Niedozwolone doliczanie dodatkowych opłat

Doliczanie dodatkowych kosztów po zakończeniu transakcji nie jest dozwolone. Zapoznaj się z poniższymi informacjami, aby uniknąć wątpliwości.

Dodatkowe opłaty oraz koszty przesyłki

Doliczanie dodatkowych opłat do ceny końcowej jest niedozwolone. Nie możesz wymagać od kupującego, by zapłacił kwotę większą niż ta, za którą kupił przedmiot (za pomocą kup teraz lub licytacji), łącznie z koszem wybranej metody dostawy.

Pobierz wyłącznie koszt przesyłki w rzeczywistej wielkości, w oparciu o cenniki firm pocztowych i kurierskich. Możesz zaokrąglić te koszty, aby ułatwić kupującym rozliczenie. Koszt przesyłki to zarówno podstawowe koszty przesłania przedmiotu, jak i opłaty za opcje dodatkowe oferowane przez pocztę i firmy kurierskie, na przykład ubezpieczenie.

Do ceny końcowej nie doliczaj kosztów związanych z przygotowaniem towaru do wysyłki, takich jak pakowanie czy obsługa. Te koszty powinny być wliczone w cenę przedmiotu.

Dodatkowe prowizje

Zabronione jest doliczanie prowizji Allegro lub prowizji za płatności kartą płatniczą.

Kwoty netto

Zakazane są też oświadczenia, że licytowana kwota jest ceną netto (bez VAT) lub że należy doliczyć określony procent ceny w celu uzyskania faktury VAT. Wszystkie licytowane kwoty są cenami brutto (z VAT) podanymi w złotówkach i jeśli prowadzisz działalność gospodarczą, zobowiązujesz się na życzenie klienta wystawić fakturę bez dodatkowych kosztów.

Opłaty celne

Jeśli transakcja będzie objęta obowiązkiem celnym, cena przedmiotu nie musi uwzględniać wysokości opłaty celnej.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nadal szukasz odpowiedzi?  ZAPYTAJ NA ALLEGRO GADANE

Warto wiedzieć więcej


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro