Kiedy i jak mogę zmienić status konta?

.Jeśli chcesz przekształcić konto zwykłe na konto firmowe lub na odwrót, zrobisz to wyłącznie w przypadku, gdy prowadzisz własną jednoosobową działalność gospodarczą lub prowadzisz swoją firmę jako pion w inkubatorach przedsiębiorczości.

Jak zmienić status konta zwykłego na konto firmowe i co jest potrzebne do zmiany?
 1. Przejdź do zakładki Dane konta.
 2. W części konto znajdziesz pytanie - Jesteś przedsiębiorcą? Zmień swoje konto na [firmowe] - kliknij w ostatni wyraz, aby przejść do formularza zmiany statusu konta.

status konta - formularz

 1. W zakładce Dane przedsiębiorstwa wybierz rodzaj przedsiębiorstwa, podaj dane firmy i załącz dokumenty rejestracyjne firmy.

  dane

Zmiana statusu z konta zwykłego na konto firmowe wymaga:

 • podania numeru NIP
 • przysłania zdjęcia nadania NIP i zdjęcia zaświadczenia o wpisie EDG lub wpisu do CEiDG.

Jeśli Twoje konto zwykłe było współdzielone z małżonkiem, po przekształceniu go w konto firmowe stracisz tę możliwość. Dane małżonka zostaną automatycznie usunięte. Nie możesz przekształcić konta, jeśli firmę prowadzi małżonek.

Jak zmienić status konta firmowego na konto zwykłe i co jest potrzebne do zmiany?
 1. Przejdź do zakładki Dane konta Allegro.
 2. W polu Konto Firma kliknij odnośnik [Przejdź do formularza].

  konto

 3. W zakładce Dane konta Allegro zaktualizuj Twoje dane, jeśli różnią się od danych Twojej firmy.

 4. Konto firmowe możesz przekształcić w konto zwykłe wyłącznie na swoje dane osobowe, jako właściciela tego przedsiębiorstwa.

 5. Jeśli zamkniesz lub zawiesisz jednoosobową działalność gospodarczą, możesz przekształcić swoje dotychczasowe konto firmowe na konto zwykłe. Zmiana statusu z konta firmowego na zwykłe wymaga zamknięcia konta fakturowego lub zaktualizowania jego danych (np. jeśli chcesz usunąć nazwę firmy z ustawień konta).
 6. Przy pozostałych rodzajach działalności (na przykład spółce z o.o., komandytowej, jawnej itp.), nie zmienisz statusu z konta firmowego na konto zwykłe. W tym przypadku, po zamknięciu firmy, należy rozwiązać umowę z Allegro. Możesz zarejestrować w Allegro nowe konto - zwykłe, na swoje indywidualne dane.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nadal szukasz odpowiedzi?  ZAPYTAJ NA ALLEGRO GADANE

Warto wiedzieć więcej


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro