X-press Couriers - dostawa tego samego dnia

We współpracy z firmą X-press Couriers udostępniamy nową metodę dostawy. Zapewnia ona dostawę tego samego dnia, jeśli kupisz i opłacisz zakup do odpowiedniej godziny.

Znajdziesz ją w wybranych ofertach na Allegro.

x-press couriers

W jakich miastach dostępna jest ta metoda dostawy?

X-press Couriers dostarcza przesyłki tylko na terenie następujących miast:

 • Poznań
 • Warszawa
 • Kraków
 • Katowice
 • Łódź
 • Wrocław
Kiedy mogę skorzystać z dostawy X-press Couriers?

Skorzystasz z niej, jeśli:

 • sprzedający udostępnia tę metodę dostawy w swojej ofercie
 • Twój adres dostawy znajduje się w jednym z wyżej wymienionych miast i podasz go w formularzu dostawy

Jeśli powyższe warunki będą spełnione, to w formularzu dostawy zobaczysz metodę dostawy X-press Couriers. Jeśli widzisz ją w ofercie, ale nie jest dostępna w formularzu dostawy to znaczy, że adres, na który chcesz otrzymać przesyłkę, nie znajduje się w jednym z wymienionych miast. Dodaj właściwy adres na swoim koncie lub wpisz go bezpośrednio w formularzu dostawy, a dostawa X-press Couriers będzie dostępna.

Ile kosztuje dostawa tego samego dnia?

Dostawa tego samego dnia kosztuje 22,90 zł za przesyłkę płatną z góry oraz 25,70 zł za przesyłkę płatną przy odbiorze.

Kiedy otrzymam moją przesyłkę?

W zależności od godziny, o której złożysz i opłacisz zamówienie, przesyłka dotrze do Ciebie tego samego lub następnego dnia roboczego.

Informację do kiedy należy złożyć i opłacić zamówienie znajdziesz w formularzu dostawy i płatności:

Na przykład:

 • Kup do 11:00, dostawa dziś między 18:00 - 22:00 - jeśli wyświetlisz ofertę do godziny wskazanej w informacji

 • Dostawa jutro między 18:00 - 22:00 - jeśli wyświetlisz ofertę w późniejszych godzinach - w których dostawa tego samego dnia nie będzie już możliwa

 • Dostawa w poniedziałek między 18:00 - 22:00 - jeśli wyświetlisz ofertę w piątek, w późniejszych godzinach - w których dostawa tego samego dnia nie będzie już możliwa

x-press couriers

Co, jeśli przesyłka nie dojdzie na czas lub będzie uszkodzona?

Dopóki przesyłka do Ciebie nie dotrze, reklamację może złożyć nadawca paczki. W takim przypadku skontaktuj się więc ze sprzedającym.

Jeśli masz pytania dotyczące statusu przesyłki:

Napisz na allegrocs@x-press.com.pl albo zadzwoń pod numer 801 00 66 00 lub 22 493 33 33

Jeśli z przyczyn losowych kurierowi nie uda się dostarczyć przesyłki, skontaktuje się z Tobą i wspólnie uzgodnicie nowy termin doręczenia. Jeśli przesyłka miała dotrzeć w piątek, to kurier może ją ponownie dostarczyć nawet w sobotę.

Jeśli chcesz złożyć reklamację (na przykład z powodu uszkodzonej przesyłki):

Napisz na allegroreklamacje@x-press.com.pl

Kurierzy wyposażeni są w nawigację, dzięki której firma zna dokładną trasę przesyłki oraz godzinę dostarczenia. W przypadku reklamacji masz więc pewność że firma wie, kiedy przesyłka rzeczywiście do Ciebie nie dotarła lub dotarła z opóźnieniem.

Czy mogę przełożyć termin dostarczenia przesyłki?

Możesz przełożyć termin dostawy, jeśli zgłosisz taką potrzebę maksymalnie do godziny 15.00 w dniu planowanej dostawy. Dostawę możesz przełożyć maksymalnie o 5 dni. Aby to zrobić, skontaktuj się z przewoźnikiem: napisz na allegrocs@x-press.com.pl albo zadzwoń pod numer 801 00 66 00 lub 22 493 33 33.

Co, jeśli nie odbiorę przesyłki?

Jeśli nie przełożysz terminu dostawy i nie odbierzesz przesyłki, kolejna próba doręczenia będzie płatna. Otrzymasz od przewoźnika wiadomość SMS z numerem telefonu. Skontaktuj się z przewoźnikiem i wskaż nowy termin odbioru. Firma ustali, czy sprzedający zgadza się na pokrycie kosztu kolejnej dostawy, który następnie musisz zwrócić sprzedającemu.

Dodatkowe informacje
 • Jeśli wybierzesz dostawę X-press Couriers, płatność przelewem tradycyjnym będzie niedostępna. Czas realizacji takiej płatności jest długi, więc uniemożliwiłaby ona szybką dostawę.

 • O statusach przesyłki przewoźnik poinformuje Cię SMS-em. W ten sposób dowiesz się, że przesyłka została nadana oraz kiedy kurier podejmie próbę doręczenia.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Warto wiedzieć więcej


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro