gdzie?

Aktualności

16 stycznia 2019, 12:36

1 lutego 2019 roku dodamy nowy warunek w kwalifikacjach do programu Super Sprzedawca.

Aby uzyskać i utrzymać tytuł Super Sprzedawcy, konieczne będzie uzupełnianie minimum 50% numerów przesyłek dla transakcji z ostatnich 30 dni.

Przykład

W ciągu ostatnich 30 dni sprzedałeś 180 przedmiotów w Twoich ofertach. Uzupełnij numer do śledzenia przesyłki przynajmniej dla 90 z tych transakcji. Pamiętaj też o dotrzymaniu pozostałych warunków.

W związku ze zmianą zaktualizujemy Regulamin programu - wspomniany warunek dopiszemy do punktu 1.2. Artykułu 1.

Pełną treść Regulaminu po zmianie znajdziesz w pliku PDF. Zapis, który do niego dodamy, oznaczyliśmy na zielono.

Jak sprawdzisz, czy spełniasz nowe wymagania

Po prostu przejdź do zakładki Super Sprzedawca. W części Śledzenie przesyłki zobaczysz procent swoich zamówień z uzupełnionym numerem przesyłki.

Co zyskasz uzupełniając numery przesyłek
 • jeśli dodasz numer przesyłki i wyślesz zamówienie w ciągu 24 godzin, automatycznie otrzymasz 5 gwiazdek za czas wysyłki - więcej informacji
 • wysoka ocena zwiększy szanse zakwalifikowania się do programów Allegro Smart! i Super Sprzedawca - jeśli jeszcze w nich nie uczestniczysz
 • uzupełniony - w deklarowanym przez Ciebie terminie - numer przesyłki, będziemy wliczać do trafności, co może pozytywnie wpłynąć na widoczność Twoich ofert na listach i w wynikach wyszukiwania
Dowiedz się więcej

15 stycznia 2019, 13:31

22 stycznia zmienimy zasady korzystania z Monet oraz zasady uczestnictwa w Strefie Mechanika. W związku z tym zaktualizujemy treść Regulaminu Programu Monetowego i Regulaminu Strefy Mechanika:

Zmiany w Regulaminie Programu Monetowego

 • Wprowadzamy limit liczby Monet dla kupujących, którzy posiadają konto Allegro krócej niż 365 dni. Będą oni mogli otrzymać do 20 Monet w ciągu miesiąca i do 50 Monet w ciągu roku kalendarzowego (nie dotyczy Strefy Mechanika).
 • Przedłużamy program do końca 2019 roku.

Zmiany w Regulaminie Strefy Mechanika (Programie Garażowych Pasjonatów)

 • Udostępniamy licznik na stronie Strefy Mechanika, dzięki któremu sprawdzisz aktualną sumę wartości Twoich zakupów w ramach Strefy Mechanika oraz liczbę przyznanych Monet.
 • Przedłużamy program do końca 2019 roku.

Wszystkie zmiany w obu dokumentach przedstawiamy w plikach PDF. Fragmenty, które dodamy 22 stycznia, zaznaczyliśmy na zielono, a te, które usuniemy - na czerwono:

15 stycznia 2019, 11:52

Nie masz jeszcze aplikacji mobilnej Allegro? Mamy dla Ciebie dobre wieści. Przedłużamy promocję, w której dostaniesz Monety za zainstalowanie aplikacji i pierwszy zakup. Poszerzyliśmy też grono Kupującyh, którzy mogą wziąć udział w promocji - dodatkowe Monety zgarniesz, jeśli w ciągu ostatniego roku (licząc od 13 stycznia 2018 roku) na Twoim koncie nie było transakcji w aplikacji.

Jak zdobyć 10 promocyjnych Monet

Pierwsze 5 Monet dostaniesz za instalację aplikacji Allegro:

 • Zainstaluj Aplikację Allegro na telefonie lub tablecie (z systemem Android lub iOS - w wersji iOS 5.7.9 lub nowszej).
 • Po zalogowaniu się do konta w aplikacji Allegro, kliknij [odbierz 5 Monet na start].

Kolejne 5 Monet dostaniesz za zakup i opłacenie transakcji. Odbierzesz je po zakończeniu 1 dnia roboczego od skutecznego opłacenia zakupu. W zakładce Monety poprzez kliknięcie w “Odbierz”. Opcja odbioru Monet będzie dostępna do 3 marca 2019 roku.

Szczegóły promocji dostępne są w jej Regulaminie.

13 stycznia 2019, 20:48

Dziękujemy Wam za udział w aukcjach Allegro dla WOŚP! Wspólnymi siłami przybliżamy się do realizacji tegorocznego celu - jest nim zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.

13 stycznia, podczas Finału WOŚP, mieliśmy chwilowe problemy techniczne w serwisie Aukcje WOŚP. Przez kilka minut, od 19:32 do 19:37, nie można było licytować ani wystawiać nowych aukcji. Zgodnie z naszymi zasadami bezpieczeństwa, przedłużyliśmy o 24 godziny aukcje, które kończyły się w godzinach 19:32-19:45.

Przepraszamy za utrudnienia spowodowane awarią i przedłużeniem aukcji. Wszystko wróciło do normy i znów możecie licytować oraz wystawiać przedmioty.

Zajrzyj na Aukcje WOŚP

11 stycznia 2019, 15:14

Przedsiębiorcy, którzy sprzedają na Allegro, mogą skorzystać z kredytu w rachunku bieżącym lub z pożyczki. 25 stycznia zmienimy jeden z warunków ubiegania się o te usługi.

Zmiana nie wpłynie na warunki dotychczasowych kredytów i pożyczek.

Przed zmianą

Jednym z warunków uzyskania kredytu lub pożyczki jest obecnie posiadanie konta firmowego od co najmniej 1 stycznia 2017 roku.

Po zmianie

Od 25 stycznia okres posiadania konta firmowego będzie liczony od 1 stycznia roku poprzedzającego rok, w którym Sprzedający wnioskuje o kredyt lub pożyczkę. Na przykład: jeśli Sprzedający będzie wnioskował o kredyt po 25 stycznia 2019 roku, jednym z warunków będzie posiadanie konta firmowego Allegro od 1 stycznia 2018 roku.

W związku z powyższym 25 stycznia zaktualizujemy Regulamin świadczenia usług pośrednictwa kredytowego.

8 stycznia 2019, 14:23

Zgodnie z zapowiedzią, w wybranych kategoriach wprowadziliśmy nowy wygląd listy, w której zgrupowaliśmy oferty z tym samym produktem. Dzięki temu klienci łatwiej znajdą oferty, które spełniają ich oczekiwania. Na początku nowy widok listy produktów wprowadziliśmy dla ograniczonej grupy klientów, w kategoriach:

 • Książki i Komiksy,
 • Smartfony i telefony komórkowe,
 • Telewizory.

Na czym polega zmiana

Zamiast listy wszystkich ofert, pokazujemy listę dostępnych produktów. Każdy element na tej liście to jeden produkt, do którego przypisaliśmy oferty z danym produktem.

Na przykład: kupujący szuka telewizora konkretnej marki i wpisuje jego nazwę w wyszukiwarce.

 • Przed zmianą wyświetlaliśmy listę wszystkich ofert z telewizorami tej marki.
 • Po zmianie wyświetlamy listę modeli telewizora szukanej marki. Dla każdego modelu zgrupowaliśmy dostępne oferty, z których klient może wybrać tę, która najbardziej mu odpowiada.

Dzięki tej zmianie, klienci będą mogli łatwiej porównać oferty od różnych Sprzedających i zobaczyć pełną różnorodność dostępnych produktów (m.in. warianty kolorystyczne, rozmiar czy model). Nowością jest wprowadzenie sugestii dotyczącej najlepiej dopasowanej oferty, która zostanie wyświetlona na początku listy. Zostanie ona wybrana na podstawie ceny, trafności oraz jakości Sprzedającego.

Więcej informacji dla Sprzedających

W tym artykule znajdziesz szczegółowe informacje na temat zmian - dlaczego je wprowadzamy, co dokładnie zmieniamy i jak możesz już teraz przygotować się do nowego widoku listy ofert w Allegro.

Zmiana Regulaminu Allegro związana z nowym widokiem listy ofert

4 stycznia 2019, 10:40

9 stycznia 2019 od godziny 1:00 do 5:00 nad ranem zaplanowaliśmy przerwę techniczną Allegro. W tym czasie serwis będzie niedostępny dla Sprzedających i Kupujących.

Oferty kończące się w czasie przerwy technicznej przedłużymy o 24 godziny. Przepraszamy za niedogodności z tym związane.

Podczas przerwy nasz zespół przeprowadzi prace modernizacyjne, które poprawią działanie Allegro.

Polityka przerw technicznych oraz rekompensat za awarie techniczne

2 stycznia 2019, 12:17

Zgodnie z zapowiedzią, zmieniliśmy pulę Monet, którą przyznajemy Super Sprzedawcom do wyróżniania ofert. Uprościliśmy także widełki cenowe, na podstawie których przypisujemy Monety do sprzedawanych przedmiotów. Dobra wiadomość dla Super Sprzedawców, którzy dodatkowo promują oferty Monetami we własnym zakresie: do puli dokładamy 50% Monet, jakie Super Sprzedawca rozdał kupującym w ramach samodzielnie prowadzonych kampanii w ciągu 30 dni poprzedzających dołączenie do Programu.

Przed zmianami

 • Każdy uczestnik Programu dostawał od nas pulę 40 Monet za każde 5 000 zł obrotu w 30-dniowym okresie kwalifikacyjnym do Super Sprzedawcy.
 • Monety składające się na pulę w ramach Programu prezentowane są w ofertach Super Sprzedawcy w liczbie uzależnionej od ceny przedmiotu (zgodnie z tabelą z punktu 4.6. Regulaminu Programu).

Od 2 stycznia

 • Zmieniliśmy pulę Monet z 40 na 25 za każde 5 000 zł obrotu w 30-dniowym okresie kwalifikacyjnym do Super Sprzedawcy.
 • Wprowadziliśmy nowe, uproszczone widełki cenowe przedmiotów, zgodnie z którymi przypisujemy określoną liczbę Monet do ofert Super Sprzedawców (tabela w punkcie 4.6. Regulaminu Programu). Zamiast 10 przedziałów cenowych, teraz są tylko 3:

  • 49,99 - 99,98: 4 Monety
  • 99,99 - 999,98: 8 Monet
  • 999,99 +: 12 Monet
 • Jeśli Super Sprzedawca zdecyduje się na samodzielne wyróżnienie swoich ofert Monetami, dołożymy do powyższej puli 50% Monet, jakie w ciągu 30 dni poprzedzających dołączenie do Programu sfinansował ze swoich środków. Na przykład: Super Sprzedawca dodał po 10 Monet do 100 ofert i w każdej z nich doszło do jednego zakupu. Koszt tej promocji wyniósł 1000 zł. W związku z tym dokładamy 500 Monet do promowania kolejnych ofert. To tylko przykład, bo w konkretnym przypadku liczba Monet może być inna, w zależności od tego, ile Super Sprzedawca rozdał kupującym w ramach samodzielnie prowadzonych kampanii monetowych.

W związku z powyższymi zmianami zmieniliśmy tekst Regulaminu Super Sprzedawcy. Róznice między poprzednim a nowym brzemieniem dokumentu pokazujemy w pliku PDF. Dodane fragmenty są w nim zaznaczone na zielono, a usunięte - na czerwono.

2 stycznia 2019, 09:00

Zgodnie z zapowiedzią:

 • Przedłużamy o 2 miesiące promocję, o której pisaliśmy we wcześniejszym komunikacie. Aż do 28 lutego 2019 roku nie będziemy pobierać prowizji od sprzedaży w ofertach, które biorą udział w promocji Smart! okazje.
 • Wydłużamy czas, w którym nie pobieramy opłaty cyklicznej w oznaczeniach:

  • Smart!okazja, Wyprzedaż - bezpłatne do 28 lutego 2019 roku
  • Rabat ilościowy, Hit, Nowość - bezpłatne do 7 stycznia 2019 roku

W związku z powyższymi zmianami zaktualizowaliśmy Regulamin Strefy okazji. Prezentujemy go w pliku PDF. Dodane fragmenty są w nim zaznaczone na zielono, a usunięte - na czerwono.

30 grudnia 2018, 19:12

Zgodnie z zapowiedzią, 29 grudnia zaktualizowaliśmy definicję karty podarunkowej. Zrezygnowaliśmy z dotychczasowego określenia karty jako “bonu towarowego”. Zmiana nie wpływa na sposób korzystania z kart podarunkowych.

Różnice między poprzednim i nowym brzmieniem Regulaminu przedstawiamy w pliku PDF. Dodane fragmenty zaznaczyliśmy w nim na zielono, a usunięte - na czerwono.

Karty podarunkowe Allegro

27 grudnia 2018, 15:15

Jeśli pod choinką znalazłeś prezent, który nie przypadł Ci do gustu lub masz w domu przedmioty, z których nie korzystasz - sprzedaj je na Allegro. Od dziś do 31 stycznia prowizja od sprzedaży wyniesie tylko 1 zł, bez względu na cenę przedmiotu. Za wystawienie nie pobierzemy żadnej opłaty (nie dotyczy kategorii ogłoszeniowych).

Jak skorzystać z promocji

 1. Przejdź do zakładki Centrum Zniżek i aktywuj zniżkę.
 2. Wystaw oferty.

Promocja skierowana jest do Sprzedających na kontach zwykłych.

Regulamin promocji

27 grudnia 2018, 11:55

zMamy bardzo dobrą wiadomość dla Sprzedających w dziale Moda: przedłużamy do 31 stycznia promocję na wyróżnianie ofert wielowariantowych. W ramach promocji wykupisz Wyróżnienie za 4.90 zł. Standardowa cena Wyróżnienia to 19 zł.

Jeżeli uczestniczysz w dotychczasowej promocji i chcesz nieprzerwanie korzystać ze zniżki na Wyróżnienia, do 31 grudnia zaakceptuj Regulamin przedłużonej promocji w Centrum zniżek. Jeśli nie uczestniczysz w dotychczasowej promocji, a chcesz skorzystać ze zniżki - postępuj tak samo.

Jak zaakceptować Regulamin i skorzystać z promocji

 1. Przejdź do zakładki Centrum Zniżek i aktywuj zniżkę.
 2. Utwórz oferty wielowariantowe i wyróżnij je. Możesz też wyróżnić oferty wielowariantowe utworzone wcześniej.

Promocja obejmuje większość kategorii w dziale Moda. Ich listę oraz pozostałe szczegóły znajdziesz w Regulaminie.

27 grudnia 2018, 09:34

Zgodnie z zapowiedzią, zaktualizowaliśmy artykuł 5.5 Regulaminu Allegro. Cel zmiany to doprecyzowanie i uporządkowanie zasad dotyczących zarządzania i korzystania przez Allegro z treści ofert wystawianych przez Sprzedających. Określiliśmy też jasno zakres uprawnień Allegro, które są niezbędne do zapewnienia Sprzedającym i Kupującym udogodnień oraz nowych możliwości, związanych z nowym widokiem listy ofert, który wprowadzimy w styczniu. Są to typowe postanowienia o charakterze licencyjnym, zgodne z wymogami polskiego prawa.

Istota naszych uprawnień się nie zmieniła – Allegro korzysta z treści ofert Sprzedających wyłącznie w zakresie niezbędnym do funkcjonowania serwisu, a treść ofert, z której możemy skorzystać, pozostaje własnością Sprzedających.

Nowe brzmienie artykułu 5.5 prezentujemy w pliku PDF. Dodane zapisy zaznaczyliśmy na zielono, a usunięte - na czerwono.

24 grudnia 2018, 14:30

29 grudnia zaktualizujemy definicję karty podarunkowej. Rezygnujemy z dotychczasowego określenia karty jako “bonu towarowego”.

Powyższa zmiana nie wpłynie na sposób korzystania z kart podarunkowych.

Nowe brzmienie Regulaminu przedstawiamy w pliku PDF. Dodane fragmenty zaznaczyliśmy w nim na zielono, a usunięte - na czerwono.

Karty podarunkowe Allegro

21 grudnia 2018, 11:53

Mamy bardzo dobre wiadomości dla Sprzedających w Strefie okazji Allegro:

 • Przedłużamy o 2 miesiące promocję, o której pisaliśmy we wcześniejszym komunikacie. Aż do 28 lutego 2019 roku nie będziemy pobierać prowizji od sprzedaży w ofertach, które biorą udział w promocji Smart! okazje.
 • Wydłużamy czas, w którym nie pobieramy opłaty cyklicznej w oznaczeniach:

  • Smart!okazja, Wyprzedaż - bezpłatne do 28 lutego 2019 roku
  • Rabat ilościowy, Hit, Nowość - bezpłatne do 7 stycznia 2019 roku

W związku z powyższymi zmianami, 2 stycznia 2019 roku zaktualizujemy Regulamin Strefy okazji. Prezentujemy go w pliku PDF. Dodane fragmenty są w nim zaznaczone na zielono, a usunięte - na czerwono.

20 grudnia 2018, 15:49

W kategoriach: Biżuteria damska, Biżuteria męska, Bizuteria dziecieca, Biżuteria ślubna, Piercing, Bielizna damska, Bielizna męska, Odzież damska, Odziez meska, Galanteria i dodatki, Ciąża i macierzyństwo, Ślub i wesele, Przebrania, kostiumy, maski, wprowadziliśmy zmiany w sposobie wyświetlania popularnosci ofert wielowariantowych na listach ofert i w samych ofertach.

Dotąd, w przypadku ofert wielowariantowych, na liście ofert pokazywaliśmy popularność oferty z najwyższą wartością. A w ofertach pokazywaliśmy popularność każdej z nich osobno.

Od teraz sumujemy popularność w ofertach, które wyświetlimy na liście ofert jako jedną pozycje.

Uwaga

Zmiany w wyświetlaniu popularności ofert wielowariantowych dotyczą ofert, które "zwijamy" na listach. Opisaliśmy je w tym artykule - akapit "Jak wyświetlamy oferty wielowariantowe dla Kupujących" -> "Jak to działa". Czyli jeśli do jednej pozycji na liście "zwinęliśmy" 7 ofert, wówczas wyświetlamy sumowaną popularność dla tych wszystkich 7 ofert - zarówno na liście, jak i w widoku oferty.

Sumowanie popularności w ofertach wielowariantowych nie wpływa na trafność.

19 grudnia 2018, 12:32

Trwa najgorętszy okres zakupów w roku. W ostatnich dniach przed Świętami kupujący często szukają ofert z odbiorem osobistym, aby zdążyć kupić wymarzone prezenty.

Od dziś (godzina 12) do 21 grudnia przy wielu ofertach kupujący zobaczą oznaczenie odbiór osobisty przed świętami.

Które oferty włączyliśmy do akcji?

Oznaczenie dodaliśmy do ofert sprzedających, którzy wśród metod dostawy udostępnili odbiór osobisty lub odbiór osobisty po przedpłacie. Warunkami dołączenia do akcji były też:

 • zdefiniowany co najmniej jeden punkt odbioru osobistego
 • procent poleceń na poziomie 98% za ostatnie 12 miesięcy
 • ocena za czas dostawy na poziomie 4,9

Oznaczenie pojawiło się w większości kategorii.

18 grudnia 2018, 15:38

Od 2 stycznia 2019 roku zmienimy pulę Monet, którą przyznajemy Super Sprzedawcom do wyróżniania ofert. Zmienimy także widełki cenowe, na podstawie których przypisujemy Monety do sprzedawanych przedmiotów. Dobra wiadomość dla Super Sprzedawców, którzy dodatkowo promują oferty Monetami we własnym zakresie: do puli dołożymy 50% Monet, jakie Super Sprzedawca rozdał kupującym w ramach samodzielnie prowadzonych kampanii w ciągu 30 dni poprzedzających dołączenie do Programu.

Przed zmianami

 • Obecnie każdy uczestnik Programu dostaje od nas pulę 40 Monet za każde 5 000 zł obrotu w 30-dniowym okresie kwalifikacyjnym do Super Sprzedawcy.
 • Ponadto każdy Sprzedający na Allegro może samodzielnie wyróżnić swoje oferty Monetami. Opłatę za takie wyróżnienie naliczamy w chwili sprzedaży (1 Moneta = 1 zł).
 • Monety składające się na pulę w ramach Programu prezentowane są w ofertach Super Sprzedawcy w liczbie uzależnionej od ceny przedmiotu (zgodnie z tabelą z punktu 4.6. Regulaminu Programu).

Od 2 stycznia

 • Zmienimy pulę Monet z 40 na 25 za każde 5 000 zł obrotu w 30-dniowym okresie kwalifikacyjnym do Super Sprzedawcy.
 • Jeśli Super Sprzedawca zdecyduje się na samodzielne wyróżnienie swoich ofert Monetami, dołożymy do powyższej puli 50% Monet, jakie w ciągu 30 dni poprzedzających dołączenie do Programu sfinansował ze swoich środków. Na przykład: Super Sprzedawca dodał po 10 Monet do 100 ofert i w każdej z nich doszło do jednego zakupu. Koszt tej promocji wyniósł 1000 zł. W związku z tym dokładamy 500 Monet do promowania kolejnych ofert. To tylko przykład, bo w konkretnym przypadku liczba Monet może być inna, w zależności od tego, ile Super Sprzedawca rozdał kupującym w ramach samodzielnie prowadzonych kampanii monetowych.
 • Wprowadzimy nowe, uproszczone widełki cenowe przedmiotów, zgodnie z którymi przypisujemy określoną liczbę Monet do ofert Super Sprzedawców (tabela w punkcie 4.6. Regulaminu Programu). Zamiast 10 przedziałów cenowych, będą tylko 3:

  • 49,99 - 99,98: 4 Monety
  • 99,99 - 999,98: 8 Monet
  • 999,99 +: 12 Monet

W związku z powyższymi zmianami 2 stycznia zmienimy tekst Regulaminu Super Sprzedawcy. Jego nowe brzmienie prezentujemy w pliku PDF. Dodane fragmenty są w nim zaznaczone na zielono, a usunięte - na czerwono.

17 grudnia 2018, 16:29

To już ostatnie dni przedświątecznych zakupów, dlatego od dziś do 19 grudnia (do godziny 12) oferty ze Strefy okazji będą miały nowe oznaczenie: zakupy last minute.

Zmiana ta nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi opłatami dla Sprzedających, a po zakończeniu akcji przy ofertach ponownie pojawi się standardowe oznaczenie Strefy okazji.

Czym jest Strefa okazji i jak w niej sprzedawać?

12 grudnia 2018, 14:42

Do 31 grudnia weź kredyt na Allegro, a otrzymasz voucher o wartości 100 zł - do wykorzystania na Allegro Ads. Dzięki reklamom Twoje oferty trafią do jeszcze większej liczby klientów!

Pula voucherów jest ograniczona.

Dowiedz się więcej o kredycie

Sprawdź warunki promocji w Regulaminie


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

Allegro