Jak działa licytacja?

Licytacja to aukcja, w której decydujesz jaką kwotę maksymalnie chcesz przeznaczyć na interesujący Cię przedmiot.

Jeśli interesuje Cię oferta z licytacją i chcesz wziąć w niej udział, kliknij przycisk [Licytuj]. Wówczas cena zostanie podniesiona o kwotę postąpienia.

Nie musisz cały czas śledzić przebiegu licytacji. W polu [Twoja oferta] wpisz maksymalną kwotę, jaką możesz zapłacić i kliknij [Licytuj]. Na następnej stronie potwierdź swoją ofertę - ponownie wybierz [Licytuj].

licytacja

Jeśli pojawią się inni licytujący, system będzie automatycznie licytować za Ciebie (o kwoty postąpienia potrzebne do ich przebicia) do momentu, aż ustalona przez Ciebie kwota maksymalna zostanie osiągnięta.

Oferty innych licytujących znajdziesz w zakładce Oferty kupna, na stronie oferty.

oferty kupna

Jeśli przez przypadek wpiszesz za dużą cenę maksymalną, możesz ją zmniejszyć do poziomu aktualnie osiągniętej kwoty w licytacji, powiększonej o kwotę postąpienia. Wystarczy, że wpiszesz nową kwotę i klikniesz [Licytuj].

Co może powodować trudności podczas licytacji

Jeśli napotkasz na trudności podczas licytacji - na przykład brak możliwości zalicytowania przedmiotu lub problemy z odmierzaniem czasu do końca aukcji - mogą one być spowodowane przez:

  • przeglądarkę - powinna być zaktualizowana i regularnie czyszczona z plików tymczasowych i ciasteczek. Pamiętaj też, aby odświeżać stronę aukcji, aby widzieć aktualny stan licytacji
  • programy blokujące wyświetlanie niechcianych reklam - mogą negatywnie wpłynąć na odmierzanie czasu do końca aukcji
  • programy antywirusowe
  • dodatki do przeglądarki

Dowiedz się więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Warto wiedzieć więcej


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro