7 stycznia 2020, 10:13

Nowości, udogodnienia i inne zmiany w regulaminach od 7 stycznia

Pracujemy nad tym, żeby Allegro spełniało rosnące wymagania kupujących i sprzedających, dlatego przygotowaliśmy kilka nowości, uproszczeń i udogodnień oraz inne zmiany, które, zgdnie z zapowiedzią, znalazły się dziś w regulaminach. Poznaj szczegóły zmian.

Nowość: Społeczność Allegro

Na początku 2020 roku udostępnimy przestrzeń do komunikacji dla naszych klientów i sprzedających. To nowe miejsce, które pozwoli Wam dzielić się doświadczeniami i poradami na temat Allegro, zadać pytania lub poprosić o pomoc innych członków społeczności. Jeśli już dziś chcesz przetestować jej możliwości - napisz do nas na spolecznosc@allegro.pl. Więcej szczegółów podamy już wkrótce.

Sprzedający na kontach zwykłych mogą dłużej sprzedawać na Allegro.pl i wnioskować o rabat transakcyjny (zwrot prowizji)

Chcemy dać sprzedającym więcej czasu na przygotowanie się do zmiany, jaką jest uruchomienie Allegro Lokalnie. Dlatego przedłużyliśmy tzw. okres przejściowy. Objęci nim sprzedający mogą wystawiać na Allegro.pl oraz wnioskować o rabat transakcyjny (zwrot prowizji) do 30 czerwca 2020 roku.

Większe możliwości dla sprzedających w Strefie Marek Allegro

Chcemy, żeby Allegro spełniało wymagania rynku dla profesjonalnych sprzedających w segmencie ogłoszeniowym. Dlatego w kategoriach Ogłoszenia motoryzacyjne, Nieruchomości, Usługi, Wakacje umożliwiamy sprzedającym w ramach Strefy Marek pokazywanie adresu ich strony internetowej na zdjęciach, nagłówkach oraz banerach nad listami ofert.

Zmiany prowizji od sprzedaży w kategoriach z obuwiem oraz w Motoryzacji
 1. We wszystkich kategoriach Obuwie w dziale Sport i turystyka oraz w kategoriach Obuwie sportowe Damskie i Męskie zmieniliśmy wysokość prowizji od sprzedaży z 10% na:

  • 12% dla przedmiotów, których wartość wynosi do 100 zł,
  • 12 zł + 6% od nadwyżki ponad 100 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
 2. W kategorii Obuwie w dziale Dziecko zmieniliśmy wysokość prowizji od sprzedaży z 10% na 11%.

 3. W poniższych podkategoriach z obuwiem w różnych działach:

  • Dom i Ogród - Narzędzia - Odzież ochronna i robocza - Obuwie
  • Motoryzacja - Narzędzia i sprzęt warsztatowy - Odzież i obuwie robocze - Obuwie
  • Firma - Przemysł - Odzież robocza i BHP - Odzież - Obuwie
  • Moda - Odzież, Obuwie, Dodatki - Obuwie
  • Moda - Odzież, Obuwie, Dodatki - Ślub i wesele - Obuwie ślubne
  • Zdrowie - Erotyka - Obuwie erotyczne
  • Zdrowie - Wyposażenie szpitali i gabinetów - Odzież i obuwie medyczne - Obuwie medyczne

zmieniliśmy wysokość prowizji od sprzedaży z 9% lub 10% na:

 • 12% dla przedmiotów, których wartość wynosi do 100 zł,
 • 12 zł + 8% od nadwyżki ponad 100 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.
 1. W całym dziale Motoryzacja zmieniliśmy maksymalną kwotę prowizji od sprzedaży z 50 na 70 zł (z wyjątkiem wszystkich kategorii o nazwie Pozostałe).
 2. We wszystkich kategoriach o nazwie Pozostałe w dziale Motoryzacja zmieniliśmy wysokość prowizji na 10% i usunęliśmy maksymalną kwotę prowizji, która dotychczas wynosiła 50 zł.
 3. W kategorii Akcesoria samochodowe (z wyjątkiem: Elektronika samochodowa; Dywaniki; Pióra wycieraczek; Pokrowce; Żarówki) zmieniliśmy stawkę prowizji na 9% (nie więcej niż 70 zł). Dotychczas w kategorii Akcesoria samochodowe, poza powyższymi wyjątkami, stawka prowizji wynosiła najczęściej 8% (nie więcej niż 50 zł).
 4. W kategoriach: Części samochodowe; Części do maszyn; Części do innych pojazdów; Części motocyklowe, zmieniliśmy wysokość prowizji od sprzedaży na:

  • 9% dla przedmiotów, których wartość wynosi do 50 zł,
  • 4,50 zł + 8% od nadwyżki ponad 50 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

Prowizja w tych kategoriach nie wyniesie więcej niż 70 zł. Dotychczas prowizja w tych kategoriach wynosiła najczęściej 8% (nie więcej niż 50 zł).

Aktualizacje Polityki ochrony prywatności

Chcemy, aby Polityka ochrony prywatności dobrze odzwierciedlała naszą dbałość o dane kupujących i sprzedających oraz uwzględniała nowości, które wprowadzamy na Allegro. Dlatego zaktualizowaliśmy ją w kilku obszarach:

 • Doprecyzowaliśmy sposób postępowania z danymi, do których mamy dostęp w przypadku gdy kupujący i sprzedający kontaktują się z nami przez media społecznościowe (np. Facebook Messenger, Instagram, Twitter, WhatsApp, WeChat).
 • W związku ze zbliżającym się uruchomieniem Społeczności Allegro, w której będziemy korzystać z rozwiązań firmy Khoros, uwzględniliśmy tę firmę w części poświęconej przekazywaniu danych użytkowników poza EOG.
 • Skróciliśmy okres przechowywania danych kupujących bez rejestracji z 3 do 2 lat.
Zmiany porządkowe
 • Jako przykład korzyści z wysokiego poziomu w panelu Jakość mojej sprzedaży podaliśmy “specjalne warunki uczestnictwa w Strefie okazji” zamiast “specjalnego wyróżnienia na stronie sprzedającego”.
 • Chcemy, żeby kwalifikacje do programu Super Sprzedawca przebiegały jeszcze sprawniej, dlatego pracujemy nad wydłużeniem listy przewoźników, u których potwierdzamy status przesyłki. Ich listę prezentujemy tutaj, a nie w treści Regulaminu Super Sprzedawcy.

Jednocześnie przekładamy zmianę polegającą na zebraniu i umieszczeniu w Regulaminie Allegro obowiązujących zasad nakładania ograniczeń na konta użytkowników. O jej wprowadzeniu poinformujemy na stronie Aktualności.


Wszystkie zmiany prezentujemy w plikach PDF. Dodane fragmenty zaznaczyliśmy na zielono, a usunięte - na czerwono:

Cały tekst Regulaminu Allegro i Regulaminu Super Sprzedawcy po zmianach zamieszczamy w osobnym pliku PDF.

english version

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?

Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro