Aktualności

18 listopada 2017, 10:02

Rozpoczęliśmy dziś promocję “Darmowa dostawa na Allegro”. Zwracamy koszt dostawy w ofertach wyróżnionych specjalnym oznaczeniem. Promocja dotyczy ofert z wysyłką do Paczkomatów (Allegro Paczkomaty InPost i Paczkomaty 24/7).

Dla sprzedających

Jeśli Wasi klienci wybiorą ofertę objętą promocją, Allegro pokryje koszt dostawy. Oznacza to, że otrzymacie pełną kwotę za towar i koszt dostawy.

Dla kupujących

Jeśli wybierzecie ofertę objętą promocją, przy wypełnianiu formularza dostawy i płatności pojawi się Wam kupon na darmową dostawę Paczkomatem. Kupon możecie wykorzystać podczas płatności.

Poznaj warunki promocji

17 listopada 2017, 14:25

W ostatnim czasie zapowiedzieliśmy kilka zmian w Regulaminie Allegro i Regulaminie Sklepów Allegro, a jedną (w Załączniku nr 4) przesunęliśmy. Wszystkie te zmiany postanowiliśmy wprowadzić w jednym terminie - 24 listopada. W związku z tym:

 1. przesuwamy - zapowiadane na 20 listopada - zmiany w Regulaminie Allegro i Regulaminie Sklepów Allegro na 24 listopada. Nowe brzmienie tych zapisów przedstawiamy w plikach PDF: zmiany w Regulaminie Allegro oraz zmiany w Regulaminie Sklepów Allegro. Fragmenty, które dodamy zaznaczyliśmy na zielono, a te które usuniemy - na czerwono.

 2. zmiany w Załączniku nr 4, o przesunięciu których poinformowaliśmy Was w komunikacie zostaną wprowadzone 24 listopada. Nowe brzmienie tych zapisów przedstawiamy w pliku PDF: zmiany w Załączniku nr 4. Fragmenty, które dodamy zaznaczyliśmy na zielono, a te które usuniemy - na czerwono.

 3. 24 listopada wprowadzimy również drobną zmianę w Załączniku nr 1 do Regulaminu Allegro. Nowe brzmienie tego dokumentu przedstawiamy w pliku PDF: zmiany w Załączniku nr 1. Fragmenty, które dodamy zaznaczyliśmy na zielono, a te które usuniemy - na czerwono.

16 listopada 2017, 10:52

Od dziś nie pobieramy opłaty za wystawienie oferty oraz za dodatkowe zdjęcia w kategorii Dom i Ogród. Zmieniliśmy także prowizje od sprzedaży. Zmiany przedstawiamy w tabeli.

W związku ze zmianami zaktualizowaliśmy Załącznik nr 4 do Regulaminu Allegro i Regulamin Sklepów Allegro. Nowe brzmienie tych dokumentów przedstawiamy w pliku PDF. Dodane fragmenty zaznaczyliśmy na zielono, a usunięte - na czerwono.

14 listopada 2017, 16:10

Planowane na 20 listopada zmiany w Załączniku nr 4 do Regulaminu Allegro nie zostaną tego dnia wprowadzone. Zapowiedzieliśmy je 13 listopada 2017 roku w komunikacie.

Wkrótce poinformujemy Was o nowym terminie i treści zmian w Załączniku nr 4. Pozostałe zmiany, które zapowiedzieliśmy we wspomnianym wyżej komunikacie, zostaną wprowadzone zgodnie z planem.

13 listopada 2017, 15:27

20 listopada wprowadzimy zmiany w kilku punktach Regulaminu Allegro i Regulaminu Sklepów Allegro. Zmiany dotyczą zapisów o quadach.

W Regulaminie Allegro zmienimy zapis w artykule 3.3. oraz zapisy w Załączniku nr 2 i Załączniku nr 4.

Natomiast w Regulaminie Sklepów Allegro zaktualizujemy zapisy w artykule 4 częćci II oraz w tabeli, w części VI.

Nowe brzmienie tych zapisów przedstawiamy w plikach PDF: zmiany w Regulaminie Allegro oraz zmiany w Regulaminie Sklepow Allegro. Fragmenty, które dodamy zaznaczyliśmy na zielono, a te które usuniemy - na czerwono.

13 listopada 2017, 10:50

Sprzedajesz na koncie firmowym? Sprawdź, jakie są Twoje mocne i słabe strony w jakości obsługi klientów. Odwiedź zakładkę Porównanie sprzedawców i porównaj się z innymi sprzedawcami, którzy zrealizowali w minionych 30 dniach podobną ilość zamówień.

Dowiedz się więcej o raporcie

10 listopada 2017, 13:09

Dodaliśmy kolejną pozycję do listy towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo (Załącznik nr 1) - falsyfikaty znaków pieniężnych. Wprowadziliśmy również zmianę w Załączniku nr 2 oraz w samym Regulaminie Allegro.

Wszystkie zmiany przedstawiamy w pliku PDF. Dodane fragmenty oznaczyliśmy kolorem zielonym, usunięte - czerwonym.

10 listopada 2017, 11:16

Od dziś udostępniamy sprzedającym możliwość tworzenia w Moje Allegro gotowych zestawów produktów. Dzięki temu klienci, w ramach jednego zamówienia, mogą kupić kilka odpowiednio dobranych przedmiotów z oferty sprzedającego.

Przygotowane zestawy możesz uatrakcyjnić rabatami, co na pewno wzbudzi zainteresowanie kupujących. Zestawy promocyjne wyróżnimy na stronie oferty.

Dowiedz się więcej o zestawach promocyjnych:

10 listopada 2017, 10:24

Z okazji 18 urodzin Allegro 18 listopada startujemy z promocją darmowej dostawy do Paczkomatów. W jej trakcie będziemy zwracać koszt dostawy w ofertach sprzedających, które spełnią warunki promocji. Dodatkowo oznaczymy takie oferty specjalnym wyróżnieniem.

Warunki promocji:
 • dostawa Allegro Paczkomaty InPost lub Paczkomaty 24/7
 • koszt dostawy od 0,01 do 8,60 zł
 • płatność z góry przez PayU lub Przelewy24
 • cena pojedynczego produktu - minimum 10,00 zł
 • zakup w opcji kup teraz lub przez koszyk (nie dotyczy licytacji, rat i ogłoszeń)
 • promocja trwa w dniach 18-24 listopada
Dla sprzedających

Jeśli Wasi klienci wybiorą ofertę objętą promocją, zwrócimy Wam koszt dostawy. Oznacza to, że otrzymacie pełną kwotę za towar i koszt dostawy.

Dla kupujących

Jeśli wybierzecie ofertę objętą promocją, przy wypełnianiu formularza dostawy i płatności pojawi się Wam kupon na darmową dostawę, który możecie wykorzystać podczas płatności.

8 listopada 2017, 09:35

Jaki zakup w Allegro sprawił Ci największą radość? To pytanie w konkursie z okazji naszych 18. urodzin. Zarejestruj się na stronie konkursowej, zrób zakupy za minimum 100 zł, odpowiedz na pytanie i wygraj Toyotę C-HR. Do rozdania mamy aż osiemnaście takich aut oraz karty podarunkowe na zakupy w Allegro. Dowiedz się więcej o konkursie.

Dziękujemy za czas spędzony razem!

6 listopada 2017, 11:23

Od dziś możecie rozłożyć płatność za zakupy na 3, 5, 6, 10, 12, 15 lub 20 nieoprocentowanych rat. Zapraszamy Was na zakupy.

Promocja trwa do 19 listopada.

Więcej informacji o zakupach na raty

3 listopada 2017, 10:34

16 listopada zniesiemy opłaty za wystawianie oraz za dodatkowe zdjęcia w kategorii Dom i Ogród. Zmienimy także prowizje od sprzedaży. Zmiany przedstawiamy w tabeli.

W związku ze zmianami zaktualizujemy Załącznik nr 4 do Regulaminu Allegro i Regulamin Sklepów Allegro. Nowe brzmienie tych dokumentów przedstawiamy w pliku PDF. Fragmenty, które dodamy zaznaczyliśmy na zielono, a te które usuniemy - na czerwono.

3 listopada 2017, 09:45

10 listopada dodamy kolejną pozycję do listy towarów zakazanych i dopuszczonych warunkowo (Załącznik nr 1) - falsyfikaty znaków pieniężnych. Wprowadzimy również zmianę w Załączniku nr 2 oraz w samym Regulaminie Allegro.

Wszystkie zmiany przedstawiamy w pliku PDF. Dodane fragmenty oznaczyliśmy kolorem zielonym, usunięte - czerwonym.

2 listopada 2017, 11:08

Od dziś w większości kategorii ogłoszeniowych, zamiast przycisku [kup teraz], wyświetlamy numer telefonu ogłoszeniodawcy. Dotyczy to nowo wystawianych ofert. Kupujący i sprzedający wspólnie ustalają dogodne warunki płatności i odbioru, bez konieczności zawierania transakcji online.

Najważniejsze cechy nowych ogłoszeń w Allegro:

 • jedyny sposób na zakup w ogłoszeniu to kontakt ze sprzedającym
 • brak zdefiniowanych sposobów dostawy i płatności
 • ogłoszenia wystawiane są zgodnie z zasadami nowego opisu oferty

Więcej o ogłoszeniach dowiecie się tutaj.

2 listopada 2017, 10:54

Zgodnie z naszą zapowiedzią Allegro.pl sp. z o.o. połączyło się z Grupą Allegro sp. z o.o. Wszelkie prawa i obowiązki Grupy Allegro sp. z o.o. przeszły na Allegro.pl sp. z o.o.

Oznacza to, że zmieniła się nazwa administratora Waszych danych osobowych. Nie zmieniły się natomiast zasady ich ochrony i przetwarzania. Zawsze macie prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Możecie także zażądać, abyśmy przestali je przetwarzać.

W związku z tą zmianą zaktualizowaliśmy Regulamin Allegro i regulaminy pozostałych usług świadczonych przez Allegro.pl sp. z o.o. Nową wersję Regulaminu Allegro zamieściliśmy w tym dokumencie. Dodane fragmenty zaznaczyliśmy na zielono, a usunięte - na czerwono.

1 listopada 2017, 10:00

Zaktualizowaliśmy Regulamin Programu Monetowego. Jego nowe brzmienie przedstawiamy w osobnym dokumencie. Na czerwono zaznaczyliśmy fragmenty, które zmieniliśmy.

30 października 2017, 14:18

Od dziś skorzystacie z nowej wersji strony głównej Allegro. Do niedawna była ona widoczna dla części z Was. Dostosowaliśmy nagłówek, stronę główną i stopkę do Waszych potrzeb:

 • wyeksponowaliśmy wyszukiwarkę jako miejsce, od którego zaczynacie zakupy
 • dostęp do najpopularniejszych zakładek w Moje Allegro jest teraz szybszy - wystarczy, że klikniecie w swój login w prawym górnym rogu
 • uporządkowaliśmy przestrzenie na reklamy i promocje

30 października 2017, 09:20

Od dzisiaj możecie jeszcze dokładniej opisać stan swoich przedmiotów. Dla ofert nowo wystawianych i trwających z kategorii Zabawki możecie dodać jedną z poniższych wartości parametru:

 • nowy - produkt nieużywany, pełnowartościowy, całkowicie sprawny
 • używany - produkt może nosić ślady użytkowania
 • uszkodzony – produkt z wadą, która wpływa na jego działanie lub całkowicie uniemożliwia użytkowanie produktu
 • po zwrocie - produkt zwrócony, mógł być rozpakowany
 • niepełny komplet - produkt, który nie ma wszystkich elementów wchodzących w skład oryginalnego zestawu
 • powystawowy – produkt z wystawy sklepowej, może nosić ślady użycia, bez uszkodzeń wpływających na jego działanie

Wkrótce wprowadzimy dodatkowe wartości parametru stan w kolejnych kategoriach, o czym będziemy Was informować.

30 października 2017, 07:25

Zgodnie z zasadami rekompensat za awarie techniczne oferty kończące się 29 października między godziną 11:17:00, a 12:00:59 przedłużymy o 24 godziny. Za oferty kończące się między godziną 11:10:00, a 11:16:59 zwrócimy opłaty.

Przepraszamy za utrudnienia.

26 października 2017, 14:04

2 listopada br. Allegro.pl sp. z o.o. łączy się z Grupą Allegro sp. z o.o. Wszelkie prawa i obowiązki Grupy Allegro sp. z o.o. przejdą na Allegro.pl sp. z o.o.

Oznacza to, że 2 listopada br. zmieni się nazwa administratora Waszych danych osobowych. Nie ulegną natomiast zmianie zasady ochrony i przetwarzania danych osobowych. Zawsze macie prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania, a także żądania zaprzestania ich przetwarzania.

W związku z tą zmianą, zaktualizujemy Regulamin Allegro i pozostałe regulaminy usług świadczonych przez Allegro.pl sp. z o.o. Nową wersję Regulaminu Allegro zamieściliśmy w tym dokumencie. Fragmenty, które dodamy zaznaczyliśmy na zielono, a te które usuniemy - na czerwono.