gdzie?

Aktualności

15 listopada 2018, 15:07

Jeśli do realizacji sprzedaży na Allegro stosujesz zewnętrzne aplikacje, od znajdziesz je wszystkie w jednym miejscu: Powiązane aplikacje.

Z poziomu nowej zakładki możesz usunąć powiązanie konta Allegro z daną aplikacją. W ten sposób wycofasz zgodę dla aplikacji, by wykonywała działania w Twoim imieniu.

14 listopada 2018, 15:12

21 listopada zmienimy wysokość dodatkowej prowizji od sprzedaży w wyróżnionych ofertach. Naliczamy ją we wszystkich ofertach z aktywną opcją Wyróżnienia lub Pakietu Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie.

W pliku PDF prezentujemy fragment Załącznika nr 4 do Regulaminu Allegro, który zaktualizujemy. Nową wartość dodatkowej prowizji zaznaczyliśmy w nim na zielono, a teraźniejszą - na czerwono.

13 listopada 2018, 17:50

Przypominamy, że już od 19 listopada Kupujący będą mogli w pełni korzystać z nowej, innowacyjnej metody płatności: rat Od.nowa. Pieniądze za zakupy w ramach rat Od.nowa będziemy przekazywać tylko przez usługę Przelewy24. Dotyczy to wszystkich kategorii w Allegro - oprócz wymienionych w artykule.

Aby wypłacać środki z nowych rat, już teraz włącz Przelewy24 w Allegro Finanse. Zobacz, jak to zrobić.

Za przyjmowanie wpłat i wypłacanie środków z usługi Przelewy24 nie są pobierane opłaty - jest ona, podobnie jak PayU, całkowicie bezpłatna.

Raty Od.nowa to metoda płatności za zakupy, udostępniana w ramach Allegro Finanse Kupującym. Aktualnie jest już dostępna w działach: Sport i turystyka oraz Dom i ogród, a od teraz również w kategoriach działu Elektronika.

Ponieważ Kupujący kochają zakupy i proste rozwiązania, dlatego płatności na raty cieszą się w Allegro niesłabnącą popularnością. Włącz Przelewy24, odbieraj wpłaty z rat Od.nowa i zwiększ swoje szanse na udane transakcje w nadchodzącym okresie przedświątecznym.

13 listopada 2018, 17:45

Przedstawiamy nowe możliwości narzędzia do tworzenia kampanii monetowych dla Kupujących.

Monety w ofertach, to prosty sposób na zwiększenie sprzedaży. Wśród Sprzedających, którzy we wrześniu wyróżniali oferty Monetami, sprzedaż była wyższa średnio o 18,1%. Sprawdź i przekonaj się sam.

Tworzenie kampanii

Od teraz możesz dodawać Monety:

 • do pojedynczych ofert - dobrze znany Sprzedającym sposób dodawania Monet do ofert, dotąd jedyny możliwy - wybierasz pojedyncze oferty, które chcesz wyróżnić Monetami
 • do wszystkich ofert - nowość - w ramach jednej kampanii dodasz Monety do wszystkich swoich ofert
 • do ofert w wybranych przez Ciebie kategoriach (automatyczne reguły) - nowość - w tym sposobie możesz używać filtrów i dzięki temu ograniczać liczbę ofert danej kampanii, np. do wybranej kategorii. W ramach jednej kampanii możesz dodać filtr dla maksymalnie 5 kategorii.
Warunki kampanii

Nowe rodzaje kampanii zyskały również nowe Warunki, które możesz samodzielnie określić: Zakres cenowy produktów oraz Czas trwania kampanii.

Podanie Warunków kampanii nie jest obowiązkowe. Jeśli nie określisz Zakres cenowy produktów, kampanią zostaną objęte wszystkie Twoje oferty. Jeśli nie określisz Czasu trwania kampanii (do wyczerpania budżetu lub na określony czas), będzie aktywna do momentu, gdy nie zdecydujesz się jej zakończyć.

Lista kampanii

Listę swoich promocji monetowych możesz przeglądać i przeszukiwać po nazwie kampanii lub skorzystać z dostępnych filtrów:

 • Aktywne - wyświetlimy tylko aktywne kampanie
 • Zakończone - wyświetlimy tylko zakończone kampanie
 • Kampanie - wyświetlimy tylko kampanie, bez pojedynczych ofert
 • Pojedyncze oferty - wyświetlimy tylko pojedyncze oferty, bez kampanii
 • Zaplanowane - wyświetlimy tylko te kampanie, które dopiero rozpoczną się. Filtr dotyczy tylko kampanii w wybranych przez Ciebie kategoriach (automatyczne reguły) oraz tych, które obejmują wszystkie oferty.

Więcej na temat nowych możliwości kreatora kampanii monetowych oraz odpowiedzi na pytania z nim związane, znajdziesz w artykule naszej pomocy.

13 listopada 2018, 10:00

Zgodnie z zapowiedzią od dziś pieniądze za zakupy w ramach rat Od.nowa przekazujemy tylko przez usługę Przelewy24. Dotyczy to kategorii w dziale Elektronika.

Aby wypłacać środki z rat Od.nowa, włącz Przelewy24 w Allegro Finanse. Zobacz jak to zrobić.

Raty Od.nowa to innowacyjna metoda płatności za zakupy udostępniana w ramach Allegro Finanse Kupującym, aktualnie dostępna w działach: Sport i turystyka, Dom i ogród, a od dziś także w kategoriach działu Elektronika. Dla Ciebie oznacza ona więcej szans na udane transakcje w nadchodzącym okresie przedświątecznym.

Za przyjmowanie wpłat i wypłacanie środków z usługi Przelewy24 nie są pobierane opłaty - jest ona, podobnie jak PayU, całkowicie bezpłatna.

9 listopada 2018, 15:47

Jeśli od 1 stycznia do 31 paźdzernika 2018 roku kupiłeś lub wystawiłeś choć jeden przedmiot w kategorii Instrumenty, zapłacisz maksymalnie 50 zł za sprzedaż w tej kategorii.

Promocja potrwa do 31 grudnia. Aby z niej skorzystać, aktywuj ją w Centrum zniżek, a następnie wystaw ofertę.

Dlaczego warto skorzystać z promocji? To świetna okazja do sprzedaży także droższych instrumentów muzycznych. Bez względu na cenę przedmiotu, prowizja wyniesie maksymalnie 50 zł.

Regulamin

9 listopada 2018, 15:16

5 listopada poinformowaliśmy Was o planowanych na 13 listopada zmianach w Regulaminie usługi Super Sprzedawca.

Zapowiadane zmiany wprowadzimy później - 19 listopada.

8 listopada 2018, 14:29

Jeśli posiadasz rzeczy, z których wyrosło Twoje dziecko i są one w dobrym stanie - sprzedaj je na Allegro. Do końca roku zrobisz to bezpłatnie! Dostaniesz także 50% zniżki na wyróżnienie ofert wystawionych w ramach promocji. Wystarczy, że:

 • masz zwykłe konto Allegro
 • od 1 stycznia do 31 października 2018 roku nie sprzedałeś więcej niż 5 przedmiotów
 • od 1 stycznia do 31 października 2018 roku kupiłeś co najmniej 1 przedmiot

Aby wziąć udział w promocji, aktywuj ją przed wystawieniem przedmiotów w Centrum zniżek.

Regulamin promocji

8 listopada 2018, 08:51

Zgodnie z zapowiedzią, zaktualizowaliśmy Regulamin Programu Monetowego.

Zmieniliśmy zapis wskazujący ile Monet można wymienić na kupon. Teraz jest to wielokrotność 10 Monet, na przykład: 10, 20, 30, ... 100 Monet.

Zmianę przedstawiamy w pliku PDF. Na zielono oznaczyliśmy dodane fragmenty, a usunięte na czerwono.

Dowiedz się więcej o Monetach

7 listopada 2018, 15:40

21 listopada wprowadzimy szereg zmian w treści Załącznika nr 5 (Polityka ochrony prywatności) do Regulaminu Allegro.

Zmiany te mają charakter korekcyjny - ujednolicimy zapisy, poprawimy literówki, itp.

Planowane poprawki nie zmieniają znaczenia przepisów zawartych w Załączniku.

W pliku PDF prezentujemy już treść Załącznika nr 5, którą wprowadzimy w zapowiedzianym terminie.

7 listopada 2018, 08:47

15 listopada wprowadzimy zmianę dotyczącą parametrów w nowo wystawianych lub edytowanych ofertach.

Co się zmieni

Jeśli skorzystasz z automatycznego uzupełniania parametrów, to ręczna zmiana parametrów przedmiotu nie będzie możliwa - w ofercie pojawią się tylko te, które wprowadzimy automatycznie na podstawie wskazanego przez Ciebie produktu.

Jeśli chcesz poprawić parametry w Twoich ofertach, edytuj je i skorzystaj z automatycznego uzupełniania. Jeśli w ofertach masz poprawne parametry, nie musisz nic robić.

Dlaczego wprowadzamy tę zmianę

Wprowadzamy ją, aby oferty zawsze były uzupełnione parametrami właściwymi dla sprzedawanego przedmiotu.

Dowiedz się więcej

6 listopada 2018, 17:23

Z okazji Czarnego Piątku (tzw. Black Friday) w dniach od 19 do 26 listopada organizujemy "czarny tydzień" w Allegro, w czasie którego zaprezentujemy Kupującym tysiące przecenionych produktów.

Weź udział w największej kampanii promocyjnej w roku i skorzystaj z ekskluzywnych oznaczeń ofert na listach, dostępnych wyłącznie w ramach akcji:

 • Black Week
 • Black Friday
 • Cyber Monday
Co zrobić, aby otrzymać promocyjne oznaczenie

W dniach od 5 do 25 listopada zgłoś nam oferty, które chcesz wyróżnić specjalnym "czarnym" oznaczeniem. Możesz to zrobić w zakładce Moje oferty. Zanim zgłosisz nam swoje oferty, sprawdź czy spełniasz poniższe warunki.

Warunki kwalifikacji zgłoszenia:

 • firmowe konto Allegro
 • 98% pozytywnych ocen sprzedaży
 • do każdej zgłoszonej oferty dodajesz informację, jaką chcesz ustawić cenę okazyjną

Pamiętaj, że podana przez Ciebie cena produktu na czas promocji musi być niższa od aktualnej ceny w ofercie.

Zgłaszasz wybraną ofertę tylko jeden raz i korzystasz ze wszystkich wymienionych oznaczeń. Oznaczenie oferty jest płatne (dodatkowa prowizja od sprzedaży). Szczegóły opłat określa Załącznik nr 1 do Regulaminu Okazji pkt 3.

Terminy

 • 19 - 22 listopada oraz 24 - 25 listopada - wyświetlimy oznaczenie Black Week
 • 23 listopada - oznaczenie Black Week zmienimy na Black Friday
 • 26 listopada - oznaczenie Black Week zmienimy na Cyber Monday

Dowiedz się więcej.

6 listopada 2018, 08:57

Teraz płatność kartą na Allegro to nie tylko wygoda, ale i szansa na zyskanie dodatkowych Monet!

Wystarczy, że podczas zakupów za minimum 40 złotych skorzystasz z płatności kartą i zapiszesz ją na swoim koncie, a otrzymasz aż 10 Monet.

To jednak nie wszystko. Za kolejne zakupy opłacone kartą otrzymasz dodatkowe Monety: za pierwszą transakcję 1 Monetę, za dugą 2, za trzecią 3 i za czwartą - 4 Monety.

Promocja skierowana jest do Klientów, którzy w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie opłacili zakupów zapisaną kartą płatniczą na Allegro.

5 listopada 2018, 14:30

Od 19 listopada Kupujący będą mogli w pełni korzystać z nowej, innowacyjnej metody płatności: rat Od.nowa. Pieniądze za zakupy w ramach rat Od.nowa będziemy przekazywać tylko przez usługę Przelewy24. Dotyczy to wszystkich kategorii w Allegro - oprócz wymienionych w artykule.

Aby wypłacać środki z nowych rat, już teraz włącz Przelewy24 w Allegro Finanse. Zobacz, jak to zrobić.

Za przyjmowanie wpłat i wypłacanie środków z usługi Przelewy24 nie są pobierane opłaty - jest ona, podobnie jak PayU, całkowicie bezpłatna.

Raty Od.nowa to metoda płatności za zakupy, udostępniana w ramach Allegro Finanse Kupującym. Aktualnie jest już dostępna w działach: Sport i turystyka oraz Dom i ogród, a od 12 listopada również w kategoriach działu Elektronika.

Ponieważ Kupujący kochają zakupy i proste rozwiązania, dlatego płatności na raty cieszą się w Allegro niesłabnącą popularnością. Włącz Przelewy24, odbieraj wpłaty z rat Od.nowa i zwiększ swoje szanse na udane transakcje w nadchodzącym okresie przedświątecznym.

5 listopada 2018, 12:35

Zaktualizowaliśmy dostępne opcje Allegro Smart!

Wprowadziliśmy Allegro Smart! z płatnością na 1 miesiąc, natomiast nie jest już dostępna wersja z płatnością na 6 miesięcy*.

Za nowy wariant Allegro Smart! zapłacisz jedynie 8,99 zł miesięcznie i skorzystasz z wygodnej płatności kartą. Opcja z płatnością co 12 miesięcy pozostaje bez zmian - w atrakcyjnej cenie 49 zł.

W obu dostępnych wariantach liczba bezpłatnych dostaw jest teraz nielimitowana - możesz zamawiać dowolną liczbę przesyłek w ramach Allegro Smart!

* Jeśli obecnie ją posiadasz, pozostanie ona aktywna do końca tych 6 miesięcy. Po jej zakończeniu będziesz mógł wybrać opcję z płatnością na miesiąc lub na 12 miesięcy.

5 listopada 2018, 10:10

Zgodnie z zapowiedzią od dziś pieniądze za zakupy w ramach rat Od.nowa przekazujemy tylko przez usługę Przelewy24. Dotyczy to kategorii Dom i ogród.

Aby wypłacać środki z rat Od.nowa, włącz Przelewy24 w Allegro Finanse. Zobacz jak to zrobić.

Raty Od.nowa to innowacyjna metoda płatności za zakupy udostępniana w ramach Allegro Finanse Kupującym, aktualnie dostępna w działach: Sport i turystyka oraz - od dziś - Dom i ogród. Dla Ciebie oznacza ona więcej szans na udane transakcje w nadchodzącym okresie przedświątecznym.

Za przyjmowanie wpłat i wypłacanie środków z usługi Przelewy24 nie są pobierane opłaty - jest ona, podobnie jak PayU, całkowicie bezpłatna.

5 listopada 2018, 09:40

13 listopada wprowadzimy zmiany w Regulaminie usługi Super Sprzedawca.

Co zmienimy:
 1. w warunku kwalifikacji - Nierozwiązane dyskusje - zmienimy ujęcie ilościowe na udział procentowy. Oznacza to, że od 13 listopada, aby zakwalifikować się do programu Super Sprzedawca, będzie można mieć nie więcej niż 0,02% dyskusji oznaczonych jako nierozwiązane w stosunku do wszystkich transakcji z ostatnich 30 dni, z zastrzeżeniem że nie więcej niż 5.

  Nierozwiązane dyskusje liczymy w następujący sposób - udział procentowy zaokrąglamy matematycznie do drugiego miejsca po przecinku. Oznacza to, że Sprzedający, który w ciągu ostatnich 30 dni miał:

  • mniej lub równo 4000 transakcji, nie może mieć żadnej nierozwiązanej dyskusji na koncie
  • między 4001 a 8000 transakcji w ciągu ostatnich 30 dni - może mieć jedną nierozwiązaną dyskusję
  • między 8001 a 12 000 w ciągu ostatnich 30 dni - może mieć dwie nierozwiązane dyskusje, itd.
 2. doprecyzujemy treść art. 5 pkt 5.2. dotyczącego sytuacji, w których Allegro może podjąć decyzję o pozbawieniu Super Sprzedawcy możliwości dalszego korzystania z programu. I tak:

 • przez znaczne pogorszenie poziomu jakości obsługi klienta świadczonej przez Super Sprzedawcę rozumieć będziemy:

  • obniżenie jakości mierzonej wszystkimi graficznymi ocenami sprzedaży uzyskanymi przez Super Sprzedawcę, w ciągu ostatnich 30 dni, poniżej poziomu 4,900 (po zaokrągleniu do trzeciego miejsca po przecinku),
  • przekroczenie liczby dyskusji zakończonych jako nierozwiązane w stosunku do wszystkich transakcji, w ciągu ostatnich 30 dni, poziomu 0,10% z zastrzeżeniem, że ilość dyskusji nie może być większa niż 8.
 • przez naruszanie przez Super Sprzedawcę postanowień Regulaminu lub Regulaminu usługi Super Sprzedawca rozumieć będziemy otrzymanie 1 ostrzeżenia z powodu:

  • naruszenia zapisów Regulaminu Allegro (wyrażonych w: art. 4.1 lub w art. 13.3, bądź w Załączniku nr 1 albo w Załączniku nr 2 art. 1 pkt 4 lub pkt 9, bądź w art. 2 przedmiotowego załącznika) w ciągu ostatnich 30 dni,

  • naruszenie zapisów Regulaminu Allegro skutkujące zawieszeniem konta Super Sprzedawcy.

Planowane zmiany prezentujemy w pliku PDF. Na zielono zaznaczyliśmy fragmenty, które dodamy, a na czerwono te, które usuniemy.

5 listopada 2018, 09:02

Zgodnie z zapowiedzią wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Strefy okazji Allegro.

Co zmieniliśmy
 • zmieniliśmy czas weryfikacji poziomu pozytywnych komentarzy (minimum 98%) z 3 do 12 miesięcy,
 • dodaliśmy kolejne rodzaje specjalnych oznaczeń ofert, takich jak: nowość, hit, wyprzedaż, rabat ilościowy,
 • całkowicie zlikwidowaliśmy jednorazową opłatę za wystawienie (49 zł),
 • dodaliśmy opłatę cykliczną dla promowanych ofert,
 • uprościliśmy cennik prowizyjny - dodatkowa opłata za promocję w Strefie okazji wynosi teraz odpowiednio: jedną trzecią, połowę, dwie trzecie lub całość ponad stawkę prowizji przypisanej do danej kategorii w Allegro,
 • oferty do promocji można zgłaszać z poziomu zakładki Moje oferty.

Nowe stawki opłaty cyklicznej oraz stawki prowizyjne wejdą w życie i będą naliczane od 12 listopada.

31 października 2018, 14:36

8 listopada zaktualizujemy Regulamin Programu Monetowego.

Zmienimy zapis wskazujący ile Monet można wymienić na kupon. Od 8 listopada będzie to wielokrotność 10 Monet, na przykład: 10, 20, 30, ... 100 Monet.

Zmianę przedstawiamy w pliku PDF. Na zielono oznaczyliśmy fragmenty, które dodamy a na czerwoto te, które usuniemy.

Dowiedz się więcej o Monetach

31 października 2018, 10:00

Przypominamy, że w dniach 1 listopada 2018 (od godz. 10:00) - 2 listopada 2018 (do godz. 3:59) firma InPost planuje przeprowadzić prace konserwacyjne swoich systemów.

Co to oznacza dla Sprzedawców na Allegro

Nie skorzystasz z narzędzi InPost: Managera Paczek, API, Geowidget, itp. Co za tym idzie, w czasie przerwy technicznej, nie wygenerujesz etykiet nadawczych dla przesyłek Allegro InPost oraz zwykłych InPost.

Jeśli przygotujesz etykiety nadawcze przed rozpoczęciem przerwy technicznej, bez problemu wyślesz te przesyłki w trakcie przerwy konserwacyjnej, a Twoi Klienci będą mogli odbierać przesyłki z Paczkomatów jak dotychczas.

Co to oznacza dla Kupujących na Allegro

Jeśli jesteś Kupującym, jako metodę dostawy wybierzesz Allegro InPost i zechcesz zwrócić zakup - w trakcie przerwy technicznej - nie wygenerujesz kodu zwrotu przesyłki.


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

 

Allegro