Jak zakończyć działalność w Allegro?

Możesz zakończyć działalność w Allegro przez:

  • odstąpienie od umowy z serwisem
  • rozwiązanie umowy.

W ciągu 14 dni od rejestracji możesz odstąpić od umowy z Allegro bez podania przyczyny, o ile nie wykonałeś w tym czasie żadnej czynności w serwisie. Dotyczy to w szczególności zakupu, wystawienia przedmiotu na sprzedaż, korzystania z serwisu Charytatywni Allegro oraz kontaktu z innymi użytkownikami za pośrednictwem formularzy Wyślij e-mail do tego użytkownika lub Zadaj pytanie sprzedającemu.

Aby odstąpić od umowy, wyślij wniosek. Rozpatrzymy go do 20 dni roboczych. Dane osobowe zostaną całkowicie usunięte.

Jeśli skorzystasz z jakichkolwiek usług Allegro po wysłaniu wniosku lub przesłaniu oświadczenia, będzie to równoznaczne z rezygnacją z odstąpienia od umowy.

Aby rozwiązać umowę z serwisem, najpierw wyślij formularz. Wysłanie formularza jest równoznaczne z wypowiedzeniem umowy zawartej z serwisem podczas rejestracji konta.

Okres wypowiedzenia potrwa 60 dni. W jego trakcie nie będziesz mógł korzystać z większości funkcji Allegro, m.in. kupować oraz wystawiać przedmiotów. Usuniemy też Twoje wystawione oferty. Przez 60 dni będziesz mógł zalogować się na swoje konto oraz dokończyć rozpoczęte zakupy, licytacje i Dyskusje. Po tym czasie utracisz tę możliwość i dojdzie do rozwiązania umowy z Allegro.

Przed wypowiedzeniem umowy:

  • Jeśli korzystasz z Abonamentów dla Sprzedających, wyłącz tę usługę w zakładce Abonamenty.
  • Jeśli masz otwarty rachunek fakturowy, ureguluj saldo na koncie Allegro i zamknij go w zakładce Faktury lub skorzystaj z przycisku [skontaktuj się z nami] pod tym artykułem.
  • Wypłać środki z Allegro Finanse (usługi PayU lub Przelewy24).
  • Opłać ewentualne zaległości wobec Allegro.
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nadal szukasz odpowiedzi?  ZAPYTAJ NA ALLEGRO GADANE

Warto wiedzieć więcej


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro