Dwustopniowe logowanie - najczęściej zadawane pytania

Czym jest dwustopniowe logowanie i jak je włączyć?

Gdy je włączysz, oprócz hasła do konta Allegro będziesz wpisywać dodatkowo kod z smsa, którego do Ciebie wyślemy. Nawet, gdy Twoje hasło trafi w niepowołane ręce, nie będzie można za jego pomocą zalogować się na konto.

Dwustopniowe logowanie włączysz w zakładce Bezpieczeństwo. Wyświetlimy stronę, na której podasz swój numer telefonu. Na następnej stronie poprosimy Cię o jego potwierdzenie. Dwustopniowe logowanie działa także na urządzeniach mobilnych.

Czy muszę przy każdym logowaniu wpisywać kod z smsa?

Jeśli nie chcesz za każdym razem wpisywać kodu z smsa, pod polem na kod zaznacz [Nie pytaj ponownie na tym urządzeniu]. W ten sposób dodasz to urządzenie do zaufanych i przy następnym logowaniu na tym urządzeniu (i w tej samej przeglądarce) nie będziemy wysyłać smsa z kodem.

Gdy wyczyścisz przeglądarkę (cookies) lub zmienisz jej konfigurację - urządzenie przestanie być zaufane i podczas logowania dostaniesz smsa. Dostaniesz go także za każdym razem gdy użyjesz trybu incognito w przeglądarce.

Jak mogę wyłączyć dwustopniowe logowanie?

Przejdź do zakładki Dwustopniowe logowanie i wybierz [wyłącz].

Jak zmienić numer telefonu do dwustopniowego logowania?

Możesz to zrobić w zakładce Dwustopniowe logowanie. Obok numeru telefonu kliknij [zmień].

Dwustopniowe logowanie a Web Api i Menedżer Sprzedaży

Jeśli korzystasz z dwustopniowego logowania, przez Web API i do Menedżera Sprzedaży zalogujesz się tylko dodatkowym hasłem (aplikacyjnym). Ustalisz je w zakładce Hasła do aplikacji.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Warto wiedzieć więcej


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro