15 października 2020, 13:12

Od 16 listopada parametr ISBN będzie obowiązkowy dla nowych książek

Od 16 listopada podawanie parametru ISBN będzie obowiązkowe dla nowych przedmiotów w wybranych kategoriach z książkami. Pobierz plik ze szczegółową listą kategorii w formacie xlsx.

Jak to będzie działać
  • Jeśli w ofercie określisz parametr Stan jako nowy – pole ISBN oznaczymy jako obowiązkowe. Uzupełnij je, aby wystawić, wznowić lub edytować ofertę.
  • Jeśli w ofercie określisz parametr Stan jako używany – pole ISBN oznaczymy jako opcjonalne. Nie musisz go uzupełniać, aby wystawić, wznowić lub edytować ofertę, ale warto to zrobić. Sprawdź poniżej, dlaczego.

Podawanie numeru ISBN będzie obowiązkowe również przy wystawianiu lub edycji oferty przez API, Menedżera Sprzedaży oraz z zakładki Wystaw z pliku.

Co się stanie, jeśli nie uzupełnisz obowiązkowego pola z numerem ISBN

Po 15 listopada nie wystawisz ani nie wznowisz ofert, a także nie wprowadzisz zmian w ofertach z kategorii na tej liście.

Czym jest kod ISBN i dlaczego warto go uzupełnić

Kod ISBN to unikalny i rozpoznawalny na całym świecie znormalizowany numer książki, który składa się z 10 lub 13 znaków. Dzięki niemu szybciej zidentyfikujemy produkt w Twojej ofercie i będziemy mogli wyświetlić ją w dodatkowych miejscach – między innymi na stronach produktu oraz w rekomendacjach produktowych. Dodatkowo, Twoje oferty mają większą szansę pojawić się w naszych reklamach u zewnętrznych partnerów, na przykład w sieci Google, Facebook, Ceneo i innych.

Więcej informacji o kodach ISBN znajdziesz na naszej stronie.


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro