Kiedy mogę zrezygnować z zakupu?

W większości przypadków możesz odstąpić od umowy w ciągu 14 dni od otrzymania przedmiotu (a w przypadku świadczenia usługi – od daty zawarcia umowy). Aby to zrobić, poinformuj Sprzedającego o odstąpieniu.

Masz obowiązek odesłać towar w ciągu 14 dni od daty przesłania oświadczenia, a Sprzedający w tym samym czasie powinien zwrócić Ci wpłaconą kwotę (cenę przedmiotu oraz koszt wysyłki). Może on jednak wstrzymać się z odesłaniem środków do czasu otrzymania przedmiotu.

Jeślli wybrałeś sposób dostarczenia przedmiotu inny, niż najtańszy oferowany przez Sprzedającego, nie jest on zobowiązany do zwrotu poniesionych przez Ciebie dodatkowych kosztów. W takim przypadku oodsyłasz przedmiot na własny koszt, a Sprzedający nie może żądać od Ciebie żadnej opłaty (odstępnego).

Od umowy możesz odstąpić nawet wtedy, gdy Sprzedający nie wysłał jeszcze przedmiotu. Tak samo jak w przypadku odstąpienia po otrzymaniu towaru, musisz o tym poinformować Sprzedającego.

Sprzedający nie może zastrzec na stronie przedmiotu, że nie przyjmuje zwrotu. Taka informacja może naruszać obowiązujące prawo.

Przepisy nie dają Ci prawa do odstąpienia od umowy bez podania przyczyny. Jeśli jednak Sprzedający umieści w opisie oferty informację, że akceptuje zwrot towaru bez podania przyczyny, wówczas zyskujesz takie prawo. Sprzedający powinien jasno określić warunki odstąpienia (termin, sposób odesłania oraz koszty zwrotu).

Sprawdź w jakich przypadkach Sprzedający może odmówić przyjęcia zwrotu towaru kupionego na Allegro.

Jeśli masz problem ze Sprzedającym po rezygnacji z zakupu, rozpocznij Dyskusję.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Warto wiedzieć więcej


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro