gdzie?

Aktualności

12 grudnia 2018, 14:42

Do 31 grudnia weź kredyt na Allegro, a otrzymasz voucher o wartości 100 zł - do wykorzystania na Allegro Ads. Dzięki reklamom Twoje oferty trafią do jeszcze większej liczby klientów!

Pula voucherów jest ograniczona.

Dowiedz się więcej o kredycie

Sprawdź warunki promocji w Regulaminie

10 grudnia 2018, 12:09

Od stycznia 2019 roku klienci łatwiej znajdą oferty, które spełniają ich oczekiwania. Wprowadzimy nowy wygląd listy ofert, w której zostaną one ze sobą zgrupowane i powiązane z szukanym produktem.

Na czym polega zmiana

Zamiast listy wszystkich ofert, pokażemy listę dostępnych produktów. Każdy element na tej liście to jeden produkt, do którego przypiszemy oferty z szukanym produktem.

Na przykład: Kupujący szuka telewizora konkretnej marki i wpisuje jego nazwę w wyszukiwarce.

 • Przed zmianą wyświetlamy listę wszystkich ofert z telewizorami tej marki.
 • Po zmianie wyświetlimy listę modeli telewizora szukanej marki. Dla każdego modelu zgrupujemy dostępne oferty, z których klient będzie mógł wybrać tę, która najbardziej mu odpowiada.

Dzięki tej zmianie, klienci będą mogli łatwiej porównać oferty od różnych Sprzedających i zobaczyć pełną różnorodność dostępnych produktów (m.in. warianty kolorystyczne, rozmiar czy model). Nowością jest wprowadzenie sugestii dotyczącej najlepiej dopasowanej oferty, która zostanie wyświetlona na początku listy. Zostanie ona wybrana według kryterium jakości na podstawie ceny, trafności oraz jakości sprzedającego. Z czasem będzie to oferta jeszcze bardziej spersonalizowana, oparta na historii zakupowej klienta.

Jak będziemy wprowadzać zmianę

Na początku nowy widok listy ofert wprowadzimy dla ograniczonej grupy klientów, w kategoriach:

 • Książki i Komiksy,
 • Smartfony i telefony komórkowe,
 • Telewizory.

Więcej informacji dla Sprzedających

W tym artykule znajdziesz szczegółowe informacje na temat zmian - dlaczego je wprowadzamy, co dokładnie zmienimy i jak możesz już teraz przygotować się do nowego widoku listy ofert w Allegro.

Zmiana Regulaminu Allegro związana z nowym widokiem listy ofert

10 grudnia 2018, 12:07

27 grudnia zaktualizujemy artykuł 5.5 Regulaminu Allegro. Celem zmiany jest doprecyzowanie i uporządkowanie zasad dotyczących zarządzania i korzystania przez Allegro z treści ofert wystawianych przez Sprzedających na Allegro. Chcemy także jasno określić zakres uprawnień Allegro, które są niezbędne do zapewnienia Sprzedającym i Kupującym udogodnień oraz nowych możliwości, związanych z nowym widokiem listy ofert, który wprowadzimy w styczniu. Są to typowe postanowienia o charakterze licencyjnym, zgodne z wymogami polskiego prawa.

Istota naszych uprawnień się nie zmieni – Allegro korzysta z treści ofert Sprzedających wyłącznie w zakresie niezbędnym do funkcjonowania serwisu, a treść ofert, z której możemy skorzystać, pozostaje własnością Sprzedających.

Nowe brzmienie artykułu 5.5 prezentujemy w pliku PDF. Zapisy, które dodamy, są w nim zaznaczone na zielono.

7 grudnia 2018, 14:08

Do 16 grudnia potrwa trzecia edycja aukcji dzieł sztuki na Allegro. Wejdź do Strefy Kolekcjonera i sprawdź ofertę renomowanych galerii i domów aukcyjnych.

Wśród ofert są dzieła Igora Mitoraja, Edwarda Dwurnika, Tadeusza Kantora, Salvadora Dalego, Jerzego Nowosielskiego, Henryka Kuny i innych artystów.

Sprawdź trwające licytacje.

6 grudnia 2018, 12:21

Jednym z warunków oznaczenia oferty ikoną Allegro Smart! jest wskaźnik poleceń Sprzedającego, tzw. “łapek” w górę, na poziomie co najmniej 98% lub status Super Sprzedawcy (wszystkie warunki znajdziesz tutaj). Dziś, zgodnie z zapowiedzią, rozszerzyliśmy ten warunek. Aby oferta była oznaczona Allegro Smart!, Sprzedający musi mieć co najmniej 5 pozytywnych ocen sprzedaży na swoim koncie.

W związku z tym zaktualizowaliśmy fragment punktu 5 warunków usługi Allegro Smart! dla Sprzedających. Poniżej jego nowe brzmienie:

Posiadanie co najmniej pięciu pozytywnych ocen Transakcji (łapki w górę), wskaźnika poleceń na poziomie co najmniej 98% lub posiadanie statusu Super Sprzedawcy, zgodnie z regulaminem znajdującym się pod adresem: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/super-sprzedawca-regulamin-lDggMwn2OcG.

Pozostałe warunki Allegro Smart! dla Sprzedających oraz zasady usługi Allegro Smart! dla Kupujących pozostały bez zmian.

3 grudnia 2018, 17:11

Weź udział w nowej promocji, zgarnij nawet 10 Monet ekstra!

Jak zdobyć promocyjne Monety

Pierwsze 5 Monet dostaniesz za instalację aplikacji Allegro:

 • Zainstaluj Aplikację Allegro na telefonie lub tablecie (z systemem Android lub iOS - w wersji iOS 5.7.9 lub nowszej)
 • Po zalogowaniu się do konta w aplikacji Allegro, kliknij [odbierz 5 Monet na start]

Kolejne 5 Monet dostaniesz za zakup i opłacenie transakcji. Odbierzesz je po zakończeniu 1 dnia roboczego od skutecznego opłacenia zakupu. W zakładce Monety poprzez kliknięcie w “Odbierz”. Opcja odbioru Monet będzie dostępna do 16 stycznia 2019 roku godz. 23:59:59.

W promocji weźmiesz udział, jeśli od co najmniej 2 lat z Twojego konta nie sfinalizowano transakcji przy użyciu Aplikacji Allegro.

Promocja potrwa do 13 stycznia.

Szczegóły promocji dostępne są w jej Regulaminie.

3 grudnia 2018, 11:46

Wprowadziliśmy zmianę w fakturach, które od nas otrzymujecie.

Na fakturach za listopad 2018, jak i na wszystkich kolejnych, zobaczycie nowy opis. Dotychczasowe „Pośrednictwo – Usługi Allegro” zmieniliśmy na „Zapewnienie funkcjonalności i usług dostępnych na platformie handlowej allegro.pl”.

Nazwa usługi w nowym brzmieniu stanowi dopełnienie zapisów Regulaminu Allegro (Załącznik 4. Opłaty i prowizje. Część I Uwagi ogólne).

30 listopada 2018, 16:26

Skorzystaj z naszej promocji i przez cały grudzień wyróżniaj oferty wielowariantowe tylko za 4,90zł!

Aby skorzystać z promocji

 1. Przejdź do zakładki Centrum Zniżek i aktywuj zniżkę.
 2. Utwórz oferty wielowariantowe i wyróżnij je. Możesz też wyróżnić oferty wielowariantowe utworzone wcześniej.

Dlaczego warto wziąć udział w promocji

 • niższe opłaty - standardowa opłata za Wyróżnienie to 19 zł, oszczędzasz aż 75% tej kwoty!
 • większe zainteresowanie klientów - w ofertach wyróżnionych jest 7 razy więcej transakcji niż w pozostałych.
 • więcej sprzedanych przedmiotów - wyróżnione oferty osiągają 11 razy większy obrót niż oferty niewyróżnione.

Promocja trwa od 1 do 31 grudnia i obowiązuje w większości kategorii działu Moda.

Opłatę za Wyróżnienie naliczamy cyklicznie. Wyróżnienie nie wyłączy się automatycznie po upływie promocji. Jeśli chcesz uniknąć naliczenia opłaty bez zniżki, wyłącz opcję dodatkową Wyróżnienie przed upływem promocji. Zrobisz to poprzez edycję oferty.

Listę kategorii objętych promocją oraz pozostałe szczegóły znajdziesz w Regulaminie promocji.

29 listopada 2018, 15:01

Dodaliśmy kilka nowych rozwiązań w kreatorze kampanii Monetowych. Sprawdź, co się zmieniło.

Czym jest kreator kampanii Monetowych

Kreator pozwala dodawać Monety Allegro do ofert, co znacznie podnosi ich atrakcyjność.

Od niedawna udostępniamy nową wersję kreatora, w której masz więcej możliwości tworzenia kampanii Monetowych. Dzięki czemu możesz dodawać Monety do ofert w sposób, który najbardziej Ci odpowiada.

Co dodaliśmy

Nowe przyciski na liście kampanii:

 • Podgląd ofert - pozwala szybko podejrzeć oferty wchodzących w skład danej kampanii.
 • Stwórz podobną - pozwala tworzyć nowe kampanie w oparciu o warunki już istniejącej, zaplanowanej lub zakończonej kampanii, z zachowaniem możliwości wprowadzania zmian w nowo utworzonej kampanii.

Ponadto zmodyfikowaliśmy zarządzanie promocjami dla pojedynczych ofert. Od teraz możesz zgrupować je w jedną kampanię, dla której określisz budżet oraz czas trwania. Dodatkowo, w dowolnym momencie, możesz dodać nową ofertę lub usunąć istniejącą.

Mamy nadzieję, że nowe możliwości kreatora pozwolą Wam sprawniej zarządzać kampaniami i wygodniej je tworzyć.

Więcej o tworzeniu kampanii Monetowych znajdziesz w artykule naszej Pomocy.

28 listopada 2018, 16:24

Zależy nam, aby Kupujący mieli najlepsze doświadczenia podczas korzystania z usługi Allegro Smart!

Jednym z warunków oznaczenia oferty ikoną Allegro Smart! jest dziś wskaźnik poleceń Sprzedającego, tzw. “łapek” w górę, na poziomie co najmniej 98% lub status Super Sprzedawcy (wszystkie warunki znajdziesz tutaj). Od 6 grudnia zostanie on rozszerzony. Aby oferta była oznaczona Allegro Smart!, Sprzedający będzie musiał mieć co najmniej 5 pozytywnych ocen sprzedaży na swoim koncie.

W związku z tym zaktualizujemy fragment punktu 5 warunków usługi Allegro Smart! dla Sprzedających. Poniżej jego nowe brzmienie:

Posiadanie co najmniej pięciu pozytywnych ocen Transakcji (łapki w górę), wskaźnika poleceń na poziomie co najmniej 98% lub posiadanie statusu Super Sprzedawcy, zgodnie z regulaminem znajdującym się pod adresem: https://allegro.pl/dla-sprzedajacych/super-sprzedawca-regulamin-lDggMwn2OcG.

Pozostałe warunki Allegro Smart! dla Sprzedających oraz zasady usługi Allegro Smart! dla Kupujących pozostaną bez zmian.

27 listopada 2018, 10:10

Dziś w godzinach od 9:02 do 9:10 Kupujący mogli napotkać problemy podczas zakupów na Allegro.

Wyeliminowaliśmy już przyczynę problemów, a Allegro działa w pełni sprawnie.

Zgodnie z naszą Polityką przerw technicznych oraz rekompensat za awarie techniczne oferty kończące się dziś między 08:53:00 a 09:25:59 przedłużymy o 24 godziny.

Przepraszamy za niedogodności.

26 listopada 2018, 10:05

W aplikacji Allegro na system Android wprowadziliśmy nową funkcję - planowane zakupy.

Warto z nich skorzystać, jeśli często zamawiasz te same produkty na Allegro. Dzięki nim zaoszczędzisz czas, ponieważ będą realizowane i opłacane automatycznie. Wystarczy tylko, że wskażesz co ile dni mają być ponawiane.

Planowane zakupy sprawdzą się doskonale, jeśli cyklicznie kupujesz na przykład karmę dla psa, środki czystości, szampony, soczewki, pieluchy, suplementy diety, odżywki białkowe itp.

Przeczytaj, jak działają planowane zakupy.

23 listopada 2018, 15:35

W związku z Waszymi pytaniami o ostatnie zmiany w programie Super Sprzedawca, doprecyzowaliśmy zapisy w punktach 1.2 Artykułu 1 oraz 5.2 Artykułu 5 Regulaminu programu. Pozostałe zapisy Regulaminu nie uległy zmianie.

Co zmieniliśmy

W obu punktach dodaliśmy informację, że liczba nierozwiązanych dyskusji dotyczy ostatnich 30 dni.

Więcej informacji

Szczegóły nowych zasad wraz z przykładami znajdziecie w tym artykule.

22 listopada 2018, 12:44

Dziś w godzinach 11:13:00 - 11:28:00 Kupujący i Sprzedający na Allegro mogli napotkać problemy podczas logowania, zakupów i płatności.

Wyeliminowaliśmy przyczyny problemów i Allegro działa już w pełni sprawnie.

W związku z awarią, licytacje kończące się dziś między 11:13:00 a 11:43:59 przedłużymy o 24 godziny. Wynika to z naszej Polityki przerw technicznych oraz rekompensat za awarie techniczne.

Przepraszamy za niedogodności.

21 listopada 2018, 13:31

Zgodnie z zapowiedzią, zmieniliśmy dziś wysokość dodatkowej prowizji od sprzedaży w wyróżnionych ofertach. Wysokość dodatkowej prowizji wzrasta z 0,25 na 0,40 wartości obowiązującej prowizji w danej kategorii. Zmiana dotyczy wszystkich ofert z aktywną opcją Wyróżnienia lub Pakietu Wyróżnienie + Pogrubienie + Podświetlenie sprzedanych od 21 listopada.

Przykład:

 • Przed zmianą Regulaminu: Towar kosztuje 100 zł, przykładowa prowizja od sprzedaży wynosi 10% (10 zł). Dodatkowa prowizja w tej wyróżnionej ofercie wynosiła dotąd 25% od kwoty 10 zł, czyli 2,5 zł. Łączna prowizja w tym przypadku to 12,50 zł.
 • Po zmianie Regulaminu, czyli od 21 listopada: Towar kosztuje 100 zł, prowizja od sprzedaży wynosi 10% (10 zł). Dodatkowa prowizja w tej wyróżnionej ofercie wynosi teraz 40% od kwoty 10 zł, czyli 4 zł. Łączna prowizja w tym przypadku to 14 zł.

Różnica w wysokości łącznej prowizji w tym konkretnym przykładzie to 1,5 zł.

Dla łatwości rachunku przyjęliśmy w powyższym przykładzie, że prowizja od sprzedaży wynosi 10%, ale prowizje różnią się znacznie w zależności od kategorii (w większości kategorii prowizja od sprzedaży jest niższa).

W pliku PDF prezentujemy fragment Załącznika nr 4 do Regulaminu Allegro, który zaktualizowaliśmy. Nową wartość dodatkowej prowizji zaznaczyliśmy w nim na zielono, a teraźniejszą - na czerwono.

Prowizja od sprzedaży w wyróżnionych ofertach - najczęściej zadawanie pytania

21 listopada 2018, 08:53

Zgodnie z zapowiedzią wprowadziliśmy szereg zmian w treści Załącznika nr 5 (Polityka ochrony prywatności) do Regulaminu Allegro.

Zmiany mają charakter korekcyjny - ujednoliciliśmy zapisy, poprawiliśmy literówki itp.

Wprowadzone poprawki nie zmieniają znaczenia zapisów zawartych w Załączniku.

W pliku PDF prezentujemy treść Załącznika nr 5 po korekcie.

19 listopada 2018, 13:06

Zgodnie z zapowiedzią od dziś pieniądze za zakupy w ramach rat Od.nowa przekazujemy tylko przez usługę Przelewy24. Dotyczy to większości kategorii w Allegro.

Aby wypłacać środki z rat Od.nowa, włącz Przelewy24 w Allegro Finanse. Zobacz jak to zrobić.

Raty Od.nowa to innowacyjna metoda płatności za zakupy udostępniana w ramach Allegro Finanse Kupującym, którą udostępniliśmy dotąd w działach: Sport i turystyka, Dom i ogród, Elektronika, a od dziś dodaliśmy pozostałe kategorie Allegro. Sprawdź, w których kategoriach Twoi Klienci nie skorzystają z rat. Dla Ciebie nowa metoda płatności oznacza więcej szans na udane transakcje w nadchodzącym okresie przedświątecznym.

Za przyjmowanie wpłat i wypłacanie środków z usługi Przelewy24 nie są pobierane opłaty - jest ona, podobnie jak PayU, całkowicie bezpłatna.

19 listopada 2018, 13:03

Czy wiesz już jakie prezenty sprawisz najbliższym na święta? Nie ograniczaj się stanem konta i skorzystaj z nieoprocentowanych rat na Allegro! Jeśli skorzystasz z rat od dziś do 30 listopada, spłatę możesz rozpocząć dopiero w styczniu 2019 roku. Płatność możesz rozłożyć maksymalnie na 24 raty.

Szukaj ofert oznaczonych ikoną “odroczone raty zero” na listach ofert i na stronie przedmiotu.

Dowiedz się więcej

19 listopada 2018, 07:30

Zgodnie z zapowiedzią wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie usługi Super Sprzedawca.

Co zmieniliśmy:
 1. w warunku kwalifikacji - Nierozwiązane dyskusje - zmieniliśmy ujęcie ilościowe na udział procentowy. Aby zakwalifikować się do programu Super Sprzedawca, liczba dyskusji zakończonych jako nierozwiązane w stosunku do wszystkich transakcji z ostatnich 30 dni, nie może być większa niż 0,02%. Z zastrzeżeniem, że łączna liczba nierozwiązanych dyskusji z ostatnich 30 dni nie może przekroczyć 5.

  Nierozwiązane dyskusje liczymy w następujący sposób - udział procentowy zaokrąglamy do drugiego miejsca po przecinku. Oznacza to, że Sprzedający, który w ciągu ostatnich 30 dni miał:

  • mniej lub równo 4000 transakcji, nie może mieć żadnej nierozwiązanej dyskusji na koncie w tym okresie
  • między 4001 a 8000 transakcji w ciągu ostatnich 30 dni - może mieć jedną nierozwiązaną dyskusję w tym okresie
  • między 8001 a 12 000 w ciągu ostatnich 30 dni - może mieć dwie nierozwiązane dyskusje w tym okresie, itd.
 2. doprecyzowaliśmy treść art. 5 pkt 5.2. dotyczącego sytuacji, w których Allegro może podjąć decyzję o pozbawieniu Super Sprzedawcy możliwości dalszego korzystania z programu. I tak:

 • przez znaczne pogorszenie poziomu jakości obsługi klienta świadczonej przez Super Sprzedawcę rozumiemy:

  • obniżenie jakości mierzonej wszystkimi graficznymi ocenami sprzedaży uzyskanymi przez Super Sprzedawcę, w ciągu ostatnich 30 dni, poniżej poziomu 4,900 (po zaokrągleniu do trzeciego miejsca po przecinku),
  • liczba dyskusji zakończonych jako nierozwiązane w stosunku do wszystkich transakcji, w ciągu ostatnich 30 dni, przekroczy poziom 0,10% z zastrzeżeniem, że nie może być większa niż 8.
 • przez naruszanie przez Super Sprzedawcę postanowień Regulaminu lub Regulaminu usługi Super Sprzedawca rozumiemy otrzymanie 1 ostrzeżenia z powodu:

  • naruszenia zapisów Regulaminu Allegro (wyrażonych w: art. 4.1 lub w art. 13.3, bądź w Załączniku nr 1 albo w Załączniku nr 2 art. 1 pkt 4 lub pkt 9, bądź w art. 2 przedmiotowego załącznika) w ciągu ostatnich 30 dni,

  • naruszenie zapisów Regulaminu Allegro skutkujące zawieszeniem konta Super Sprzedawcy.

Wprowadzone zmiany prezentujemy w pliku PDF. Na zielono zaznaczyliśmy fragmenty, które dodaliśmy, a na czerwono te, które usunęliśmy.

16 listopada 2018, 14:22

Od dziś nowa nazwa metody "Paczka 48 odbiór w punkcie" to "Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch".

Inne szczegóły tej metody dostawy pozostają bez zmian. W jej ramach do dyspozycji masz łącznie ponad 10000 punktów odbioru!

Dlaczego wprowadziliśmy tę zmianę

Nazwa jest teraz jednoznaczna i jasno wskazuje, gdzie Klienci mogą odbierać kupione na Allegro przedmioty.


Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu

 

Allegro