13 września 2019, 12:28

Zmiana sposobu logowania do banków

14 września 2019 r. zostanie wprowadzona dyrektywa PSD2, przez którą zmieni się sposób logowania do serwisów internetowych polskich banków.

Jeśli zrobisz zakupy na Allegro i przejdziesz do płatności szybkim przelewem lub kartą, bank może Cię poprosić o dodatkową weryfikację podczas logowania.

Logowanie i zakupy na Allegro pozostaną bez zmian.

Przed zmianą:

Po wybraniu metody płatności szybkim przelewem, logujesz się do banku za pomocą swojego numeru identyfikacyjnego i hasła. Następnie wykonujesz płatność i standardowo potwierdzasz ją kodem SMS lub akceptujesz w aplikacji mobilnej banku.

Po zmianie:

Po wybraniu metody płatności szybkim przelewem, na stronie banku wpisujesz swój numer identyfikacyjny oraz hasło. Następnie dodatkowo weryfikujesz swoją tożsamość - na przykład przepisując kod SMS, który otrzymasz od banku. Dalej wykonujesz płatność i standardowo potwierdzasz ją kodem SMS lub akceptujesz w aplikacji mobilnej banku.

Sposób weryfikacji podczas logowania zależy od tego, jaką metodę stosuje Twój bank lub jaką metodę masz ustawioną. Zazwyczaj jest to kod sms, ale może być to również inny sposób, na przykład odcisk palca albo rozpoznawanie twarzy w aplikacji mobilnej banku.

Zależnie od banku, który jest wydawcą Twojej karty płatniczej, zmiana może dotyczyć też płatności kartą. W niektórych przypadkach bank poprosi Cię o dodatkową autoryzację transakcji - kodem SMS lub przez zalogowanie do bankowości internetowej.

W związku ze zmianą, w dniach 14 - 15 września 2019 r. mogą wystąpić utrudnienia w płatnościach przez internet, spowodowane pracami konserwacyjnymi zaplanowanymi przez banki.

Szczegóły na temat opisywanej zmiany znajdziesz na stronie swojego banku.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro