Jak wznowić zakończoną ofertę z tym samym numerem i zachować jej popularność?


Na czym polega wznawianie ofert?
  • udostępnimy ją ponownie w Allegro z tym samym numerem i adresem WWW
  • zachowamy jej popularność (np. jeśli wznowisz 30 dniową ofertę po 10 dniach od jej zakończenia, w ofercie nadal będzie naliczona popularność z ostatnich 20 dni jej trwania)
  • liczymy od nowa jej czas trwania (jeśli wznawiasz ofertę 10 dniową - udostępnimy ją w serwisie na kolejne 10 dni) Możesz wznowić ofertę kup teraz, sklepową lub ogłoszeniową w ciągu 60 dni od jej zakończenia. Po tym czasie przenosimy ofertę do archiwum
Jak wznowić ofertę?

Jak wznowić pojedynczą ofertę

Sposób 1: Przejdź do zakładki Moje oferty - i skorzystaj z przycisku Akcje, dostępnego przy każdej ofercie. Znajdziesz tam opcję Wznów.

Sposób 2: Otwórz stronę oferty na Allegro i skorzystaj z opcji Wznów. Przekierujemy Cię do formularza edycji oferty - tam możesz poprawić jej dane i ponownie ją wystawić.

Jak wznowić kilka ofert jednocześnie

Przejdź do zakładki Moje oferty i zaznacz wybrane oferty. Na zielonym pasku na dole wybierz opcję Wznów.

Gdy wznawiasz ofertę, musi ona spełniać aktualne zasady Allegro. Nie wznowisz oferty na przykład wtedy, gdy dotyczy ona przedmiotu, którego sprzedaż jest zakazana.

Co z popularnością?

Popularność to liczba zakupów w ofercie z 30 ostatnich dni. Jeśli wznowisz ofertę zanim minie 30 dni od jej zakończenia, zachowasz popularność proporcjonalnie. Oznacza to, że jeśli wznowisz ofertę po 20 dniach od jej zakończenia, będzie w niej naliczona popularność z ostatnich 10 dni jej trwania.

Co z opłatami?

Gdy wznowisz ofertę, wznowimy też opłaty:

  • jeśli dany cykl opłatowy (za wystawienie, promowanie, opcje dodatkowe) nie dobiegł do końca - nie naliczamy od razu nowych opłat, nie ingerujemy w cykl opłatowy. Kolejne opłaty pojawią się zgodne z cyklem.
  • jeśli cykl opłatowy (za wystawienie, promowanie, opcje dodatkowe) dobiegł do końca - rozpoczniemy nowy wraz z ponownym startem oferty.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nadal szukasz odpowiedzi?  ZAPYTAJ NA ALLEGRO GADANE

Warto wiedzieć więcej


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro