27 marca 2020, 12:48

Pakiet wsparcia dla sprzedających na Allegro

pakiet


Przedłużyliśmy pakiet na maj - sprawdź szczegóły.

W tym trudnym czasie wspieramy sprzedających na Allegro, tak jak robimy to od lat. Uruchamiamy dla Was specjalny pakiet wsparcia wart łącznie 16 milionów złotych, który pomoże przetrwać ten trudny okres. Jego celem jest wsparcie zarówno obecnych sprzedawców, jak i nowych firm dotkniętych ograniczeniami sprzedaży w związku z koronawirusem, które chcą rozpocząć sprzedaż online przy zerowych kosztach prowizji.

Pakiet składa się z wielu ułatwień, które pomogą zapewnić firmom wysoką jakość obsługi klienta, ciągłość zaopatrzenia oraz płynność finansową. Nowi przedsiębiorcy zyskają ułatwiony dostęp do stabilnego i bezpiecznego kanału sprzedaży online.

Zawartość pakietu wsparcia dla sprzedających:

Wydłużenie okresu płatności rachunku Allegro dla małych przedsiębiorstw z 14 do 60 dni

Dotyczy opłat za prowizje od sprzedaży, promowanie ofert i innych. Skorzystają z niego sprzedający na kontach firmowych z polskim numerem NIP, którzy w każdym z trzech ostatnich miesięcy 2020 roku (tj. w styczniu, lutym i marcu) łącznie osiągnęli na wszystkich swoich kontach na Allegro obrót mniejszy niż 50,000 zł *.

Możliwość przedłużenia okresu zapłaty dotyczy dwóch okresów rozliczeniowych: 1 - 31 marca i 1 - 30 kwietnia. Oznacza to, że w przypadku braku spłaty rachunków z tych okresów nie będziemy wysyłać standardowych przypomnień o zaległości, a konto sprzedającego pozostanie aktywne.

Jeśli spełniasz warunki skorzystania z tego ułatwienia, obejmie Cię ono automatycznie - nie musisz dodatkowo wyrażać takiej chęci.

Brak opłat za sprzedaż dla nowych przedsiębiorców do 31 lipca (dotyczy nowych kont firmowych zarejestrowanych w kwietniu)

Wszystkim nowym przedsiębiorcom na Allegro, bez względu na wysokość obrotów, oferujemy okres bez prowizji od sprzedaży, a w ogłoszeniowych kategoriach motoryzacyjnych - bez opłaty za wystawienie. Możliwość ta dotyczy jednego konta Allegro. Skorzystasz z niej, jeśli łącznie spełnisz te warunki:

  • Twoja firma wcześniej nie była zarejestrowana w serwisie
  • zarejestrujesz konto firmowe w kwietniu.

Wtedy w ciągu 2 dni roboczych powiadomimy Cię o uruchomieniu promocji w Centrum zniżek.

Nie wiesz jak zacząć? To proste, zajrzyj na specjalną stronę dla nowych sprzedających.

Przedłużony czas trwania pakietów Basic, Power i Max w kilku kategoriach motoryzacyjnych

Podwajamy czas trwania wszystkich pakietów ogłoszeń (Basic, Power i Max) w kategoriach: Samochody; Motocykle i quady; Maszyny; Przyczepy, naczepy; Inne pojazdy i łodzie. warunki te będą obowiązywać dla ogłoszeń wystawionych od godziny 14:00 31 marca do godziny 14:00 5 maja przez wszystkich sprzedających na kontach firmowych. Przedłużamy pakiety:

  • Basic - z 10 na 20 dni
  • Power - z 20 na 40 dni
  • Max - z 30 na 60 dni
Łatwo dostępna i bezpieczna pożyczka z 3% zwrotem dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą

Chcemy jeszcze mocniej wspierać sprzedających, ułatwiając dostęp do pożyczek, które pomogą im odnaleźć się w nowych warunkach, utrzymać płynność finansową lub zwiększyć skalę prowadzonego biznesu. Propozycja pożyczki będzie dla Ciebie dostępna, jeśli: masz aktywne konto firmowe na jednoosobową działalność gospodarczą, założone nie później, niż 1 stycznia 2019 roku, Twoja firma jest zarejestrowana w Polsce, a jej roczne obroty nie przekraczają 10 milionów złotych.

Poznaj szczegóły specjalnej oferty:

  • Pożyczkę otrzymasz całkowicie online i bez dokumentów finansowych.

Możesz otrzymać do 150 tys. zł., a umowę z bankiem zaakceptujesz przelewem z konta. Złóż wniosek.

  • Cashback - 3% pożyczki wraca do Ciebie.

Możesz otrzymać od Allegro wypłatę środków równą 3% kwoty pożyczki: maksymalnie 4500 zł. Wystarczy, że napiszesz do nas przez ten formularz (w treści podaj hasło “Cashback - 3% pożyczki wraca do Ciebie” oraz NIP Twojej firmy, numer rachunku bankowego, na który pożyczka została wypłacona oraz kwotę pożyczki) lub prześlesz te dane mailowo na adres kredyt@allegro.pl. Możliwość ta dotyczy sprzedających, którzy zawarli umowę pożyczki za pośrednictwem Allegro od 1 kwietnia do 31 maja 2020 roku. Regulamin akcji dostępny jest tutaj.

  • Wsparcie infolinii na każdym etapie: po stronie Allegro i mBanku.

Nie wiesz jak złożyć wniosek o pożyczkę lub masz szczegółowe pytania do oferty? Skorzystaj z czata lub zamów rozmowę telefoniczną z Allegro - zrobisz to tutaj. Chcesz sprawdzić status swojego wniosku? Specjalna infolinia mBanku jest dostępna w godzinach 9-20, przez 7 dni w tygodniu: 801 616 616.

Dowiedz się więcej o pożyczkach dla przedsiębiorców na Allegro.

Wstrzymanie wcześniej ogłoszonych podwyżek opłat oraz zmiany podstawy naliczania prowizji w transakcjach innych niż z dostawą Allegro Smart! lub z dostawą za 0 złotych

Przekładamy o miesiąc zapowiadaną w styczniu zmianę podstawy naliczania prowizji w transakcjach innych niż z dostawą Allegro Smart! lub z dostawą za 0 złotych. Zmiana ta wejdzie do Regulaminu Allegro w zapowiedzianym terminie 2 kwietnia, ale zawiesimy jej realizację do końca kwietnia. Dzięki temu wszyscy sprzedający na Allegro będą mieli więcej czasu na udostępnienie darmowych dostaw w swoich ofertach.


Allegro jest Partnerem kampanii społecznej „Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu.” prowadzonej przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Kampania skierowana jest do przedsiębiorców MŚP posiadających sklepu stacjonarne i ma wspierać przedsiębiorców w rozpoczęciu e- sprzedaży oferując zniżkowy pakiet powitalny oraz możliwość bezpłatnych webinarów, na których udostępniamy wiedzę o e-commerce.

Kampania objęta jest patronatem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Ministerstwa Rozwoju.

Dowiedz się więcej o kampanii.


* zaktualizowano 2 kwietnia 2020 roku. Masz pytania? Więcej informacji znajdziesz w Pomocy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro