Z jakich funkcji serwisu mogę korzystać, jeśli moje konto zostało zawieszone?

Informacje o powodach blokady Twojego konta znajdziesz w wiadomości e-mail, którą wysyłamy w momencie nałożenia blokady.

W czasie, gdy konto jest zawieszone, masz dostęp jedynie do tych funkcji serwisu, które mogą Ci pomóc zrealizować umowy dotyczące ofert zakończonych przed zawieszeniem, skontaktować się z kontrahentami oraz uregulować należności wobec Allegro.

Narzędzia, do których masz dostęp z zawieszonym kontem
Z zawieszonym kontem nie możesz
  • składać ofert kupna
  • wystawiać przedmiotów na sprzedaż
  • wystawiać oceny sprzedającemu
  • kontaktować się z innymi klientami serwisu przez formularz.

W momencie zawieszenia konta usuniemy wszystkie wystawione, trwające oferty oraz wszystkie złożone przez Ciebie oferty kupna.

Blokada sprzedaży

Na konto możemy założyć też blokadę sprzedaży. W jej trakcie:

  • nie usuniemy Twoich trwających ofert
  • nie wznowimy ofert - zrobisz to ręcznie dopiero, gdy zdejmiemy blokadę
  • Twoje oferty do wyczerpania przedmiotów, dla których powinna zostać pobrana opłata za kolejne 30 dni, zostaną zakończone
  • nie wystawisz nowych ofert.

Nadal możesz kupować, jednak nie skontaktujesz się ze swoim kontrahentem za pomocą opcji [Pytanie do sprzedającego]. Jeśli korzystasz z Menedżera sprzedaży, podczas blokady sprzedaży oferty nie będą się wznawiać, a po jej zdjęciu konieczne będzie ponowne, ręczne ich wystawienie.

W przypadku wyjątkowo poważnego naruszenia zasad blokujemy całkowicie możliwość zalogowania się do Allegro, a w specjalnych przypadkach ograniczamy dostęp z danego komputera / numeru IP.

Po zawieszeniu konta nie możesz zarejestrować się ponownie bez naszej zgody. Aby uzyskać więcej informacji o powodach zawieszenia konta, odpowiedz na nasz e-mail z tą informacją. Rozwiązanie umowy z serwisem nie oznacza, że możesz założyć kolejne konto, jeśli nie wyjaśnisz powodów blokady na poprzednim.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nadal szukasz odpowiedzi?  ZAPYTAJ NA ALLEGRO GADANE

Warto wiedzieć więcej


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro