2 grudnia 2019, 12:22

Porządkowe zmiany w Regulaminie Allegro oraz Regulaminie Programu Monetowego

english version

Staramy się, aby korzystanie z Allegro było coraz bardziej satysfakcjonujące dla kupujących i sprzedających. Zgdnie z zapowiedzią, wprowadziliśmy dziś porządkowe zmiany i uproszczenia w kilku obszarach funkcjonowania serwisu.

Wydłużyliśmy czas, w którym informujemy o zmianach Regulaminu Allegro

Wydłużyliśmy minimalny czas, w którym informujemy kupujących i sprzedających o zmianach w Regulaminie Allegro - z 14 na 15 dni.

Monety Allegro - większe możliwości dla kupujących

Zwiększyliśmy dopuszczalną miesięczną liczbę zakupów z wykorzystaniem Monet. Teraz kupujący mogą korzystać z kuponu zniżkowego aż do 30 razy w miesiącu. Obecnie maksymalna liczba transakcji z Monetami to 10.

Produkty inwestycyjne, Malarstwo oraz Numizmatyka: przywróciliśmy sprzedającym możliwość odwołania ofert kupna w licytacji

Chcemy, aby sprzedaż i zakupy w licytacjach wystawionych w kategoriach Produkty inwestycyjne, Malarstwo oraz Numizmatyka były jeszcze bardziej satysfakcjonujące dla obu stron transakcji i przebiegały zgodnie z ich specyfiką, dlatego przywróciliśmy sprzedającym możliwość odwołania ofert kupna złożonych w licytacji. Dotychczas odwołanie oferty licytanta w tych kategoriach było możliwe tylko na jego prośbę.

Uporządkowaliśmy sposób tworzenia serii produktowych

Chcemy ułatwić kupującym korzystanie z proponowanych przez sprzedających serii produktowych, które są widoczne w dolnej części strony z ofertą. Mogą one zawierać grafikę i podpis związane bezpośrednio z przedmiotami oferowanymi w ramach serii. Serie produktowe są dostępne dla sprzedających posiadających abonament - dowiedz się więcej.

Uporządkowaliśmy sposób tworzenia nazwy użytkownika (loginu)

Chcemy, by nazwy kont użytkowników (loginy) były zrozumiałe dla kupujących i sprzedających. Aby wyeliminować ryzyko pomyłek, słowo “Allegro” nie może być stosowane w loginach.

Doprecyzowaliśmy sposób liczenia czasu wysyłki

Doprecyzowaliśmy sposób liczenia czasu wysyłki przedmiotu, deklarowanego przez sprzedającego. Wysyłka powinna nastąpić w terminie deklarowanym w formularzu sprzedaży - w polu “czas wysyłki”. Termin ten liczymy zgodnie z godziną złożenia zamówienia przez kupującego. Na przykład: sprzedający deklaruje wysyłkę w ciągu 2 dni od otrzymania zamówienia. Kupujący złożył zamówienie o godzinie 16. Wtedy sprzedający powinien wysłać przedmiot najdalej 2 dni robocze później, do godziny 16.

Usunęliśmy zapis o “wiadomości do kupującego”

Dla uporządkowania tekstu Regulaminu Allegro, usunęliśmy z niego zapisy dotyczące “wiadomości do kupującego” - opcji, która nie jest już dostępna. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące sprzedaży dostępne są w ramach oferty.

Zaktualizowaliśmy informacje o minimalnych wersjach systemu Android i iOS

Zaktualizowaliśmy informacje o wersjach systemów Android i iOS, w ramach których możliwe jest korzystanie z aplikacji mobilnej Allegro.


Wszystkie zmiany prezentujemy w pliku PDF. Dodane fragmenty zaznaczyliśmy na zielono, a usunięte - na czerwono. Cały tekst Regulaminy Allegro i Regulaminu Programu Monetowego po zmianach zamieszczamy w osobnym pliku PDF.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro