza Allegro ani od Sprzedającego, ani od właściciela przedmiotu. Taki zakup jest nie tylko niezgodny z zasadami serwisu, ale może również być ryzykowny. Pamiętaj, że zakupy poza Allegro nie są objęte ubezpieczeniem POK.

Jakie prawa ma kupujący w transakcji grzecznościowej?

Takie same, jak w przypadku każdej innej transakcji. Sprzedający, który wystawia transakcję grzecznościową, potwierdza, że jest uprawniony do przekazania tytułu własności każdemu, kto nabędzie przedmiot. Dlatego po wygraniu takiej transakcji masz pełne prawo domagać się sprzedaży przedmiotu za ustaloną cenę.

Czy ten artykuł był pomocny?