Zmiany na Allegro Charytatywni - najczęściej zadawane pytania

Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania o zmiany w działaniach charytatywnych.

Dla Organizacji Charytatywnych

Kliknij wybrane pytanie, aby zobaczyć odpowiedź.

Od 30 września nie będziesz mieć dostępu do swojego konta na charytatywni.allegro.pl. Strona będzie pełniła funkcję jedynie promocyjną, a wszystkie działania charytatywne będziemy prowadzić wyłącznie na allegro.pl.

W artykułach Pomocy i Akademii Allegro znajdziesz wszystkie informacje na ten temat. Zawsze możesz też zadać pytanie na Allegro Gadane.

Musisz być fundacją, stowarzyszeniem, klubem sportowym lub inną organizacją, której celem statutowym jest działalność charytatywna. Dodatkowo, musisz posiadać konto firmowe na Allegro i nadać mu status Organizacji Charytatywnej. Sprawdź, jak to zrobić.

To bardzo proste - wszystkie informacje znajdziesz w tym artykule w Pomocy.

Zbiórka na cel charytatywny może trwać maksymalnie 12 miesięcy.

Kupujący w szybki sposób znajdzie Twoją organizację na liście Organizacji Charytatywnych. Nazwę Twojej organizacji pokażemy na stronie oferty charytatywnej, którą wystawisz na stworzony cel oraz na liście Twoich zbiórek.

Wystarczy, że jedna osoba z uprawnionych do zawierania umów w imieniu organizacji kliknie [akceptuj] w zakładce Dane organizacji.

W zakładce Dane konta w części Osoba obsługująca konto podaj dane osoby, która będzie odpowiedzialna za kontakt z nami oraz wzajemne uzgodnienia w bieżących sprawach.

Aby założyć nowe konto musisz podać adres e-mail, który nie był wcześniej używany na Allegro. Jeżeli masz już konto i jest ono powiązane z tym adresem e-mail, masz dwie możliwości:

  • gdy wypełniasz formularz rejestracji konta firmowego podaj nowy adres e-mail, który do tej pory nie był używany na Allegro - na przykład adres organizacji
  • w ustawieniach obecnego konta, w zakładce Moje konto, zmień adres e-mail na inny - dzięki temu nowe konto firmowe założysz na wybrany wcześniej adres.

Nie. Charytatywni.allegro.pl i allegro.pl to odzielne serwisy.

Aby prowadzić zbiórki na Allegro, musisz posiadać konto firmowe na dane Twojej organizacji oraz uzyskać status Organizacji Charytatywnej.

Jak to zrobić

Jeżeli Twoja organizacja nie działa na Allegro jako firma, wystarczy, że:

Jeżeli Twoja organizacja ma już aktywne konto firmowe na Allegro - złóż wniosek o status Organizacji Charytatywnej i zaakceptuj umowę.

Tak. Charytatywni.allegro.pl i allegro.pl to osobne serwisy.

Aby prowadzić zbiórki charytatywne na Allegro musisz posiadać konto firmowe na dane Twojej organizacji oraz uzyskać status Organizacji Charytatywnej.

Jak to zrobić

Jeżeli Twoja organizacja nie działa na Allegro jako firma, wystarczy, że:

Jeżeli Twoja organizacja ma już aktywne konto firmowe na Allegro - złóż wniosek o status Organizacji Charytatywnej i zaakceptuj umowę.

Będziemy stopniowo wygaszać stronę charytatywni.allegro.pl. Aktualnie prowadzone na niej zbiórki będą aktywne do 31 sierpnia 2020 roku.

Od 15 czerwca umożliwiamy zakładanie zbiórek i ofert charytatywnych na Allegro. Jeżeli posiadasz już konto firmowe oraz status Organizacji Charytatywnej, możesz tworzyć nowe zbiórki na Allegro. Aby wystawić nowe oferty charytatywne skorzystaj z dedykowanego formularza.


Dla kupujących

Kliknij wybrane pytanie, aby zobaczyć odpowiedź.

Oferty charytatywne znajdziesz na kilka sposobów:

Wszystkie oferty charytatywne na Allegro oznaczone są ikoną: oferta charytatywna

Sprawdź, jak je znaleźć.

Wszystkie informacje znajdziesz w zakładce Moje zakupy. Sprawdzisz cel przekazanych środków oraz status wpłaty na konto Organizacji Charytatywnej.

Tak. Podziel się swoimi wrażeniami z innymi kupującymi - działa to tak samo jak w zwykłych ofertach.

Możesz wybrać spośród metod dostawy dla płatności z góry, które będą dostępne w ofercie charytatywnej. Ustala je osoba, która wystawiła ofertę.

Możesz logować się na stronie charytatywni.allegro.pl do 30 września 2020 roku.


Sprzedaż ofert charytatywnych na Allegro

Kliknij wybrane pytanie, aby zobaczyć odpowiedź.

Do 30 września 2020 roku. W tym czasie wypłać pozostałe środki dostępne na rachunku. Jeśli tego nie zrobisz - skontaktuj się z PayU, aby odzyskać niewypłacone środki.

Skorzystaj z prostego formularza wystawiania ofert charytatywnych na Allegro. Zobacz, jakie to łatwe - kliknij, aby przejść do formularza.

Czas trwania oferty na cel charytatywny jest taki sam, jak w przypadku pozostałych ofert na Allegro. Nie może on jedynie przekraczać daty zakończenia zbiórki.

W szczególnych przypadkach możesz wystawić licytację charytatywną na dłużej niż 10 dni. Aby to zrobić, skontaktuj się z nami z pomocą tego fomularza.

Po dacie zakończenia zbiórki automatycznie zakończymy oferty, które jej dotyczyły, również te z opcją wznawiania.

Pomaganie nic nie kosztuje. Nie pobieramy opłat za wystawienie przedmiotu ani prowizji od sprzedaży w ofertach charytatywnych.

Masz duży wybór. Możesz wskazać metody dostawy dla płatności z góry, które udostępniamy na Allegro.

Nie. W przypadku ofert charytatywnych możliwa jest tylko płatność z góry.

Tak. Kupujący może ocenić zakupy w ofercie charytatywnej.

Kupujący znajdą je:

Oznaczymy Twoje oferty ikoną Allegro Smart! jeśli spełniasz określone warunki.

Nie. Wszystkie licytacje charytatywne zaczynają się od złotówki.

Każdy kto ma aktywne konto na Allegro, może wystawić ofertę charytatywną na dowolny cel. Wystarczy, że w formularzu wystawiania wskażesz cel zbiórki, który zasila konto wybranej organizacji.

Oferty charytatywne na Allegro wystawisz przez dedykowany formularz. Poza tym wszystkie zasady, także dotyczące opisu i zdjęć, są takie same jak na Allegro.


Potrzebujesz dodatkowej pomocy?


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro