2 października 2019, 11:20

Umożliwienie sprzedaży kart podarunkowych, łatwiejsze korzystanie z Monet, reorganizacja kategorii Bilety, kupony, vouchery, rezygnacja z ocen czasu wysyłki i inne zmiany w regulaminach, które wprowadziliśmy 2 października

english version

Zapoznaj się z poniższymi informacjami, jeśli sprzedajesz na Allegro. Zgodnie z zapowiedzią, wprowadziliśmy dziś zmiany w tych obszarach:

 • umożliwiliśmy wszystkim sprzedającym wystawianie kart podarunkowych Allegro
 • zwiększyliśmy elastyczność korzystania z Monet podczas zakupów w aplikacji mobilnej Allegro
 • rozpoczęliśmy zmiany w kategorii Bilety, kupony, vouchery, dzięki czemu ułatwimy zakupy biletów i innych artykułów z tej kategorii - zapoznaj się ze szczegółami
 • sprzedający nie są już oceniani przez kupujących za czas wysyłki
 • zmieniliśmy liczbę Monet, które udostępniamy uczestnikom programu Super Sprzedawca
 • zmieniliśmy prowizje od sprzedaży w kategoriach: Dziecko (podkategorie Gry; Akcesoria dla mamy i dziecka; Okazje, przyjęcia; Karmienie dziecka z wyłączeniem podkategorii Żywność dla dzieci); Gry > Towarzyskie > Planszowe; w kategoriach Elektronika, Moda, Dziecko oraz Sport i Turystyka zmieniliśmy wysokość dodatkowej prowizji od sprzedaży w ofertach wyróżnionych
Każdy sprzedający może sprzedawać karty podarunkowe Allegro

Umożliwiliśmy wszystkim sprzedającym wystawianie kart podarunkowych Allegro. Dotychczas mogły one być sprzedawane tylko przez Allegro.

Większa elastyczność w korzystaniu z Monet w aplikacji mobilnej

Zwiększyliśmy elastyczność korzystania z Monet w aplikacji mobilnej Allegro - minimalną wartość kuponu zniżkowego obniżyliśmy z 10 zł do 5 zł.

Ułatwiamy zakupy biletów na Allegro

Część zapowiadanych zmian w kategorii Bilety, kupony, vouchery wprowadziiśmy dziś, natomiast przekształcenie kategorii Bilety w kategorię ogłoszeniową przełożyliśmy na 29 października. Dowiedz się więcej.

Usunęliśmy oceny za czas wysyłki

Wiemy, że sprzedający nie byli zadowoleni z możliwości oceniania czasu wysyłki, ponieważ w dużej części zależy on od dostawcy, nie od sprzedającego. Słuchamy Waszych głosów i usunęliśmy “czas wysyłki” z obszarów, które kupujący oceniają po transakcji.

Zmiana liczby Monet w programie Super Sprzedawca

Zmieniliśmy liczbę Monet, które przydzielamy za każde 5000 zł obrotu, z 25 do 20.

Zmiany prowizji od sprzedaży oraz dodatkowej prowizji od sprzedaży w wyróżnionych ofertach
 1. W kategorii Dziecko > Zabawki > Gry zmieniliśmy wysokość prowizji od sprzedaży z 10% na:

  • 12% dla przedmiotów, których wartość wynosi do 50 zł,
  • 6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
 2. W podkategoriach: Akcesoria dla mamy i dziecka; Okazje, przyjęcia; Karmienie dziecka z wyłączeniem podkategorii Żywność dla dzieci (w ramach kategorii Dziecko) zmieniliśmy prowizję od sprzedaży z 10% na 11%.

 3. W kategorii Gry > Towarzyskie > Planszowe zmieniliśmy wysokość prowizji z 8% na:

  • 12% dla przedmiotów, których wartość wynosi do 50 zł,
  • 6 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
 4. W kategoriach Elektronika, Moda, Dziecko oraz Sport i Turystyka zmieniliśmy wysokość dodatkowej prowizji od sprzedaży w ofertach wyróżnionych z 50% na 60% wartości obowiązującej prowizji od sprzedaży. Zmiana dotyczy ofert z aktywną opcją Wyróżnienia lub Pakietu Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie wystawionych w tych kategoriach.

Przed zmianą: przedmiot kosztuje 100 zł, przykładowa prowizja od sprzedaży wynosi 10% (10 zł). Dodatkowa prowizja w tej wyróżnionej ofercie wynosiła dotąd 50% od kwoty 10 zł, czyli 5 zł. Łączna prowizja w tym przypadku to 15 zł.

Po zmianie: przedmiot kosztuje 100 zł, prowizja od sprzedaży wynosi 10% (10 zł). Dodatkowa prowizja w tej wyróżnionej ofercie będzie wynosić 60% od kwoty 10 zł, czyli 6 zł. Łączna prowizja w tym przypadku to 16 zł.

Wszystkie dzisiejsze zmiany prezentujemy w pliku PDF. Dodane fragmenty zaznaczone są na zielono, a usunięte - na czerwono.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro