gdzie?

FAQ

Cenniki dostawy - tworzenie, edycja i podmiana

Dzięki ustawionym przez Ciebie cennikom, Twój kontrahent zobaczy całkowity koszt dostawy przed dokonaniem płatności. W ten sposób ułatwisz zakupy swoim klientom, a sobie - zarządzanie sprzedażą, co pomoże ci ją usprawnić. Zadbaj o to, żeby każda Twoja oferta miała zdefiniowany cennik dostawy. Ustal również sposób naliczania kosztów w przypadku, gdy sprzedane przedmioty mają różne cenniki.

Wszystkie cenniki dostawy zapiszesz w postaci szablonów. Możesz zapisać do 50 cenników i każdemu z nich nadać nazwę. Podczas wystawiania nowej oferty wystarczy, że użyjesz jednego z zapisanych szablonów cennika dostawy lub utworzysz nowy i zapiszesz go jako kolejny szablon.

Jak stworzyć szablon cennika dostawy?
 1. Przejdź do zakładki Cenniki dostawy.

  cennik dostawy 1 ok

 2. Kliknij „Edytuj swoje cenniki dostawy”, a następnie „Dodaj nowy cennik”.

  cennik dostawy 2 zm

 3. Nazwij swój cennik, abyś mógł go w przyszłości łatwo zidentyfikować. Nazwę wpisz w polu "Stwórz nowy cennik".

 4. Spośród dostępnych opcji wysyłki wybierz te, które zaoferujesz swoim klientom w ofertach. Uzupełnij pola "Pierwsza sztuka", "Kolejna sztuka" i "Liczba w paczce". Jeśli za wysyłkę kolejnych sztuk nie pobierasz dodatkowej opłaty, wówczas w polu "Kolejna sztuka" wpisz kwotę 0 zł, a w kolumnie "Liczba w paczce" podaj maksymalną liczbę przedmiotów, jakie możesz wysłać w jednej przesyłce.

  cennik dostawy krok 3 i 4

 5. Na koniec kliknij [Zapisz]. Twój cennik jest gotowy!

Jak dodać cennik do nowo wystawianej oferty?

W formularzu sprzedaży znajdziesz część "Dostawa i płatność", a w niej pozycję "cennik dostawy". Kliknij na rozwijaną listę i wybierz jeden z Twoich cenników.

Jak podmienić cennik w trwającej ofercie?

W pojedynczej ofercie:

 1. Przejdź do zakładki Sprzedaję i zaznacz ofertę, w której chcesz podmienić cennik.
 2. W rozwijalnym menu "Opcje", znajdującym się przy ofercie, po prawej stronie, kliknij [Zmień].
 3. Przejdź dalej klikając [Zmień] w polu "Zmień opis przedmiotu". Zostaniesz przeniesiony do strony z formularzem sprzedaży.
 4. W formularzu przejdź do części "Sposób dostawy", kliknij [Wybierz cennik dostawy]. Zobaczysz nazwy wszystkich zdefiniowanych przez siebie cenników. Wybierz ten, którego chcesz użyć w ofertach i gotowe.

W kilku ofertach naraz:

 1. Przejdź do zakładki Sprzedaję i zaznacz oferty, w których chcesz podmienić cennik.
 2. Kliknij ikonę „Zmień opcje dostawy”, która znajduje się w dolnym pasku.
 3. Wybierz cennik, który chcesz zastosować w zaznaczonych ofertach i kliknij [Zatwierdź].
Uwaga!

Edycja cenników jest dostępna w ofertach z opcją "kup teraz". W przypadku licytacji, zmiana możliwa jest do momentu pojawienia się w niej licytantów.


Zobacz także:

Czy ten artykuł był pomocny?