Wskazówki na temat sprzedaży w kategorii Produkty spożywcze

Obowiązujące przepisy

Sprzedaż żywności - zarówno tradycyjna, jak i przez internet - jest regulowana wieloma przepisami. Wśród nich są na przykład takie, które określają, co ma znajdować się na etykiecie towaru. Handel niektórymi artykułami żywnościowymi jest objęty osobnymi, szczegółowymi regulacjami. Istnieją też ograniczenia dotyczące wwozu produktów żywnościowych wytworzonych poza granicami Polski.

Jeśli zamierzasz sprzedawać żywność na Allegro, upewnij się, że robisz to zgodnie z obowiązującymi dla swojego asortymentu przepisami. Zamieszczone poniżej wskazówki mają charakter ogólny i nie są skrótem zasad obowiązujących w handlu żywnością w Polsce. Aby zapoznać się z tymi przepisami, przejdź na stronę Polskiej Federacji Producentów Żywności.

Na Allegro całkowicie zakazana jest sprzedaż
  • wyrobów tytoniowych przeznaczonych do celów innych niż kolekcjonerskie,
  • narkotyków, środków odurzających, substancji psychotropowych lub tak zwanych środków zastępczych.
Informacje w opisie przedmiotu przydatne dla Kupujących

Zapewnij Kupującym wyczerpujące informacje o swoim produkcie - doinformowany Klient chętniej podejmuje decyzję o zakupie. Dlatego w opisie przedmiotu podaj szczegóły na temat swojego towaru, takie jak:

  • waga netto,
  • skład,
  • data produkcji oraz termin przydatności do spożycia,
  • producent.
Artykuły nietrwałe i dostawa przed upływem terminu przydatności do spożycia

W przypadku artykułów nietrwałych opisz na stronie przedmiotu kroki, które podejmiesz, aby przedmiot bezpiecznie dotarł do Kupującego. Zadbaj o to, by wszystkie produkty żywnościowe zostały dostarczone przed upływem daty przydatności do spożycia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nadal szukasz odpowiedzi?  ZAPYTAJ NA ALLEGRO GADANE

Warto wiedzieć więcej


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro