Mam zablokowane konto. Czy mogę założyć nowe?

Jeżeli Twoje konto na Allegro zostało zawieszone, aby założyć nowe – musisz otrzymać naszą zgodę.

W tym celu napisz do nas i wyjaśnij blokadę poprzedniego konta:

Jeśli nie wyjaśnisz blokady poprzedniego konta, a mimo to uda Ci się zarejestrować i aktywować nowe konto, nie oznacza to, że wyraziliśmy zgodę na jego rejestrację. Będzie ono założone niezgodnie z Regulaminem, przez co w każdej chwili możemy je zawiesić bez możliwości przywrócenia mu aktywności.

W przypadku blokady jednego z kont z powodu rażących naruszeń zasad, sankcje mogą dotyczyć także pozostałych Twoich kont, nawet jeśli konta te zostały zarejestrowane jeszcze przed blokadą.

Po zawieszeniu konta niedozwolone jest również korzystanie z konta innej osoby oraz rejestrowanie kont na dane innych osób. Konsekwencją naruszenia tej zasady może być zawieszenie wszystkich kont używanych przez osobę, której konto jest zawieszone.

Jeśli z naszych danych systemowych wynika, że kilka osób regularnie i niezależnie od siebie korzystających z Allegro jest ze sobą powiązanych (poprzez nazwisko, adres domowy bądź adres IP komputera), a zdarzy się, że jedna z nich złamie nasze zasady i jej konto zostanie zawieszone, nie blokujemy automatycznie kont pozostałych osób.

Jeśli jednak istnieją przesłanki, że właściciel zawieszonego konta korzysta z innych kont, są one blokowane. Ryzyko blokady dotyczy w szczególności takich powiązanych kont, które pojawiły się lub wznowiły działalność dopiero po blokadzie jednego z nich.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nadal szukasz odpowiedzi?  ZAPYTAJ NA ALLEGRO GADANE

Warto wiedzieć więcej


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro