Jak mogę chronić moją prywatność (hasło, dostęp do konta)?

Masz wpływ na bezpieczeństwo Twojego konta na Allegro. Zastosuj się do poniższych rad, by bezpieczniej korzystać z serwisu.

Hasło
  • Nie podawaj swojego hasła osobom trzecim.
  • Na hasło najlepiej wybierz długą, trudną do odgadnięcia kombinację liter i cyfr (np. 45Sekwencja0134). Dodatkowym zabezpieczeniem jest stosowanie małych i dużych liter - system rozpoznaje je jako różne znaki.
  • Hasło nie powinno przypominać Twojej nazwy użytkownika.
  • Powinno składać się z minimum 8 znaków, w tym z co najmniej 1 cyfry i 1 dużej litery. Hasło nie może mieć więcej niż 16 znaków.
  • Słowa, których nie powinno się używać jako hasła, to informacje na Twój temat znane wielu osobom - na przykład data urodzin czy nazwa ulubionego zespołu. Postaraj się też zastosować inne hasło, niż do konta e-mail.
  • Hasłem nie może być ani Twoja nazwa użytkownika, ani Twoje imię czy nazwisko.

Jeśli korzystasz już z hasła, które łatwo odgadnąć - zmień je w zakładce Logowanie i hasło.

Nigdy nie pytamy o Twoje hasło

Pracownik Allegro nigdy nie zapyta Cię w korespondencji e-mail o hasło do konta. Jeśli otrzymałeś taką prośbę od kogoś, kto podaje się za przedstawiciela Allegro, nie odpowiadaj na tę wiadomość i zgłoś nam taką sytuację.

Bezpieczne logowanie

Nazwą użytkownika (lub loginem w postaci Client:TwójnumerID), hasłem lub e-mailem do Allegro loguj się tylko na stronach Allegro (np. Allegro, Allegro Ads). Jeśli otrzymasz e-mail z odnośnikiem do strony, na której zostaniesz poproszony o zalogowanie się danymi z Allegro, zwróć uwagę na to, na jakiej stronie się znajdujesz. Jeśli nie jest to nasza strona lub budzi ona Twoje wątpliwości - nie podawaj swoich danych.

Dwustopniowe logowanie to dodatkowe zabezpieczenie Twojego konta. Nawet, gdy Twoje hasło trafi w niepowołane ręce, nie będzie można za jego pomocą zalogować się do konta, ponieważ wymagane będzie podanie również kodu z smsa. Sprawdź, jak działa i jak włączyć dwustopniowe logowanie.

Wylogowanie

Po zakończeniu przeglądania Allegro warto się wylogować - by nikt niepowołany nie skorzystał z Twojego konta na Twoim komputerze. W tym celu kliknij na swój login - znajdziesz go w prawym górnym rogu każdej strony serwisu - a następnie Wyloguj.


Kurs Akademii Allegro

Zobacz kurs, z którego dowiesz się, jak zwiększyć bezpieczeństwo zakupów w Internecie. Zapoznaj się z kilkoma prostymi zasadami i kupuj bezpiecznie! Przejdź do kursu.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Potrzebujesz dodatkowej pomocy?

Nadal szukasz odpowiedzi?  ZAPYTAJ NA ALLEGRO GADANE

Warto wiedzieć więcej


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro