Wybór towaru z listy

Wybór towaru z listy ma miejsce wtedy, gdy w jednej ofercie sprzedajesz przedmioty różniące się między sobą.

Oferowanie możliwości wyboru towaru z listy nie jest dozwolone na Allegro, ponieważ pozwala uniknąć opłat związanych z wystawieniem oraz sprzedażą przedmiotów w osobnych ofertach, a także stanowi utrudnienie dla Kupujących.

Zabroniony jest w szczególności wybór rozmiaru, modelu, marki, kształtu przedmiotu, a także tytułów książek, filmów itp. W przypadku żywych zwierząt niedozwolony jest wybór zwierzęcia o określonych cechach, ze szczególnym uwzględnieniem gatunku, rasy i płci.

Wyjątkiem od tej zasady są oferty dotyczące
  • Przedmiotów personalizowanych, wykonywanych na indywidualne zamówienie Kupującego. W takich ofertach dopuszczalny jest wybór tego parametru, który zależy od upodobań lub potrzeb Klienta. Wybór nie może dotyczyć innych cech przedmiotu ani wpływać na jego cenę.

    Przykład: Sprzedajesz etykiety adresowe. Kupujący podaje dowolną treść do ich uzupełnienia, a także wybiera na przykład kolor tła lub rodzaj czcionki, jednak cena za przedmiot nie zmienia się.

  • Usług wykonania przedmiotów na indywidualne zamówienie Klienta. Różnice w pojedynczych parametrach sprzedawanego w ten sposób towaru nie mogą wpływać na jego cenę. Usługi, których ceny zależą od wyboru parametru, powinny być wystawiane osobno.

    Przykład: Szyjesz spodnie na miarę. Jeśli niezależnie od wyboru fasonu, kroju bądź materiału kosztują one tyle samo, możesz wystawić jedną ofertę. Jeżeli zmiana jednego parametru, na przykład materiału, wpłynie na cenę, wystaw usługi osobno.

  • Zwierząt akwariowych i terrariowych w kategorii Zwierzęta - pod warunkiem, że w opisie oferty nie rozróżniasz poszczególnych egzemplarzy pod względem gatunku, rozmiaru, płci czy innych cech. Zobowiązujesz się do aktualizacji ilości sprzedanych osobników zgodnie ze stanem rzeczywistym.

    Przykład: Sprzedajesz 10 rybek tego samego gatunku. Po pojawieniu się pierwszych ofert kupna, usuń z opisu przedmiotu informacje i zdjęcia dotyczące wykupionych osobników.

W transakcjach, gdzie oferowana liczba przedmiotów jest większa niż 1 (czyli w tak zwanych ofertach wieloprzedmiotowych), możesz oferować wybór koloru lub wzoru graficznego.

Przykład: W ofercie wieloprzedmiotowej wystawiasz 4 koszulki: 3 żółte i jedną niebieską. W momencie, gdy jeden z kolorów się wyprzeda, musisz usunąć z opisu informacje i zdjęcia dotyczące wykupionych wersji kolorystycznych produktu.

Nie można proponować Kupującym kontaktu przed zakupem w celu zorientowania się w dostępnych kolorach / wzorach.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nadal szukasz odpowiedzi?  ZAPYTAJ NA ALLEGRO GADANE

Warto wiedzieć więcej


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro